Manekiny i ich rodzaje

  • 03.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny i ich rodzaje
Modeli manekinów jest co najmniej tyle ile gałęzi przemysłu odzieżowego. Współcześnie każda firma może dobrać je tak, by najlepiej promowały oferowany przez nie towar. Jak możemy sklasyfikować manekiny?

Abstrakcja czy rzeczywistość?

 

Podstawowym kryterium może być wygląd manekina. Przez lata ulegał on modyfikacjom. Początkowo były one bardzo realistyczne. Posiadały mechaniczne oczy, farbowane włosy, czy nawet zęby. Z czasem to wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Współcześnie są one pozbawione takich dodatków. Stawia się na prostotę i smukłą sylwetkę. Do tego stopnia, że manekiny nie mają nawet wyraźnych rysów twarzy. Są to tzw. modele abstrakcyjne. Cechuje je niebywała elegancja, ostre linie ciała i innowacyjność. Dzięki nim klienci zdecydowanie zwrócą uwagę na eksponowany towar, nie zaś na ogólny wygląd kukły. W przeszłości zdarzało się bowiem, że klienci patrząc na manekina dochodzili do wniosku, że ta kreacja nie będzie im pasować. Nie oznacza to, że obecnie nie kupimy manekinów realistycznych. Bez problemu znajdziemy te z wyraźnymi rysami twarzy, a także takie, które są uderzająco podobne do człowieka. Wszystko więc jest kwestią potrzeb danej firmy. Pamiętajmy jednak, by w doborze figur ludzkich zachować pewną spójność. Wpłynie to dobrze na aranżację sklepu. Co ciekawe, współczesne manekiny można dostać w różnych wariantach kolorystycznych. Bardzo popularne są chociażby odcienie beżu, które imitują barwę ludzkiej skóry. Nie brakuje jednak także modeli w odważnych wersjach kolorystycznych, jak chociażby czerń,  czerwień, czy zieleń. Producenci nie zapominają też o historii manekinów i oferują abstrakcyjne modele z włókna szklanego zawierające drewniane zdobienia. W ten sposób firmy chcą wprowadzić do salonów klimat retro, który w wielu regionach jest bardzo popularny.

 

Manekiny specjalne uzupełnieniem oferty

 

Producenci nie mogli zapomnieć o klientach, którzy mają szczególne wymagania. Przygotowali więc dedykowaną ofertę manekinów specjalnych. Zobacz tutaj modele, które uzupełnią twoją ekspozycję, albo takie, które są przeznaczone do konkretnego rodzaju sklepu. W tej kategorii manekiny znajdą chociażby właściciele sklepów sportowych. Dynamiczne sylwetki idealnie oddadzą ducha poszczególnych dyscyplin i zachęcą do kupna eksponowanej na nich odzieży. Poza tym, z manekinów specjalnych mogą także skorzystać osoby prowadzące sklepy z bielizną. Jeśli w naszym asortymencie znajduje się także odzież plus size, możemy wziąć pod uwagę zakup także tego rodzaju ludzkich figur.

Grupa Tipmedia
Podziel się: