Kontrowersyjny plac zabaw PREMIUM

  • 01.02.2022, 17:00
  • Bartosz Lipiński
Kontrowersyjny plac zabaw PREMIUM
W parku przy szkole muzycznej w Augustowie pojawiły się nowe instalacje. Okazuje się, że jest to muzyczny plac zabaw dla dzieci. Rządzący miastem przekonują, że inwestycja była spełnieniem oczekiwań rodziców wyrażanych od kilku lat. Radna opozycji twierdzi, że są dwie strony medalu i muzyczne atrakcje budzą kontrowersje u mieszkańców. Dalekie od zadowolenia są matki z małymi dziećmi.

W parku przy szkole muzycznej wcześniej były tylko ławki. Dzisiaj są tam instalacje muzycznego placu zabaw dla dzieci. Zaskoczona pojawieniem się nowej atrakcji jest Izabela Piasecka. Radna Koalicji Obywatelskiej poruszyła tę sprawę na ostatniej sesji rady miejskiej.

W parku zrobiło się głośniej

-Jest to bardzo ciekawa inwestycja, natomiast są dwie strony medalu. Słyszałam też krytyczne głosy od matek, które korzystały z tego parku. Wcześniej przychodziły z dziećmi do miejsca, gdzie do tej pory było cicho i dzieci tam przysypiały. Natomiast w związku z pojawieniem się nowych urządzeń, nie mogą korzystać z parku tak jak dotychczas. Czy było to konsultowane ze szkołą muzyczną, czy plac zabaw nie przeszkadza działalności placówki? –pytała Piasecka.

Burmistrz Mirosław Karolczuk powiedział, że muzyczny plac zabaw cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców. Inwestycji przy Starej Poczcie broniła Magdalena Śleszyńska. Przekonywała, że wizja nowego placu zabaw w tym miejscu pojawiła się już w poprzedniej kadencji rady i została zgłoszona przez rodziców. Stwierdziła, że nowe instalacje nie przeszkadzają w nauce uczniom szkoły muzycznej. Przedstawicielka koalicji rządzącej oceniła, że dzięki atrakcjom rodziny z dziećmi mogą miło spędzić czas w parku. Radna Naszego Miasta nie podziela obaw Izabeli Piaseckiej dotyczących problemów, na jakie napotykają teraz matki z małymi dziećmi.

Odpowiedź od Chodkiewicza

W odpowiedzi na pytanie radnej Piaseckiej zastępca burmistrza poinformował, że celem projektu było stworzenie bezpiecznego miejsca nie tylko do zabaw i odpoczynku, ale również do eksperymentów i nauki. Filip Chodkiewicz dodał, że urządzenia zostały wkomponowane w krajobraz istniejącego parku. Całkowity koszt nowego placu zabaw to 138 tysięcy zł brutto.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe