Orkiestra zagra bardzo głośno

  • 26.01.2022, 09:16 (aktualizacja 27.01.2022, 09:39)
  • Beata Perzanowska
Orkiestra zagra bardzo głośno
Już w tym tygodniu 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Augustowski sztab wolontariuszy przygotowała dla mieszkańców miasta moc różnego rodzaju atrakcji. Można będzie sprawdzić ciśnienie, cukier, czy zbadać tarczycę. Nie zabraknie wydarzeń sportowych, kulturalnych, gier i zabaw, pysznego domowego ciasta, kartaczy, zup, dobrej muzyki i licytacji. W Augustowie naprawdę będzie się działo.

W tym roku orkiestra zagra dla sfinansowania najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia, ale w Augustowie orkiestra będzie już grać 29 stycznia.

Czeka moc atrakcji

-Mamy też imprezy przedfinałowe. W sobotę, 29 stycznia, od godziny 16.00 można będzie zapisywać się na turniej darta, który odbywać się będzie w Park Pubie. Za wpisowe wrzucone do puszki będzie można wziąć udział w turnieju -mówi Iwona Choncel-Olszewska z augustowskiego sztabu WOŚP. -Do tej pory wośpowy turniej darta odbywał się w Suwałkach, a teraz będzie po raz pierwszy w Augustowie. Na ulicach Augustowa, a także poza miastem, pojawi się 43 puszkowych wolontariuszy. W centrum pojawi się ciastobus, w którym wrzucając do puszki pieniądze będzie można nabyć domowe ciasta i słodkie przysmaki przygotowane przez mieszkańców. Można będzie posmakować zup od augustowskich restauratorów. Atrakcji będzie mnóstwo.

-Finał w niedzielę zaczynamy już od godziny 10.00 na Rynku Zygmunta Augusta. Stanie tam kręcioła dla maluszków. Dzieciaki z rodzicami będą mogli wrzucać do puszki datki, a w zamian zakręcić kołem i wylosować nagrodę, pluszaka bądź inną zabawkę. W końcu orkiestra gra dla najmłodszych i chcemy żeby właśnie w jubileuszowy finał zaangażować jak najwięcej dzieci -wylicza Iwona Choncel -Olszewska.

Chwila dla zdrowia

Finał będzie także okazją do zadbania o swoje zdrowie. W niedzielę, 30 stycznia w Przychodni Rodzinnej przy ul. Hożej 2 B, w godzinach od 11.00 do 13.00 będzie można skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, czyli skontrolować glukozę, zmierzyć ciśnienie i wykonać USG tarczycy.

Orkiestra na sportowo

Lista atrakcji jest naprawdę długa. Zaplanowano wspólne morsowanie, pojawi się także augustowski, lewitujący fakir Bartek Wiśniewski, który pobił rekord Polski w chodzeniu po rozżarzonych węglach. W ramach III Augustowskiego Biegu dla WOŚP „Gorące serca”, rozegrane zostaną trzy biegi: Bieg Rodzinny, Sztafeta Drużynowa Nordic Walking i Bieg Wirtualny. Podczas Biegu Rodzinnego wystarczy przebiec jedno okrążenie wokół augustowskiego parku. Jak sama nazwa wskazuje można biec całą rodziną lub grupą znajomych. Opłata startowa na ten bieg wynosi co najmniej 30 zł od rodziny, a limit miejsc to 50 rodzin. Natomiast w sztafecie nordic walking należy wykonać trzy okrążenia wokół parku, a drużyna ma liczyć 3 osoby dowolnej płci. Opłata na ten bieg wynosi nie mniej niż 40 zł od drużyny, a wystartować będzie mogło 30 drużyn. Bieg Wirtualny zaś odbędzie się między godziną godz. 10.00 a 15.00 w dniu finału. Można biec, spacerować czy maszerować z kijkami. Dystans ma wynosić minimum 1 km. Uczestnicy tego biegu są proszeni o wykonanie zdjęć z biegu bądź filmu ze swojej trasy i wstawienie go na stronie FB wydarzenia. Opłata startowa wynosi 10 zł, ale można też wpłacić więcej. Link do zapisów i regulamin biegu na stronie www.wospaugustow.pl .

-Przy Karmelku o godz. 12.00 odbędzie się wspólne morsowanie. Augustowski Klub Morsów będzie instruował jak bezpiecznie morsować i samemu zażyć zimniej kąpieli -dodaje Iwona Choncel -Olszewska.

Loterie, smakołyki i licytacje

Augustowski sztab przygotował też mnóstwo innych atrakcji.

-Nie zabraknie loterii „Mieszkańcy mieszkańcom”. Będą się one odbywać w Krechowiaku, Osiedlowym Domu Kultury i Augustowskich Placówkach Kultury. Dodatkowo w Krechowiaku Izabela Piasecka będzie częstować ciastem i kartaczami za wrzutkę. Warto dodać, że w Osiedlowym Domu Kultury zaplanowano program różnych zajęć przygotowany przez dwie fundacje „Mamy mamy” i „Małymi krokami” dla dzieci. Odbywać się one będą od godziny 11.00 do 17.00. Będą zabawy dla maluchów pełne zajęć plastycznych, manualnych i sensorycznych, a dla rodziców będzie też przygotowany kącik z ciastem i kawą. W bibliotece miejskiej od godziny 14.00 do 16.00 obędą zajęcia dla dzieci w postaci układanek, puzzli i gier -informuje Iwona Choncel -Olszewska.

Medialne studio pełne relacji

Jubileuszowemu finałowi towarzyszyć będzie studio medialne sztabu.

-Nasi wolontariusze będą przeprowadzać w nim różne wywiady i prezentować na bieżąco wszystkie informacje dotyczące finału -informuje Iwona Choncel -Olszewska.

Druhowie zadbają o bezpieczeństwo i nie tylko

W finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie zaangażowali się też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec, z Żarnowa, Netty i Bargłowa. Druhowie będą nie tylko dbać o bezpieczeństwo uczestników finału, na przykład podczas planowanego o 20.00 Światełka do Nieba z zimnymi ogniami, ale także za wrzutkę do puszki przewiozą chętnych strażackim wozem.

Muzyczny finał online

Podobnie jak w roku ubiegłym, całe wydarzenie będzie transmitowane on-line z auli ACE w Augustowie. Jeśli warunki pandemiczne na to pozwolą, to również limitowana grupa publiczności będzie brała udział w koncercie na żywo. Podczas finału, jak zdradza augustowski muzyk Wojciech Milewski, odbędzie się występ zespołu „Zubek & Pentz Piazzolla Duo”. Jak z nazwy wynika, usłyszymy duet wokalno-gitarowy w programie z kompozycjami Astora Piazzolli. Są to wybitni młodzi muzycy, którzy mają na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia festiwalowe, a jednocześnie wręcz onieśmielają słuchaczy swoim kunsztem muzycznym, którym dzielą się z pewnego rodzaju skromnością i wielką kulturą. Będzie również mocne, rockowe uderzenie w wykonaniu zespołu MUZOPATIA. Panowie w ubiegłym roku wydali swą kolejną płytę p.t. „Rzeczowniki” i kilka utworów z tej właśnie płyty będziemy mogli usłyszeć w trakcie koncertu.

Jak na jubileuszowy 30 Finał WOŚP przystoi, powinna pojawić się WIELKA ORKIESTRA i będzie!!!!! Zagra dla nas Augustowska Orkiestra Dęta. Mało tego, połączy swoje siły z muzykami MUZOPATII. Wszystkim wokalistom akompaniować będzie sekcja, pod kierownictwem Jacka Prokopowicza, znakomitego warszawskiego pianisty i hammondzisty oraz powszechnie lubianego i cenionego basisty - Janusza Cichora.

Nagłośnienie oraz transmisja koncertu on-line została powierzona firmie INEX, która w latach ubiegłych wywiązywała się z tego zadania perfekcyjnie. Pomysł i realizacja koncertu -Wojtek Milewski. Projekty graficzne zaprojektował Radosław Bućko.

Sztab ludzi z ogromnym sercem

W tegoroczny finał zaangażowało się mnóstwo ludzi, instytucji i firm. Ludzi o wielkich sercach.

-W organizację finału zaangażowało się co najmniej kilkadziesiąt osób, ale nie jestem w stanie podać konkretnej liczby. Są to mieszkańcy, firmy, instytucje czy restauracje -mówi Iwona Choncel-Olszewska. -Cały czas zgłaszają się nowi darczyńcy, którzy oferują vouchery na licytacje, czy kawę i herbatę dla wolontariuszy. Jedna z fryzjerek jeden dzień poświęci na wykonywanie usług fryzjerskich za wrzutkę na orkiestrę. Jedna pani upiekła przepiękne pierniki w kształcie serduszka z czerwonym lukrem i z białym napisem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Codziennie przynoszą nam ludzie różne rzeczy na loterię i licytacje. Czeka nas wielkie logistyczne przedsięwzięcie, bo chcemy żeby augustowski finał był bardzo głośny i wypełniony mnóstwem wydarzeń.

Wszelkie informacje na temat tego, jak można wesprzeć zbiórkę, znajdują się na stronie internetowej wospaugustow.pl lub na FB augustowskiego sztabu. Zasięgnąć informacji można także w Augustowskich Placówkach Kultury. Warto zaznaczyć, że podczas wydarzeń orkiestry obowiązują wytyczne epidemiczne.

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prawda Was wyzwoli
Prawda Was wyzwoli 27.01.2022, 09:23
Przejrzyj na oczy!
CARITAS - 95-98% na pomoc.
WOŚP - 43-45% na sprzęt medyczny
Majątek Owsiaka 14 milionów złotych.
Przejrzyj na oczy!
Jerzy
Jerzy 28.01.2022, 16:15
W szpitalach na sprzęcie zakupionym przez WOŚP jest więcej serduszek niż jakichkolwiek innych ofiarodawców. Idąc na leczenie czy nawet diagnostykę poproś, aby przy Twojej osobie nie używać sprzętu zakupionego z inicjatywy Pana Jerzego Owsiaka i co najważniejsze to właśnie
przez Orkiestrę. O jakiej pomocy 95-98% mówisz?
Wypożyczony sprzęt
Wypożyczony sprzęt 28.01.2022, 19:54
Tylko kto jest właścicielem tego sprzętu?Jest to sprzęt wypożyczony przez orkiestrę
ooloo
ooloo 28.01.2022, 04:19
Mam wrażenie, że ci sutanna wzrok przesłania. Licz swoje pieniążki.
Riki tiki
Riki tiki 27.01.2022, 09:59
Pieniądze z ełckiego Caritasu poszły na wyjazdowe orgie homoseksualne. Prasa o tym pisała kilka lat temu.
berek
berek 28.01.2022, 03:18
Potwierdzam. Czytałem.
Prawda cię wyzwoli
Prawda cię wyzwoli 27.01.2022, 09:51
Wszystko poplatales. Jest dokładnie odwrotnie. Caritas wydaje na pomoc mniej niż połowę zebranych kwot, a WOŚP prawie 98 procent. Przypomnę tylko, że pieniądze ełckiego Caritasu były przepuszczane w luksusowych hotelach na Wybrzeżu przez ludzi w sutannach.
Dla nich za późno
Dla nich za późno 28.01.2022, 06:32
Nie poplątał , ma zryty umysł przez TVPiS i TRWAM
Jerzy
Jerzy 28.01.2022, 16:11
W szpitalach na sprzęcie zakupionym przez WOŚP jest więcej serduszek niż jakichkolwiek innych ofiarodawców. Idąc na leczenie czy nawet diagnostykę poproś, aby przy Twojej osobie nie używać sprzętu zakupionego z inicjatywy Pana Jerzego Owsiaka i co najważniejsze to właśnie
przez Orkiestrę.
ooloo
ooloo 26.01.2022, 18:01
Mam przygotowaną kopertę. To co miało iść na plebana, pójdzie na WOŚP. I tak już zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pozostałe