Finał orkiestry się zbliża

  • 20.01.2022, 10:15
  • Beata Perzanowska
Finał orkiestry się zbliża
Augustowski sztab pracuje już pełną parą nad przygotowaniem 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo już, że nie zabraknie mnóstwa atrakcji. Odbędzie się III Augustowski Bieg Dla WOŚP, licytacja „Mieszkańcy -Mieszkańcom”, zagra dobra muzyka, będą wydarzenia kulturalne i zawita ciastobus.

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. W tym roku orkiestra zagra dla sfinansowania najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Augustowa, a także poza miastem pojawi się 65 puszkowych wolontariuszy. W centrum pojawi się ciastobus, w którym będzie można nabyć domowe ciasta i słodkie przysmaki wrzucając do puszki pieniądze. Można będzie posmakować zupy od augustowskich restauratorów. Na rynku pojawi się tzw. Kręcioła pluszakowa. Druga kręcioła pojawi się też przy Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie, gdzie w dniu finału dla najmłodszych odbędą się gry i zabawy. Nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, pokaz filmu czy spektakle dla dzieci. Zaplanowano wspólne morsowanie, pojawi się także augustowski, lewitujący fakir Bartek Wiśniewski, który pobił rekord Polski w chodzeniu po rozżarzonych węglach. Nie zabraknie też licytacji przedmiotów na Allegro oraz e-skarbonki. Mieszkańcy mogą już przekazywać przedmioty na licytacje. Ustawione będą również puszki stacjonarne w różnych miejscach, w sklepach spożywczych czy w Mrówce -informują organizatorzy. Finał będzie także okazją do zadbania o swoje zdrowie. W niedzielę, 30 stycznia, w Przychodni Rodzinnej, przy ul. Hożej 2 B, w godzinach od 11.00 do 13.00 będzie można skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, czyli skontrolować glukozę, zmierzyć ciśnienie i wykonać USG tarczycy. Nie obędzie się też bez sportowych akcentów. W tym roku odbędzie się III Augustowski Bieg dla WOŚP „Gorące serca”, w ramach którego rozegrane zostaną trzy biegi: Bieg Rodzinny, Sztafeta Drużynowa Nordic Walking i Bieg Wirtualny. Podczas Biegu Rodzinnego wystarczy przebiec jedno okrążenie wokół augustowskiego parku. Jak sama nazwa wskazuje można biec całą rodziną lub grupą znajomych. Opłata startowa na ten bieg wynosi co najmniej 30 zł od rodziny, a limit miejsc to 50 rodzin. Natomiast w sztafecie nordic walking należy wykonać trzy okrążenia wokół parku, a drużyna ma liczyć 3 osoby, dowolnej płci. Opłata na ten bieg wynosi nie mniej niż 40 zł od drużyny, a wystartować będzie mogło 30 drużyn. Bieg Wirtualny zaś odbędzie się między godziną godz. 10.00 a 15.00 w dniu finału. Można biec, spacerować czy maszerować z kijkami. Dystans ma wynosić minimum 1 km. Uczestnicy tego biegu są proszeni o wykonanie zdjęć z biegu bądź filmu ze swojej trasy i wstawienie go na stronie FB wydarzenia. Opłata startowa wynosi 10 zł, ale można też wpłacić więcej. Link do zapisów i regulamin biegu na stronie www.wospaugustow.pl .

Opłaty startowe z biegów zasilą w całości konto WOŚP, a dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe medale w kształcie serca.

Warto zaznaczyć, że podczas wydarzeń orkiestry obowiązują wytyczne epidemiczne.

Wszelkie informacje na temat tego, jak można wesprzeć zbiórkę, znajdują się na stronie internetowej wospaugustow.pl lub na FB augustowskiego sztabu. Zasięgnąć informacji można także w Augustowskich Placówkach Kultury.

Beata Perzanowska

Uwaga Mieszkańcy Augustowa
30. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Abyśmy mogli zagrać głośno i radośnie, potrzebujemy zaangażowania dobrych ludzi.
Jak można wesprzeć augustowski Sztab jeszcze przed finałem?
-Odwiedzić allegro
https://wospaugustow.pl/allegro/
-Podarować przedmiot na aukcję lub wziąć udział w licytacji.
Zasilić eSkarbonkę Sztabu WOŚP Augustów
https://eskarbonka.wosp.org.pl/8rcrn7
Zarejestrować się na III AUGUSTOWSKI BIEG DLA WOŚP – „Gorące Serca” https://wospaugustow.pl/bieg/
Zgłosić swoją ofertę na licytację „Mieszkańcy–Mieszkańcom” –szczegóły wydarzenia na stronie https://wospaugustow.pl/
Przypominamy, że 30 stycznia 2022r. Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Program Finału znajdziecie na
https://wospaugustow.pl/

Augustowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe