Wyspa, zabudowa, krzesła barowe – urządzamy naszą kuchnię

  • 26.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wyspa, zabudowa, krzesła barowe – urządzamy naszą kuchnię
Aranżacja kuchni to bardzo ważne zadanie. W ciągu dnia spędzamy w niej dużo czasu, przygotowując i spożywając w niej posiłki. Jak zatem zaprojektować kuchnie, by była jednocześnie funkcjonalna i przytulna?

Ustal swoje potrzeby

Na początku musimy jasno określić swoje potrzeby. W kuchni powinniśmy mieć dokładnie to, z czego będziemy korzystać. Następnie pomyślmy o tym, by dopasować kształt zabudowy do kuchni. Dzięki temu będziemy w stanie wykorzystać jak najlepiej dostępną przestrzeń. Jeśli już ustalimy, jak wizualnie będzie się prezentować nasza kuchnia, możemy zacząć myśleć nad praktycznymi rozwiązaniami, które ułatwią nam korzystanie z niej. Dopasujmy wysokość blatów do naszego wzrostu, by uniknąć problemów z kręgosłupem. Możemy także pomyśleć o głębokich blatach, dzięki czemu pomieścimy na nich wszelkie niezbędne składniki do naszych posiłków. Jeśli mamy więc wystarczająco dużo miejsca w kuchni, możemy zaaranżować wyspę kuchenną. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy lubią pracować w kuchni w towarzystwie swoich bliskich. Wyspa, by była w pełni funkcjonalna, powinna znajdować się 120 cm od szafek kuchennych oraz co  najmniej 60cm od ściany i sprzętów AGD. W ten sposób unikniemy problemów, chociażby z otwarciem lodówki. Na blacie możemy także zamontować zlewozmywak czy płytę grzewczą, ale będzie na to potrzebne wygospodarowanie dodatkowego miejsca. Jeśli nie mamy na wyspę wystarczająco dużo miejsca, możemy rozważyć zabudowę kuchni. Dzięki temu będzie ona wyglądała schludnie i jednolicie. W małych pomieszczeniach sugeruje się, by meble były jasne, dzięki czemu lepiej odbijają światło, co optycznie ją powiększy.

Krzesła barowe – wyznacznik nowoczesności

Aranżując kuchnię nie musimy wybierać tradycyjnych krzeseł i stołów. Możemy postawić na krzesła barowe, które sprawdzą się zarówno przy wyspach, jak i standardowych stołach. Hokery, bo tak brzmi ich inna nazwa, dodadzą naszej kuchni nowoczesnego designu. Aby tak się jednak stało, musimy pamiętać o kilku rzeczach, które zagwarantują nam komfortowe korzystanie z nich. Po pierwsze, musimy dobrać krzesło do wysokości blatu. Wygodne siedzenie przy stole zagwarantują  nam hokery, których siedzisko będzie 30 cm niżej od blatu. Jeśli z kuchni korzystają osoby o różnym wzroście, możemy pomyśleć o stołkach z regulowaną wysokością. Obecnie na rynku działa wielu producentów tego typu mebli. Jednym z nich jest firma innamarka.pl. Znajdziesz tu dokładnie takie krzesło, jakiego potrzebujesz. Dużą zaletą tego typu produktu są antypoślizgowe podstawy, które zwiększają stabilność stołka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: