Kamper nowy, czy używany?

  • 10.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kamper nowy, czy używany?

Osoby, które dopiero decydują się na zakup kampera nie są pewni, czy lepszy jest nowy, czy używany model. Zanim wyłożysz pieniądze dowiedz, się czy kupić kampera z drugiej ręki, czy lepiej zainwestować w nowy samochód kempingowy.

Niektórzy bez zawahania decydują się na używany samochód kempingowy, inni twierdzą, że tylko nowy kamper jest w stanie spełnić ich oczekiwania. Są jednak tacy, którzy całymi tygodniami zmagają się z wyzwaniem, jakim jest wybór między nowy a używanym samochodem kempingowym. Nie da się bowiem ukryć, że pierwszym problemem są finanse. Nigdy nie wiadomo, czy używany kamper nie będzie wymagał kosztownych napraw, a także nie możemy być pewni, że nowy samochód faktycznie jest tym, czego potrzebujemy. Nie bez powodu zakup używanych kamperów od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a nowe modele nie mogą poszczycić się aż tak dużym powodzeniem.

Zalety i wady nowego kampera

Nowe samochody kempingowe są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jednak nie da się ukryć, że nieużywany model lśni czystością i niejednokrotnie wręcz pachnie nowością. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień stronią od przykrych niespodzianek. Nowe samochody kempingowe z pewnością ucieszą tych, które cenią sobie komfort, niezależność i wygodę, które zapewnia gwarancja producenta.

Wady i zalety używanych kamperów

Niezaprzeczalną zaletą używanych samochodów kempingowych jest dość niska cena. Jednak używane modele mają swoje wady i to często takie, o których przy dokonywaniu zakupu możemy nie mieć pojęcia. Wiele jest przypadków, w których koszty napraw i wymiany części sięgały cenie nowych modeli. Mimo wszystko na używane samochody kempingowe decydują się optymiści, którzy wierzą, że żadne przykre niespodzianki im się nie przytrafią. Czy słusznie? W wielu przypadkach tak, jednak są sytuacje, w których zakup używanego kampera długo odbija się przysłowiową czkawką.

Nie trać wiary, ale działaj przezornie

Zanim zdecydujemy się na zakup nowego kampera, warto upewnić się, czy faktycznie jest on nowy. Niektórzy sprzedawcy oferują samochody kempingowe po testach i często okazuje się, że testy te to nic innego jak standardowa podróż w świat. Aby przestrzec się przed takimi sytuacjami, warto dokonywać zakupu tylko u sprawdzonych przedstawicieli i zaufanych dealerów, którzy oferują prawdziwie nowe samochody kempingowe. Z kolei kupując używany samochód kempingowy, warto udać się na przegląd. Nie bez znaczenia pozostaje także wyostrzona czujność, którą musimy wykorzystać przed dokonaniem transakcji. Liczne fora internetowe są przepełnione uwagami miłośników karawaningu, którzy podpowiadają, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód kempingowy.

Dodatkowo, bez względu na to, czy zdecydujemy się na nowy czy używany model kampera, przed podróżą należy zainwestować w dobre ubezpieczenie, które obejmuje wiele kluczowych kwestii. Sprawdzone oferty ubezpieczeniowe można znaleźć na wielu stronach Internetowych, na przykład pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/

Grupa Tipmedia
Podziel się: