Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

  • 24.10.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?
Depilacja laserowa to stały punkt w ofercie salonów kosmetycznych. Z biegiem lat zabieg ten został doprecyzowany, poprawie uległo też bezpieczeństwo klientów. Jak więc przygotować się do wizyty w salonie?

Miesiąc przygotowań

Planowanie poddania się zabiegowi depilacji powinno zacząć się już miesiąc przed wizytą. Wówczas należy przerwać depilację metodami polegającymi na wyrywaniu włosków. Odstawić trzeba także wszelkiego rodzaju kremy samoopalające, czy brązujące. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty warto także odstawić preparaty uwrażliwiające na światło. To m.in. kremy z witaminą A, C, czy kwasami owocowymi. Tydzień przed zabiegiem należy rozpocząć intensywne nawilżanie skóry. Skóra nie może bowiem być sucha i podrażniona. Dzień przed wizytą trzeba zaś wykonać depilację za pomocą jednorazowej maszynki.

Kiedy nie można poddać się depilacji?

Usuwanie owłosienia, jak każdy inny zabieg, nie jest wskazany dla określonych grup osób. Wliczają się do nich kobiety w ciąży, osoby z przerwaną ciągłością tkanki, podrażnioną skórą, czy innymi chorobami pochodzenia bakteryjnego czy wirusowego.

Jak wygląda wizyta?

Wizyta w salonie kosmetycznym rozpoczyna się od wypełnienia ankiety dotyczącej stanu zdrowia i przebytych chorób. Następnie wykonuje się próbę laserową na skórze, by sprawdzić, jak reaguje ona na światło lasera. Jeśli wszystko jest ok, rozpoczyna się zabieg właściwy. Laser niszczy tylko te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego też, by uzyskać pełny efekt, potrzebna jest seria kilku zabiegów. Najczęściej jest to od trzech do pięciu wizyt. Dopiero wówczas możemy mówić o trwałym usunięciu włosów. Po zabiegu kosmetyczka nakłada preparaty, które mają złagodzić skórę poddaną depilacji.

Depilacja laserowa – wady i zalety

Depilacja laserowa to w pełni bezpieczny zabieg, który nie podrażnia skóry. Najlepsze efekty przynosi ona na skórze jasnej oraz u osób, których włosy są ciemne i grube. Kolejną zaletą jest fakt, że po zakończonym cyklu zabiegów depilację wystarczy powtarzać raz do roku w celu utrwalenia efektów. Trudno wskazać jakiekolwiek wady tego rodzaju depilacji. Największym jest koszt tego zabiegu, który jest uzależniony od partii ciała. Depilacja laserowa wiąże się także z pewnymi ograniczeniami. Po zabiegu nie można zażywać gorących kąpieli, korzystać z sauny, basenu, czy opalać się. Nie powinno się także podrażniać skóry za pomocą preparatów zawierających alkohol i spirytus. Przez dwa tygodnie od depilacji laserowej nie należy też wykonywać peelingów i złuszczania naskórka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: