Tiry nas rozjadą

  • 25.01.2022, 18:11
  • Beata Perzanowska
Tiry nas rozjadą
Wiadomość z ostatniej chwili. Południowo-wschodnia obwodnica Augustowa ma przebiegać od strony Sajenka, przez Kanał Augustowski, Bystry i wychodzić przed Przewięzią na obecną trasę Augustów-Sejny. Oznacza to, że tiry będą przejeżdżać przez miasto.

We wtorek, 25 stycznia odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, na którym przedstawiono wyniki prac nad południowo-wschodnią obwodnicą Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 16 na trasie Augustów-Sejny.

-Na posiedzeniu zostały przedstawione dotychczasowe wyniki prac nad obwodnicą Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 16, czyli tzw. południowo-wschodniej obwodnicy miasta. W trakcie spotkania wykonawca dokumentacji przedstawił analizę wielokryterialną trzech opracowywanych wariantów. Wynika z niej, że najkorzystniejszy byłby wariant drugi o długości 7,45 km. Z taką oceną nie zgodzili się uczestniczący w spotkaniu samorządowcy z Augustowa, popierający wariant 3 czyli tzw. wariant burmistrza -wyjaśnia Rafał Malinowski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. -Na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Rekomendacja oddziału, co do wariantu pojawi się po skorygowaniu przez wykonawcę analizy ekonomiczno-finansowej oraz kwestii oddziaływania skumulowanego na środowisko.

Uproszczony przebieg wariantu drugiego: obwodnica zaczyna się w odległości ok. 2 km na południe od istniejącego węzła Augustów, obecnie skrzyżowanie DK8, DK16 oraz DK61. Wariant drugi w km ok. 0+490 przekracza kanał Augustowski, następnie przecina Kanał Bystry w km ok. 4+970 oraz drogę wojewódzką DW664 w km ok. 5+557. Wariant w km ok. 6+940 łączy się ze starodrożem DK16 (GP) i DG 102514B (L), następnie po przejściu nad linią kolejową nr 40 w km ok. 7+250 za istniejącą linią kolejową, w pobliżu ul. Turystycznej wpina się w istniejący przebieg DK16, od strony Augustowa przed Przewięzią.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie będą decyzję. Zdaniem wielu mieszkańców i różnego rodzaju środowisk obwodnica Augustowa w ogóle nie jest potrzebna. Wygląda jednak na to, że tiry ponownie będą rozjeżdżały nasze miasto.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stary
stary 11.02.2022, 07:34
No dobra , Augustów ominie a co dalej???Macharce i Frącki to niewielkie miejscowości ale dla nich to głowna droga dojazdowa do Augustowa i Sejn. A Giby i dalej ???Tam żadnej obwodnicy ze względu na jeziora zrobić się nie da. W ogóle to puszczenie tirów na tej trasie to poroniony pomysł, bo jakiś urzędaś w Brukseli tak sobie wymyślił a żaden urzędaś w Polsce temu się nie sprzeciwi.
Też wiekowy
Też wiekowy 11.02.2022, 19:51
Pacanie, nie mieszaj w to Brukseli . Pisząc takie bzdury rozsiewasz wokół siebie zapach pisowskiej naftaliny i śmierdzących onuc . Gdyby nie UE bylibyśmy w ciemnej dv..ie. , chyba że ty i tobie podobne tuzy intelektu tęsknią za bolszewickim zamordyzmem i pańszczyźnianą podległością . Plany takich tras i obwodnic są częścią naszej obronności i nie uciekniemy od tego chyba że pod skrzydła Putina. Ale wtedy idźcie sami myć jego stopy jak was tak Bruksela krzywdzi.
stary
stary 12.02.2022, 03:42
Widzę ześ nowoczesny, wolny i niepodległy ...niewolnik systemu. Ufaj dalej Brukseli bo co wymyśli to dla takich jak Ty sacrum.
też wiekowy lecz samodzielnie  myślący
też wiekowy lecz samodzielnie myślący 12.02.2022, 10:13
Bliżej mi do Brukseli niż do watykańskiej podległości. Myślisz żeś wolny bo nie poddajesz się brukselskiej "hegemonii"? . Przejrzyj na oczy i odrzuć czarnego zaborcę.
brawo
brawo 12.02.2022, 02:36
Też wiekowy, brawo! Oj tęsknią, masz rację. Cały ten PiS to bolszewia. Kserokopia momentami lepsza od oryginału.
Sługa Boży
Sługa Boży 09.02.2022, 13:00
Jako członek kongregacji Wiary, Nadziei, Opatrzności Bożej i Świętej Rodzinny diecezji warmińsko-mazurskiej wyrażam niepokój i obawę o perłę kultu Maryi Matki Boskiej Studzieniczańskiej i kompleksu Studzienniczna. Planowana obwodnica nie powinna zakłócać takiego Świętego miejsca tak lubianego i
często odwiedzanego przez Ojca Świętego.
Pax vobiscum
Pax vobiscum 11.02.2022, 20:01
Czego kłamiesz ...ile razy papież tam był ???
ooloo
ooloo 11.02.2022, 16:36
OŚ kiedy będzie znowu i jak często był? To tak jak wrzucajcie papierki, bo bilon budzi Jezuska.
królowa
królowa 10.02.2022, 03:08
HEHE... Matka Boska czuwa ,tak jak nad plebanią w Studzienicznym.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.02.2022, 09:35
Zadnej obwodnicy zrobić nie damy. Tu nie GDDKiA Białystok tylko mieszkańcy Augustowa.
Łapy precz od Nas!!!
Nie chcemy tej drogi i niszczenia przyrody.
Wybudujcie pajace obwodnice Sztabina bo to jest priorytetem!!!!
Mrc
Mrc 30.01.2022, 00:07
"Na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Rekomendacja oddziału, co do wariantu pojawi się po skorygowaniu przez wykonawcę analizy ekonomiczno-finansowej oraz kwestii oddziaływania skumulowanego na środowisko". O co chodzi z tym skorygowaniem?
Prorok
Prorok 28.01.2022, 06:22
Jak by nie zrobili to i tak wszystkim nie dogodzą ale trzeba myśleć przyszłościowo ....
Fakir
Fakir 27.01.2022, 17:26
Działkowicze znad Kanału zapewne się cieszą , nareszcie będzie droga dojazdowa z prawdziwego zdarzenia ;-)
działkowicz
działkowicz 27.01.2022, 21:25
Pewnie będą mieć warzywa doprawione ...ołowiem.
Lila
Lila 27.01.2022, 16:45
Mam nadzieję, że stowarzyszenie założone przez "mieszkańców" ul. Deszczowej w Sajenku zacznie działać w ramach zadań statutowych i ochroni tą piękną okolicę przed zniszczeniem poprzez wybudowanie drogi w tym wariancie ;)
Kos Stanisław
Kos Stanisław 27.01.2022, 09:32
Tam komuś cegła spadła na głowę w drewnianym kościele.
Nie dosyć że wariant burmistrza i Dobkowskiego to ***izm bez cienia szansy na realizacje (Green Peace już zapowiedział protest) to zaraz otworzą S61 i cały ruch zginie krajowej 8, 65, 61 i 16.
Nie za wszelką cenę 100 obwodnic musi powstać.
Ten zapał i środki przeznaczyć na drogę 2+2 Augustów - Białystok bo przegramy jako Perła Podlasia.
Pomyślmy , czy warto
Pomyślmy , czy warto 27.01.2022, 09:45
2+2 Białystok - Augustów i mamy podwójną ilość samochodów ciężarowych. Tego chcemy ?
Taczki pod urząd
Taczki pod urząd 27.01.2022, 07:15
Tu chyba pomogą tylko taczki zgnojem. Jak Marynę trzeba ich potraktować. Marianie Dyczewski, mieszkańcy liczą na ciebie.
Tu
Tu 26.01.2022, 18:31
Tiry na tory
Dostawa taczek
Dostawa taczek 26.01.2022, 18:27
Tomek wymyślił sposób na zrobienie kasy. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją i przyjadą z taczkami pod urząd celem wywiezienia Tomka, Mirka i spółki.
JKD
JKD 26.01.2022, 19:35
Lepiej z kanistrem
Objawy niejednoznaczne
Objawy niejednoznaczne 26.01.2022, 08:07
Mamy do czynienia z tak wielkim deficytem niekompetencji na szczytach miejskiej władzy, że trudno to komentować bez przekleństw. Chociaż można też przypuszczać, że Karolczuk nie jest ***em a skrajnym cynikiem. Nie wiem co gorsze.
Z Baraków jestem
Z Baraków jestem 25.01.2022, 23:00
Pan Dyczewski miał rację. Tu chodzi o biznesmena Dobkowskiego i jego stacje benzynowe przy nowej obwodnicy. Dla tej ekipy kasa jest ważniejsza niż zdrowie i życie mieszkańców.
Imperator
Imperator 26.01.2022, 20:09
Imperium z myjnią i Mc Donaldem na początku planowanej obwodnicy, a następna stacja paliw we Frackach. Wszystko pasuje. Tylko swoich byznesow pilnują. Jak była wytyczana ViaBaltica i łącznik z Via Carpatia żeby choć jedną drogę ekspresowa wprowadzić do Augustowa to nikt nie potrafił zadziałać, wszystko nas ominęło. Skorzystał Ełk bo tam rządzą ludzie którym zależy na rozwoju miasta. A nas banda pazernych wsiurow, którzy poszli do koryta żeby się ustawić na resztę życia. To miasto nie daje żadnych perspektyw
BAU
BAU 26.01.2022, 13:10
Na wodę samochody nie jeżdżą , stacje muszą być .
Głupi i głupszy
Głupi i głupszy 26.01.2022, 08:04
Oczywiście, że miał i sąd przyznał mu rację. Ta sprawa jak w soczewce pokazuje jak działa Nasze Miasto. Najpierw pojawia się problem. Później Karolczuk wymyśla najgorsze możliwe rozwiązanie (ekonomicznie, ekologicznie itd.). Na końcu niezależnie od wszystkiego zyskuje Dobkowski. Kurtyna!
krzyżak
krzyżak 25.01.2022, 22:42
To Przewięż i kierunek na Suchą Rzeczkę mają przesrane....
WP
WP 25.01.2022, 23:36
Popatrz na mapę ! Sucha Rzeczka to będzie miała przesrane jak będzie wariant burmistrza!
A w Przewięzi przy krajowej szesnastce 5 domów na krzyż .
znafca
znafca 26.01.2022, 07:31
Jak będzie wariant burmistrza to z Suchej szybciej Przejedziesz przez rondo niz w Przewięzi wjedziesz na Sejneńską a o odcinku Przewięż -Augustów to nawet nie wspominam , teraz w lato to tylko furmanka można tam jechać. A wariant burmistrza to szybsza droga do Białego.
I tyle w temacie
I tyle w temacie 26.01.2022, 08:25
Znawco ja od 10 lat mieszkam na terenie gminy Płaska i dojeżdzam do pracy w Augustowie. I uwierz mi że obwodnica w wariancie burmistrza nie odkorkuje Augustowa. Ani nie ułatwi dojazdu do pracy mieszkancom gminy Płaskabo przecież nie będą jechać przez Kolnicę.
I zwyczajnie szkoda mi tych wyciętych hektarów lasu! Nawet z Białegostoku będą jeździć przez Augustów bo robią zakupy .
Poprostu bezsensowny wariant !
tez mieszkaniec Płaskiej
tez mieszkaniec Płaskiej 26.01.2022, 16:18
A dlaczego masz jechać przez Kolnicę???Jedziesz tak jak jezdziłeś przez wolna Przewięz. A wszystkie warianty puszczenia tirów przez Przewięż to po prostu masakra.
Nie obwodnicy przez puszczę
Nie obwodnicy przez puszczę 26.01.2022, 19:44
No właśnie wszyscy pojadą przez Przewięź. To komu ma być ta droga ? Po co wycinać las ? Tiry pojadą na Budzisko! Nie wyobrażam sobie tirów na 16 ! Trzeba bez względu na sympatie polityczne oprotestować przywrócenie tirów na 16 !
Ps. a tak szczerze to z ciebie taki mieszkaniec Płaskiej jak ze mnie baletnica Nikt z Płaskiej nie popiera niszczenia puszczy obok domów . Jeździmy po tym terenie rowerami zimą na nartach biegowych . Ta burmistrza droga przetnie Kanał Augustowski w okolicy stawów Swoboda. Są tam rezerwaty przyrody .
Kto w takie środowisko próbuje wepchać tiry?
też z tej gminy
też z tej gminy 27.01.2022, 04:40
Gdzie ty masz te domy???A narciarzy to od lat w Płaskiej nie widziałem moze mi jeszcze powiesz ze na słynnej ścieżce rowerowo-narciarskiej jezdza. A ze mieszkańcy projektu burmistrza nie popieraja bo nie myśla. Ja tez nie jestem za puszczeniem tirów na Budzisko ale jesli do tego dojdzie to nie wyobrazam sobie jazdy przez Przewięź. A puszcza była i jeszcze jest i ta wycinka wielkiej roli nie odgrywa przy tym co tną w innych miejscach. O zwierzynę tez się nie martw.
Nie obwodnicy przez puszczę
Nie obwodnicy przez puszczę 27.01.2022, 08:31
Nie widzisz narciarzy? Chyba siedzisz zimą w domu. Na ścieżce to dzieci uczą się jeździć. Jak chcesz 20 km przejechać to leśnymi drogami okolice Swobody.
Ty masz pojęcie gdzie jest Budzisko?
Cyniczne łobuzy
Cyniczne łobuzy 27.01.2022, 07:10
Dobkosiu bronisz pomysłu na obwodnicę wstępne Twojej stacji to rób to pod nazwiskiem, a nie udawaj mieszkańca Płaskiej. Obwodnica domknięta dwoma twoimi stacjami robi ci interes. I to jest jedyny interes, bo mieszkańcy i przyroda ma tym stracą. Wszystkie świnie są rowne, ale jedna jest równiejsza i koryto musi mieć pełne. Ale raczej nie wiesz skąd ten cytat.
anty
anty 25.01.2022, 22:36
A co to w ogóle za obwodnica miasta, skoro TIRy będą po nim jeździć????? Ktoś to rozumie?
Radna JOR powinna spalić się ze wstydu, bo Cieślik - który jej zdaniem nic nie robił - znów górą. Obwodnica na Suwałki jaka by nie była, ale jest i TIRy z miasta się wyniosły. A teraz, dzięki błyskotliwości jej ekipy, TIRy wracają. Brawo.
Kor
Kor 25.01.2022, 21:54
Ja tez jestwm za budową tej drogi.
JKD
JKD 26.01.2022, 00:14
Ale pod twoim domem
brawo
brawo 25.01.2022, 20:57
Bardzo dobra wiadomość. Nie tragizujmy z tym przejazdem tirów przez miasto, ruch tam będzie raczej znikomy po otwarciu S61. Z punktu widzenia ruchowego i przyrodniczego zarekomendowano najlepszy wariant. A najważniejsze, że z dużym prawdopodobieństwem w grę nie wchodzi nonsensowny pod każdym względem tzw. wariant tzw. burmistrza przez puszczę. Oby tak dalej.
Ewa
Ewa 26.01.2022, 21:26
Wyrżną pół Puszczy Augustowskiej nad Jez. Sajno. tam gdzie znajduje się Droga do ośrodka Królowa Woda. Droga w wariancie GDDKiA ma przebiegać tuż przy jeziorze. To jakaś tragedia. Ludzie nie można na to pozwolić!!!!
Bałwan
Bałwan 26.01.2022, 22:27
Pani Ewo, nadzieja w tym że ten rząd upadnie a wraz z nim ten pomysł. Żal tylko naszych miejskich włodarzy bo po tym co robią wstyd będzie im się pokazać na ulicach, sami sobie na to zasłużyli
Marek
Marek 25.01.2022, 18:26
Z tego co widzę to nie przez samo miasto a obrzeża, jestem za tą inwestycją ułatwi to komunikację i odciąży centrum Augustowa, popieram w pełni wariant drugi
Młoda Polska
Młoda Polska 26.01.2022, 20:18
Ta obwodnica jest bez sensu. Zaraz oddadzą S61 i cały ruch międzynarodowy pojedzie drogą ekspresową, która po oddaniu wszystkich odcinków będzie wiodła do samej Warszawy. Odnoszę wrażenie że służyć ma ona Bialostoczakom jadącym na weekend do swoich domów w gm Płaska. Tłumaczenie o jakichś potrzebach wojskowych też wg mnie jest mętne. Wywalanie kasy w błoto.
August
August 25.01.2022, 19:06
Człowieku czy ty rozumiesz, Tiry przez kanał Augustowski ,Kanał Bystry obok jeziora Sajno przez Wojciech Studzieniczną 7 metrową drogą ...trzeba sobie przypomnieć Tiry przed 2014 przed otwarciem Obwodnicy Augustowa Musimy wszyscy razem stanąć murem ZADNEJ POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ OBWODNICY ---RADNI MIESZKAŃCY , ..Burmistrz i NASZE Miasto chyba już się powinni przekonać że wchodzenie z wariantami nic nie dało -- burmistrz i radni głosujący za wariantem burmistrza zostali jak Himilsbach z .... angielskim..........
Obwodnica musi być
Obwodnica musi być 27.01.2022, 09:04
Sprawa jest raczej przesądzona ,wystarczy spojrzeć na mapy Google aby uświadomić sobie że wycinka na przebiegu wariantu burmistrza trwa w najlepsze. Jakby na to nie patrzeć wariant 3 jest chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Południowa obwodnica jest potrzebna bo latem widzimy co się w mieście dzieje i to nie jest ruch tirów tylko samochody osobowe turystów , które muszą przejechać przez miasto aby dojechać na tereny za Przewięzią .Na pewno , planowana południowa obwodnica jest także częścią planów zabezpieczenia na wypadek działań wojskowych i chyba lepiej jak będzie dalej od miasta a jest w odpowiedniej odległości od Augustowa a przyroda sobie poradzi .
Ns ratunek puszczy 💚
Ns ratunek puszczy 💚 27.01.2022, 10:49
A ten dalej swoje 🙉
Turysci jadacy z Białegostoku lubią zjeść pod ogryskami. Może filię w Zielonym im utworzyć 😁 żeby nie korkowali Augustowa!
Turysci latem korkują Augustów....to wasze miasto chce turystów czy nie chce ? J
drogowiec
drogowiec 27.01.2022, 10:39
, wariant burmistrza na 100% zostanie odrzucony ,nie mieszaj chłopie,, TIR-ów teraz nie ma bo nie moga jeżdzic po tej trasie tylko pojazdy do 7,5 tony i ew. te ktre obsługujące lokalne firmy , a wojsko przeciez moze jechać via balticą ......

Pozostałe