Zobacz, co wypada podarować chrześniakowi na pamiątkę Chrztu

  • 09.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Zobacz, co wypada podarować chrześniakowi na pamiątkę Chrztu
Rodzice chrzestni zmagają się z odwiecznym dylematem, dotyczącym wyboru prezentu z okazji Chrztu swojego chrześniaka lub chrześnicy. Co kupić, żeby dziecko otrzymało pamiątkę na dłużej i wspomniało nas, kiedy będzie starsze? Jakie prezenty są teraz najmodniejsze, a czego unikać, żeby nie popełnić faux pas? Podsuwamy kilka propozycji, które powinny rozwiać wątpliwości i ułatwić Wam wybór upominku dla maluszka.

Prezenty, których nie powinni kupować chrzestni. Domyślasz się, o co chodzi?

Lista feralnych prezentów jest bardzo długa, a stale rozwijający się rynek zabawek i gadżetów dla dzieci nie ułatwia zadania chrzestnym, chcącym wręczyć należyty upominek. Na początku spisu rzeczy, których zdecydowanie należy unikać wybierając prezenty na Chrzest, znajdują się wszelkie zabawki nieodpowiednie dla małych dzieci. Chrzczony maluszek zwykle ma zaledwie kilka miesięcy. Obdarowywanie go pachnącymi mazakami, zestawami klocków z małymi elementami i całym mnóstwem drogich, lecz jeszcze nieprzydatnych rzeczy, nie przystoi rodzicom chrzestnym. W ich gestii leży takie dobranie pamiątki Chrztu Świętego, żeby dzidziuś mógł już teraz z niej skorzystać. Nie warto więc wręczać niepraktycznych gadżetów, które zamiast zostać użyte, będą rzucone w kąt. Medaliki są tradycyjną pamiątką, jednak warto pamiętać, że to wyłącznie dodatek do całości. Nie ograniczajmy się do jednej rzeczy. Lepiej postawić na więcej tanich prezentów, zwiększając szansę na to, że któryś z nich okaże się trafiony.

Te pamiątki będą na długo zapamiętane. I wcale nie kosztują kroci!

Ten, kto powiedział, że rodzice chrzestni muszą być bogaci, był w dużym błędzie. Wspieranie chrześniaka lub chrześnicy opiera się głównie na wymiarze duchowym, a wsparcie finansowe to kwestia drugorzędna. Dlatego nie przejmujmy się, jeśli nie odłożyliśmy wielu pieniędzy. Prezenty na Chrzest można zamówić online, np. korzystając ze sklepu internetowego Murrano. Tam znajduje się cała baza tanich upominków, które wypada wręczyć dziecku z okazji Chrztu. Wśród nich są m.in. personalizowane poduszki z imieniem, datą urodzin i imionami chrzestnych oraz albumy na zdjęcia ze srebrnymi aniołami, czuwającymi nad chrzczonym maluszkiem. Tego typu prezenty są bardzo oryginalne, bo sami możemy zadecydować, jaki napis znajdzie się na okładce albumu lub na poszewce poduszki, do której dzidziuś będzie się przytulał. Sklep Murrano na Chrzest proponuje również Biblię dla maluszków i obrazki przestawiające Anioła Stróża. Przepiękne pamiątki, które są tanie, a wiele znaczą – tak wyglądają najlepsze upominki. Zamiast wręczać rodzicom kopertę z gotówką, postawmy na coś od serca. W końcu prezenty na Chrzest to symbole, upamiętniające ważny dzień w życiu dziecka. I tym należy się kierować, bez względu na to czy jesteśmy chrzestnymi, czy zwykłymi gośćmi.

Grupa Tipmedia
Podziel się: