Bulwary przejdą lifting

  • 23.01.2022, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Bulwary przejdą lifting
Bulwary nad rzeką Nettą to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie naszego miasta. W planach jest modernizacja bulwarów oraz kładek pieszo-rowerowych nad rzeką. Mówi się między innymi o likwidacji barier architektonicznych, nowoczesnych ławkach, oświetleniu i powstaniu stref relaksu.

Bartosz Lipiński

Bulwary nad rzeką Nettą to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Augustowa. W historii naszego miasta zapisały się jako niewątpliwe osiągnięcie burmistrza Leszka Cieślika. Podkreśla on, że powstanie bulwarów umożliwiło rozwój przedsiębiorczości na tym terenie, powstanie popularnych restauracji i miejsc noclegowych. Sceneria tego obszaru sprzed lat nie sprzyjała działaniom inwestycyjnym, ale później nastąpił prawdziwy przełom. Aktualnie bulwary to miejsce spotkań mieszkańców, oblegane tłumnie przede wszystkim podczas wakacji, choć zimowe spacery w kierunku jeziora Necko także nie należą do rzadkości.

Plan inwestycyjny nad rzeką

Podczas grudniowych dyskusji nad budżetem radna Krystyna Wilczewska zauważyła, iż w wydatkach majątkowych zaplanowano kwotę 4 mln zł na modernizację bulwarów wraz z przebudową kładek w ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż prawego brzegu rzeki Netty. Radna oceniła, że jest to bardzo pokaźna kwota. Poprosiła o omówienie planowanego wydatku. Zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski nazwał koncepcję zagospodarowania bulwarów „miłą niespodzianką”. Mówił, że miasto stara się pozyskać środki na dofinansowanie zadania z urzędu marszałkowskiego województwa podlaskiego. Magistrat jest na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć. Z kolei Magdalena Sokołowska przekazała, że inwestycja przysłuży się likwidacji barier architektonicznych.

Nowe ławeczki na bulwarach

-Chcemy, aby po kładkach można było przejechać wózkiem inwalidzkim oraz mogły przejechać nimi matki z dzieckiem w wózku –opowiadała Magdalena Sokołowska na grudniowym posiedzeniu z radnymi. -Chcielibyśmy, żeby pomiędzy ulicą Portową i brzegiem rzeki Netty powstały cztery strefy relaksu z ławkami, część ławek będzie podświetlona. Chcemy zrobić również piękną zieleń z mnóstwem nasadzeń, wymienić stare i nadszarpnięte zębem czasu daszki gontowe z ławeczkami na nowe ławki w nowoczesnym stylu z zadaszeniem. Przy jednej strefie relaksu ma powstać stacja do naprawiania rowerów. Zamierzamy podświetlić lampkami wierzby, które piękne ścielą się nad rzeką, aby z drugiej strony rzeki widok na brzeg również był ciekawy –dodała kierownik.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
augustowiak
augustowiak 24.01.2022, 21:50
Rzeczywiście te bulwary to się burmistrzowi Cieślikowi udały ,..wielka sprawa.
oki
oki 25.01.2022, 14:55
Nie tylko bulwary. Powyciągał wiele ulic ze studni i szamb.
Ale młodzież uważa, że nic nie robił, bo gdy się urodzili, to to wszystko już było. Samo.
Spacerowicz
Spacerowicz 24.01.2022, 13:15
Poszedłem na spacer. Odśnieżanie kończy się pod zjeżdżalnią wodną pod Hetmanem. Dalej do dawnej stanicy wodnej PTTK i do szosy suwalskiej chodnik łopaty nigdy nie widział. Skoro po chodniku mogą jeździć samochody dzierżawców to dlaczego pług odśnieżający nie może?

Druga sprawa. Chodnik na Al. Kardynała porządnie odśnieżony był 1 dzień. Dlaczego 1 dzień? Nie snieg nie padał. Gigant odśnieżający ulice tak szybko jechał, że śnieg zgarniany z ulicy z dużą prędkością zasypał prawie cały chodnik. Ten "talent", który zasypał chodnik powinien na własny koszt go odśnieżyć. Robota głupiego. Jeden odśnieża (pieniądze idą), a drugi bezmyślnie zasypuje.
hehe
hehe 25.01.2022, 14:57
Jak za czasów Rewolucji Francuskiej - jedno doły kopali, a drudzy zasypywali. Aby każdy mógł zarobić.
drogowiec
drogowiec 25.01.2022, 11:14
Od zjeżdżalni teren jest dzierżawiony prywatnej osobie i to ona powinna odśnieżyć ciąg pieszy. A Wyszyńskiego jest w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Giganci" od nich odśnieżają ten odcinek.
zim
zim 25.01.2022, 17:22
oj wyszyńskiego chyba nie Dyrekcji Generalnej...tylko chyba miasta ?
sprawdzone
sprawdzone 26.01.2022, 08:19
Wyszyńskiego w obrębie świateł jest Generalnej. Od ACE do granicy miasta jest Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewodzkich
Driver
Driver 24.01.2022, 14:06
Także odśnieżone ulice potrafią być zasypane śniegiem przez właścicieli prywatnych posesji.
frf
frf 24.01.2022, 15:24
Odśnieżam 50 m podjazdu, chodnik i ulicę również. Dla zdrowia. :-)
Jurek
Jurek 24.01.2022, 09:52
Za 4mln. ,to można ledowe lampy i częściej sprzątać. I po liftingu.
kosmetyczka
kosmetyczka 24.01.2022, 02:35
Lifting wraz z pilingiem przydałby się władzom miasta razem z radą.

Pozostałe