Wychowawczy koncert

  • 27.01.2022, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Wychowawczy koncert
Wszyscy byliśmy w błędzie. Okazuje się, że demoralizujący koncert na rozpoczęcie wakacji nad jeziorem Necko w istocie był wydarzeniem edukacyjnym i wychowawczym z elementami lingwistycznymi. Podczas imprezy promowano pozytywne wartości w sposób zrozumiały dla młodzieży. Tak twierdzi Filip Chodkiewicz. Himalaje kontrfaktyczności zostały zdobyte.

Krzysztof Przekop by Koty2

Na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Mirosław Karolczuk przedstawił sprawozdanie z roku swojej działalności. Szczególną uwagę zwróciły słowa włodarza, że „wszyscy bawiliśmy się świetnie na wszystkich imprezach w amfiteatrze”. Następnie nawiązał on do koncertu zorganizowanego na rozpoczęcie wakacji nad jeziorem Necko. Koncert obrósł w naszym mieście wielką niesławą.

Na koncert raperów zaproszono uczniów z augustowskich szkół podstawowych, a w jego promocję zaangażował się zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Ze sceny padały przekleństwa oraz słowa nawiązujące do używek. Event skrytykowali radni opozycji i poseł Jarosław Zieliński. Niedawno na naszych łamach ksiądz Wojciech Jabłoński, proboszcz augustowskiej Bazyliki Mniejszej, nazwał wspomniany koncert „niechlubnym”. W opinii księdza Jabłońskiego na wydarzeniu promowany był szkodliwy przekaz dla młodzieży.

Młodzież zostanie wyedukowana

Radni dyskutowali też nad gminnym programem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. Filip Chodkiewicz komentował, że powstanie programu było poprzedzone szerokim badaniem oraz diagnozą.

-Bardzo istotnym elementem jest wzmacnianie takich postaw jak asertywności wśród młodzieży, czyli umiejętności skutecznego acz grzecznego odmawiania –mówił Chodkiewicz.

Zastępca burmistrza z wielkim przejęciem zapewniał, że urząd miasta będzie dokładać starań, aby nad diagnozą pracowano w augustowskich szkołach i reagowano na jej wyniki. Do słów Filipa Chodkiewicza odniósł się Tomasz Miklas. Radny Prawa i Sprawiedliwości dostrzegł w wystąpieniu zastępcy burmistrza hipokryzję.

Miklas o hipokryzji Chodkiewicza

-Panie Chodkiewicz, pan chyba sobie kpi w tym momencie. Kpi pan z rodziców i dzieciaków. Mówi pan o wzmacnianiu postaw asertywności, nauczeniu dzieci odmawiania. Ma pan tupet, żeby takie rzeczy mówić. Po koncercie, który pan zorganizował, teraz będzie pan obrońcą młodzieży i będzie pan podpowiadał w kwestiach bezpieczeństwa? Pan co innego robi, a potem co innego wmawia pan rodzicom. Burmistrz jest organem prowadzącym dla oświaty. Jego zastępca wchodzi na scenę zapowiedzieć koncert i mówi, że Augustów wznosimy teraz na wyższy poziom. Po czym wychodzi zapowiadany wykonawca i rapuje: „Jaramy jointa, zielonego lolka” –skomentował Tomasz Miklas.

Powyższą wypowiedź kilkukrotnie silnie starała się zakłócić i przerwać Alicja Dobrowolska . W końcu zaskoczyła radę swoją oryginalną ripostą.

-Nie wiem, o jakich pan lolkach mówisz. Z kosmosu pan się urwał? Ja nie wiem, o czym pan mówisz.

Koncert promował dobre wartości

Do słów Tomasza Miklasa odniósł się Filip Chodkiewicz. Z relacji Chodkiewicza wynika, że na osławionym wydarzeniu promowano pozytywne wartości, mające odciągnąć młodzież od dopalaczy. Niebawem może okazać się, że koncert miał charakter misyjno-wychowawczy a także lingwistyczny.

-Na tym koncercie cała plaża skakała w rytm słów: „Cała plaża skacze, je*** dopalacze”. I był to jasny przekaz o tym, że tego typu środki są szkodliwe, niebezpieczne i żeby trzymać się od nich z daleka. Rozumiem, że różne mogą być formy przekonywania i profilaktyki. Ale m.in. z młodzieżą należy rozmawiać jej językiem. Kiedy ze sceny gwiazda dyktuje w rytm muzyki tekst: „Cała plaża skacze, je*** dopalacze”, to jest to przyjmowane i ma skuteczność. Gwarantuję, że ma to lepszą skuteczność, a dzieciaki będą dalej od dopalaczy niż byłyby bez tego. Bo jest to przekonujące bardziej, niż gdyby powiedział to pan radny, pan z sanepidu, czy ktokolwiek mądry. Tak to działa i musimy to wiedzieć –stwierdził Filip Chodkiewicz.

Nauczyciele mogą się uczyć komunikacji z młodzieżą od Filipa Chodkiewicza.

*Artykuł ukazał się w 3/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Koncertowy fikołek burmistrza
Koncertowy fikołek burmistrza 28.01.2022, 17:11
Koncert był okazją do swego rodzaju zabawy dla części augustowskiej młodzieży, a przy okazji budowaniem wizerunku "dobrego wujka" przez z-cę burmistrza F. Chodkiewicza. "Koncertowy fikołek" z-cy burmistrza został wykonany na potrzeby przyszłych wyborów samorządowych. Doszukiwanie się przez pana Chodkiewicza jakiegokolwiek aspektu wychowawczego i edukacyjnego w przekazie wykonawców koncertu to nic innego jak desperacka próba zaklinania rzeczywistości, ewentualnie dywagacje osoby mentalnie zaburzonej.
pyt
pyt 28.01.2022, 13:53
Guru pewnego aptekarza, od którego pewna radna na sesji zapożyczyła i zacytowała tytuł piosenki "Patointeligencja" jako określenie opozycji, czyli Mata - zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany.
Jak widać, wychowawcze piosenki raperów działają edukacyjnie. Tylko pytanie: KTO TU JEST PATOINTELIGENCJĄ???
Henio
Henio 28.01.2022, 09:02
Ktoś powiedział kiedyś: "Ciemny lud wszystko kupi". Niestety mimo upływu lat, te słowa nadal sa aktualne.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.01.2022, 10:33
dlatego nie można wierzyć politykom... z żadnej opcji.. bo dla swojego dobra i prywaty obiecują wszystko...
anty
anty 29.01.2022, 19:15
Księdzu też ...
Edukacja przez narkotyki i sex
Edukacja przez narkotyki i sex 27.01.2022, 19:31
Chodkiewicz pokazał prawdziwy geniusz edukacyjny. Powinien zostać zastępcą Czarnka . Pasują do siebie jak bracia syjamscy. Do pomocy potrzebują tylko Mejzy.
mędrcy świata monarchowie
mędrcy świata monarchowie 28.01.2022, 03:14
Wszyscy mają otwarte głowy. Na przestrzał.
ooloo
ooloo 28.01.2022, 04:14
Wiatr hula od ucha do ucha i niesie się echem z pustostanu.
Chodkiewicz wychowawca młodziezy
Chodkiewicz wychowawca młodziezy 27.01.2022, 14:27
Jeśli ten koncert promował pozytywne postawy, to czym prędzej należy wprowadzić obowiązkowo pornografię dziecięcą do szkół. To będzie dopiero wychowawcze.

Pozostałe