Rozpuszczalniki organiczne dla różnych gałęzi gospodarki

  • 24.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Rozpuszczalniki organiczne dla różnych gałęzi gospodarki
Dystrybutorzy surowców chemiczny sukcesywnie rozszerzają swoją działalność na branże takie jak spożywcza, kosmetyczna, paszowa czy też techniczna. Szczególnie w tych dwóch pierwszych alkohol izoamylowy, znany także pod nazwą pentanol, znajduje bardzo szerokie zastosowanie.

Czym jest alkohol izoamylowy?

Powstaje on jako produkt uboczny fermentacji alkoholowej i charakteryzuje się przyjemnym, owocowym zapachem. Podobne właściwości wykazuje alkohol benzylowy (fenylometanol), stosowany z powodzeniem w branży spożywczej – zwłaszcza w produkcji aromatów cukierniczych. To jednak tylko dwa z bardzo wielu rozpuszczalników organicznych dostępnych dla przemysłu.

Alkohol izobutylowy – ogrom zastosowań dla przemysłu

Mimo, że wszystkie dostępne rozpuszczalniki organiczne zasługują na uwagę, szczególnym zainteresowaniem cieszą się te, które mają najszersze zastosowanie, jak na przykład alkohol izobutylowy - po prostu niezbędny w przemyśle. Substancja ta stosowana jest w procesie dystrybucji, przepakowywania oraz formulacji substancji, w produkcji wszelkiego typu powłok taki jak farby, lakiery, atramenty czy też tonery, w procesie produkowania środków czyszczących, smarów, płynów stosowanych podczas obróbki metali, jak również olejów do walcowania. Ponadto alkohol izobutylowy znajduje zastosowanie w laboratoriach oraz w produkcji preparatów do pielęgnacji i dezynfekcji. Producent stosujący w swoich wyrobach alkohol izobutylowy czy każdy inny rozpuszczalnik organiczny, powinien korzystać ze sprawdzonego źródła. Poniżej kilka słów o tym, jak znaleźć odpowiedniego dystrybutora surowców chemicznych, w tym wspomnianych rozpuszczalników.

Substancje chemiczne o najwyższych parametrach

Wszystkie substancje chemiczne znajdujące się w ofercie dystrybutora powinny być tworzone są w oparciu o najbardziej rygorystyczne normy związane z bezpieczeństwem oraz jakością, a ich parametry poświadczone przez certyfikaty przyznawane poszczególnym produktom. Sprawdź alkohol benzylowy, izoamylowy czy izobutylowy od dystrybutora OQEMA.

Grupa Tipmedia
Podziel się: