Ubezpieczenie dla iPhone’a

  • 24.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie dla iPhone’a

Smartfony, bez względu na producenta, to urządzenia bardzo delikatne i kruche. Wystarczy lekkie uderzenie lub upadek z wysokości, by na ekranie pojawiła się pajęczyna pęknięć. A wymiana szybki może być dla nas bardzo dotkliwa.

Sprzęt z logo nadgryzionego jabłka nie należy do najtańszych – jeśli chodzi o smartfony to należą one do najwyższej półki cenowej w segmencie telefonów komórkowych. Nie ma w tym nic dziwnego, urządzenia mobilne marki Apple oferują stabilną pracę i doskonałą jakość oraz wiele możliwości profesjonalnych zastosowań. Niestety, uszkodzenia iPhone’ów zdarzają się na porządku dziennym, a koszty usunięcia powstałych defektów mogą znacznie odchudzić nasz portfel. Jak ustrzec się wydatków związanych z naprawą zepsutego smartfona?

Ze strachu przed zbitą szybką

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród klientów sklepu etuo.pl, najczęściej występujące usterki smartfonów to pęknięcia ekranu. Niemal co drugi właściciel smartfona doświadczył rysy na wyświetlaczu lub całej pajęczyny pęknięć, na przednim i tylnym panelu. Koszt wymiany uszkodzonego wyświetlacza w przypadku smartfonów marki Apple to wydatek rzędu kilkuset złotych, na który nie każdy może sobie w danej chwili pozwolić, dlatego dość duży odsetek poszkodowanych decyduje się dalej korzystać z urządzenia pomimo defektu. Ratunkiem na tego typu bolączki jest ubezpieczenie dla smartfona (np. https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance), z którego zostaną pokryte koszty wymiany uszkodzonego wyświetlacza i nie tylko.

Na wypadek zalania

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do obecności smartfonów w codziennym życiu, że zabieramy je ze sobą wszędzie – do kuchni, łazienki, na basen i nad jezioro. A w takich miejscach nietrudno o zalanie urządzenia wodą, która w przypadku braku odporności na wilgoć ma na nie destrukcyjny wpływ. Także w tym przypadku przyda się polisa, dzięki której otrzymamy wsparcie finansowe na rzecz serwisowania zalanego sprzętu.

Pomocna dłoń przy kradzieży i zgubieniu

Smartfony marki Apple są łakomym kąskiem dla złodziei, przez co często stają się ich łupem. Nie wszystkie tego typu historie mają swój szczęśliwy finał, dlatego warto ustrzec się konieczności wyłożenia kilku tysięcy złotych na zakup nowego modelu smartfona. Mając wykupione kompleksowe ubezpieczenie dla urządzeń mobilnych, z szerokim zakresem ochrony, koszty zakupu nowego modelu w miejsce starego pokryje ubezpieczyciel. Podobnie w razie zgubienia sprzętu, bez względu na miejsce zdarzenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: