Augustów to jego mieszkańcy

  • 13.01.2022, 14:30
  • Krzysztof Przekop
Augustów to jego mieszkańcy
W czwartek, 13 stycznia oddajemy w Wasze ręce 1178 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Mirosław Karolczuk i kandydaci ugrupowania Nasze Miasto szli do ostatnich wyborów niosąc na sztandarach hasło: „Augustów to jego mieszkańcy” podkreślające, że głos obywateli będzie słuchany, a ich inicjatywy zostaną wcielone w życie. Zaledwie kilka tygodni temu zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz przekonywał publicznie, że decyzje podejmowane przez radnych są emanacją wskazań mieszkańców. Ostatnio nastąpiła możliwość weryfikacji.

Inaczej myślący niedowidzą

Pod obrady rady miejskiej trafił obywatelski projekt zakładający utworzenie parku kulturowo-edukacyjnego w pobliżu bulwarów nad rzeką Nettą. Mieszkańcy zebrali odpowiednią ilość podpisów, a ich głównym celem było zachowanie pięknego krajobrazowo terenu na działce, którą burmistrz chce sprzedać. W przyszłości może powstać tam hotel.

Inicjatywie obywateli od początku rzucane są kłody pod nogi. Oficjalnie mówi się o błędach formalnych przygotowanego projektu, a nieoficjalnie czuć dużą niechęć ze strony koalicji rządzącej do samego pomysłu. Doskonale obrazuje to chociażby fragment wypowiedzi Alicji Dobrowolskiej. Przewodnicząca rady miejskiej powiedziała otwarcie jak zamierza głosować:

„Ja za takim projektem nie będę głosować, choćby go podpisało 10 tysięcy mieszkańców, bo ja przysięgę składałam, że będę bronić interesów wszystkich mieszkańców Augustowa, a nie wybiórczo jakiejś tam grupy, gdzie nawet podpisy rzekomo były zbierane w szkole, gdzieś tam w sklepie i w błąd wprowadzano nawet starsze osoby, które nie miały okularów”.

Do słów przewodniczącej Dobrowolskiej odniósł się Rafał Harasim, przedstawiciel opozycji:

„Mówicie o współpracy i o tym, że Augustów to jego mieszkańcy, a pani przewodnicząca mówi, że ludzie składali podpisy, bo nie wiedzieli co podpisują, nie mieli okularów, zostali zmanipulowani. Czyli mieszkańcy mający inne zdanie niż państwo niedowidzą, są łatwi do zmanipulowania, nie wiedzą co podpisują”.

Głos zabrała również mieszkanka, współinicjatorka utworzenia parku. Pokazała pewne liczby:

„W ankiecie przeprowadzonej przez urząd miasta po konsultacjach w 2020 roku wzięło udział 358 osób i 226 respondentów było przychylnych pomysłowi burmistrza i urzędu miasta. Naszą inicjatywę poparło 478 osób. Po weryfikacji i manipulacjach urzędników zaliczono 301 głosów, czyli 1 głos więcej od wymaganych 300 podpisów. Chcąc podkreślić rozdźwięk między koalicją rządzącą w radzie miejskiej i opozycją, która usiłuje nam pomóc w przeprowadzeniu tej inicjatywy, przypomnę że na opozycję głosowało 2996 mieszkańców Augustowa, a na 11 osób z koalicji rządzącej 2006 osób. Chyba wiadomo, kto jest głosem mieszkańców w radzie miejskiej”.

Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że Augustów to jego mieszkańcy? Być może znikną po lekturze tekstu okładkowego:Burmistrz nie słucha mieszkańców”. Przywołany powyżej przykład to wierzchołek góry lodowej. Pamiętamy, jak zachowali się rządzący, kiedy rady pedagogiczne znacznej części placówek oświatowych były przeciwne zespołom szkolno-przedszkolnym. Można przywołać tak często używane przez przewodniczącą rady miasta Alicję Dobrowolską sformułowanie: mieszkańcy to ocenią.

 

Informator vs manipulator

 

Na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się propagandowy artykuł powielony następnie przez media opłacane przez burmistrza, w którym mieszkańcy chcący utworzenia parku przy bulwarach zostali przedstawieni niemal jak buntownicy, sprzeciwiający się wynikom wcześniejszych konsultacji.

Między innymi po to, aby postawić tamę manipulacjom i propagandzie, powstał „Informator Miejski” redagowany przez naszą redakcję. Powstanie nowego wydawnictwa jest nie w smak władzy. Niedawno Filip Chodkiewicz insynuował, że nasz „Informator” jest nielegalny. Podobne wątpliwości towarzyszą przewodniczącej komisji rewizyjnej Jolancie Onecie Roszkowskiej. Warto zauważyć, że pan Chodkiewicz będąc w opozycji do byłego burmistrza, kwestionował zasadność periodyku wydawanego przez urząd miasta. Powoływał się nawet na konstytucję. Ale po dojściu do władzy zmienił zdanie o 180 stopni. Redaktor naczelny „Informatora Miejskiego” skierował oficjalne pismo do pana Filipa o przeprosiny. Jak dotąd pozostało bez odpowiedzi. Odkłamujemy brudną insynuację pytając: Który informator jest nielegalny?”.

 

Burmistrz będzie bogatszy

 

Wielu mieszkańców Augustowa chwyta się za portfele. Oprócz rozmaitych podwyżek, jakie zaserwowano im w ubiegłym roku, np. za ogrzewanie miejskie, muszą mierzyć się również ze skutkami szalejącej inflacji, drożyzną w sklepach, wyższą opłatą za energię elektryczną, gaz, etc. Jednak nie wszyscy augustowianie myślą o tym jak przeżyć od wypłaty do wypłaty. Do szczęśliwców, którzy nie będą mieli takiego problemu, należy burmistrz Mirosław Karolczuk. 30 grudnia 2021 roku odbyła się sesja rady miejskiej. Mieszkańcy byli pochłonięci świąteczną labą i przygotowaniem do sylwestra. Tymczasem niespodziewanie, w połowie sesji pojawił się projekt uchwały zakładający podwyżkę dla burmistrza o prawie 100%. Jeśli komuś wydawało się, że pochłonięci innymi sprawami mieszkańcy nie dowiedzą się o niespodziewanej podwyżce, to musiał się przeliczyć. Informację o wzroście wynagrodzenia pana burmistrza przeczytało na naszym portalu mnóstwo osób, a w komentarzach pod nią aż się zagotowało. Większość z komentujących była zniesmaczona bardzo wysoką podwyżką dla włodarza. Opisujemy przebieg dyskusji w trakcie sesji w tekście: 20 tysięcy dla burmistrza”.

 

A poza tym w numerze

 

Każdy, kto z dziećmi w wózku lub na rowerkach przemieszczał się bulwarami od dużego mostu w stronę jeziora Necka wie, że jest to dość skomplikowana wyprawa. Po drodze czekają nas istne pułapki, skomplikowane w przeprawie kładki i mostki. Pamiętamy jak w latach 80 i 90-tych ubiegłego wieku zdarzało się, że mostki pozbawione były stopni i podestów, przeprawa wymagała wspinania się na metalowe konstrukcje. Według planów urzędników miejskich ten turystyczny dukt ma nabrać przyjaznego wymiaru. Rodzice z wózkami, małe dzieci na rowerkach będą mieli ułatwione życie. O planach modernizacyjnych przeczytasz w tekście Bulwary przejdą lifting”.

Miasto przypomniało sobie o chodnikach. Przez ostatnie lata wiele nowych uliczek powstawało bez chodników i niezbędnej infrastruktury. Było to źródłem ogromnej krytyki wielu mieszkańców. W roku 2022 burmistrz przewidział w budżecie środki na dobudowanie oczekiwanych chodników na niektórych uliczkach. Bardzo się z tego faktu cieszymy. Chodniki przy uliczkach to tekst poświęcony temu problemowi.

Piszemy również o wielu innych ważnych sprawach dla naszego miasta i najbliższych okolic. Publikujemy listy od mieszkańców Sajenka, w nawiązaniu do naszego artykułu z ubiegłego tygodnia.

Zapraszam do kiosków

Warto kupić „Przegląd Powiatowy”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Park
Park 20.01.2022, 16:34
Te 2 ha powinny służyć zarówno mieszkancom jak i przyjezdnym.Powinien tam być park z prawdziwego zdarzenia,a nie taki jak na RZA z kamiennymi ścieżkami.Fajnie byłoby wyjść na spacer w zasięgu pieszej wyprawy,a nie pójść na spacer w postaci wyjazdu poza miasto,gdy trzeba uruchomić auto.
Czarnek
Czarnek 14.01.2022, 12:44
Augustów to jego mieszkańcy,ale nie pana burmistrza.Wybraliśmy go w wyborach,a on teraz robi co mu żywnie się podoba i nie chce słuchać nikogo.Ale augustowianie będą o tym pamiętać przy następnym głosowaniu na gospodarza miasta.
W ząbek czesany
W ząbek czesany 13.01.2022, 20:46
Chłopcze z plakatu co ty robisz z tą grzywką? Wyrywasz ją z rozpaczy czy jak?
Słońce Suwałk
Słońce Suwałk 18.01.2022, 08:05
Tę grzywę Urząd powinien wpisać na listę światowego, niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
Dobrowolska Alicja
Dobrowolska Alicja 12.01.2022, 22:39
Faktycznie moja pomyłka bo myślałam że tu coś się zmieniło ale jest jak zwykle , a redaktor dwa dni temu w listach do radnych deklarował platformę wymiany poglądów i nieograniczony dyskurs publiczny Żegnam
ala
ala 18.01.2022, 21:57
Nareszcie
gggggg
gggggg 15.01.2022, 09:55
Żegnam? Ustępuje Pani z funkcji przewodniczącej i składa mandat? Jak tak to gratulacje.
hreh
hreh 15.01.2022, 13:08
A kogo z tej 11 widziałbyś na jej miejsce? Bo ja nikogo!
Ad vocem bez chapeau bas
Ad vocem bez chapeau bas 13.01.2022, 12:25
Jakbym słyszał przekaz z TVPiS a was boli że DP jest wolnym medium i nie jest klakierem obecnej 11-stki . Proszę przyjąć do wiadomości że w Augustowie ludzie potrafią myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski . Nie jesteśmy ślepi i głusi nawet gdy wyłączany jest mikrofon a sesje są zdalne.
pyt
pyt 13.01.2022, 12:12
ale co jest jak zwykle? odmówiono pani głosu? zakneblowano?
proszę się wypowiadać i mierzyć z krytyką, dowodzić swoich racji, a nie strzelać focha!
no chyba że nie ma pani nic sensownego do powiedzenia, to rozumiemy
Czytelnik
Czytelnik 13.01.2022, 10:42
Brawo dla Pani Alicji za odwagę w obronie swojego zdania. Dobrze, że jest dziennik i każdy może się wypowiedzieć. Dziękuję za dyskusję
ooloo
ooloo 12.01.2022, 23:30
Do dyskusji trzeba reprezentować sobą odpowiedni poziom. Pani poziom znany jest wszystkim. Nie każdemu on odpowiada z uwagi na polot. Prosimy o wybaczenie, ale nie będziemy zniżać się do takiego poziomu. Swoje przemyślenia, żale tudzież wzloty intelektu, kierować do właściwego adresata: " https://augustowskireporter.pl…
Pozdrowienia vice versa.
Voilà
"Bo do tanga trzeba dwojga......"
OLA
OLA 13.01.2022, 10:32
Brawo!!!
Pisior
Pisior 12.01.2022, 22:57
Alka, mogli Twoje komentarze wygumkowac, ale puścili. Dowiedziałaś się co ludzie myślą o Twoim głosowaniu. I co? Strach obleciał. Leć doreportera. Tam za miejska kasę napiszą Ci laurkę. Ale ta laurka świata nie zmieni i prawdy nie zasłoni.
Alicja Dobrowolska
Alicja Dobrowolska 12.01.2022, 18:14
Panie redaktorze jeżeli Pan cytuje to proszę nie wyrywać z kontekstu mojej wypowiedzi, a mianowicie było tak ( Jest jeden inwestor mówiłam o nim na komisji, czy naprawdę musi On dostać 2 hektary ziemi za darmo i jeszcze scedować na mieszkańców Augustowa utrzymanie tego parku) i dopiero powiedziałam że za takim projektem nie będę głosować.
augustowiak
augustowiak 13.01.2022, 14:24
2 hektary ziemi ma służyć mieszkańcom, turystom, kuracjuszom, nie mydl Pani oczu jakimś inwestorem. Mieszkańcy nie chcą tam żadnego hotelu. czy dotarło to do Pani.
Pan Hilary
Pan Hilary 12.01.2022, 22:21
Niech pani kupi kwiaty i wyśle je redaktorowi, że nie napisał w powyższym artykule tych bzdur, insynuacji i zarzutów, jakie formułowała pani pod adresem prywatnego przedsiębiorcy, bo ów inwestor mógłby jeszcze spotkać się z panią w sądzie w procesie o zniesławienie i wykorzystać artykuł jako materiał dowodowy.
zdziwiona
zdziwiona 13.01.2022, 10:29
a to ciekawe za co? raczej jego wypowiedzi na sesji mogłyby spowodować takie skutki! ja się dziwię że ktoś wogóle dał mu głos
??
?? 13.01.2022, 11:34
Co za pytanie?Kto mu dał glos?Kto miałby wobec powyzszej opinii ma być cenzorem i decydentem w sprawie kto i na jaki temat można się wypowiadać na forum publicznym?
Czerepach
Czerepach 13.01.2022, 07:04
A może, skoro ta pani się tak bardzo upomina, powinien powstać osobny artykuł o jej oskarżeniach kierowanych pod adresem prywatnego przedsiębiorcy na publicznych obradach rady miejskiej?
pozory
pozory 13.01.2022, 10:24
dobrze by było żeby ktoś przypomniał jak to ten prywatny inwestor rozliczył się z budowy tego miejsca, proszę zweryfikować dotychczasowe artykuły które pisano we współczesnej i innych PUBLICZNYCH wydawnictwach na ten temat, ile było skarg do rady i innych służb! ile osób otrzymało wynagrodzenia a ilu nie, naprawdę niech się redakcja ogarnie i sprawdzi kogo pokazuje jako autorytet! litości
pyt
pyt 13.01.2022, 12:06
a w którym miejscu redakcja pokazuje kogoś jako autorytet, bo nie mogę znaleźć?
Bez pozorów
Bez pozorów 13.01.2022, 10:47
Akcja odwracania kota ogonem przez Ich Miasto i banitów się rozpoczęła? Czy będzie przyjęta fałszywa narracja, że chodzi o jakiegoś inwestora, a nie o całą grupę mieszkańców miasta?
Grizzly
Grizzly 13.01.2022, 12:27
ten inwestor pogrążył wielu ludzi i i doprowadził do ich bankructwa i biedy... to jest odwracanie kota ogonem?
Nie z nami te numery
Nie z nami te numery 13.01.2022, 12:34
Dodkładnie jest to odwracanie przez was kota ogonem, czyli skierowanie dyskusji na boczne tory, ucieczka od meritum sprawy, tak aby dyskutować o jakimś inwestorze, a nie o projekcie mieszkańców. Znamy wasze sztuczki bardzo dobrze, nie tylko w tej sprawie przyjeliście strategię odwrócenia kota ogonem i próbę przeniesienia istoty dyskusji na poboczne, marginalne i wygodne dla was wątki.
miezszkaniec_Augustowa
miezszkaniec_Augustowa 13.01.2022, 13:06
Meritum sprawy jest takie, że wasz inwestor nie chce konkurencji... ale nie z nami te numery
Mieszkaniec Augustowa
Mieszkaniec Augustowa 13.01.2022, 14:27
Celowo staracie się wciągnąć do dyskusji inwestora, żeby wybielić siebie za zlekceważenie głosu mieszkańców Augustowa. To nie jest z waszej strony żadne meritum sprawy, ale wasza desperacka akcja przykrywkowa.
Nie_dla_prywaty
Nie_dla_prywaty 13.01.2022, 14:37
jesteś wynajętym trułem, który pisze komentarze za inwestora? czy też inwestor nie ma co robić i siedzi tylko na stronie DP i odpowiada na bieżąco? a właśnie że meritum sprawy to jest biznes inwestora, a nie głos kilkunastu mieszkańców, bo z ankiety zrobionej w Augustowie (wynika coś zupełnie innego) . i nie paru mieszkańców będzie wpływało na rozwój Augustowa (lub jeden inwestor) .
XW
XW 14.01.2022, 03:16
a hotel w tym miejscu kto będzie budował? miasto? czy może inny, lepszy, jakiś znajomy inwestor? pytam, bom ciekawy
Pełnomocnik_pani-Paris
Pełnomocnik_pani-Paris 14.01.2022, 08:58
Jako inwestor Paris Hilton a jako wykonawca największa firma budowlana z Chin - Evergrande. Mam nadzieję że ciekawość zaspokoiłem
Nie dla prywaty
Nie dla prywaty 13.01.2022, 14:44
Co za nieprawdopodobna hipokryzja! Ich Miasto i banici wszędzie widzą prywatę, tylko nigdy nie widzą jej u siebie i swoich koalicjantów.
Nie-dla _tej_szkarady
Nie-dla _tej_szkarady 13.01.2022, 15:39
żenujący jesteś (masz 10 zł od wpisu?) i dlatego kończę ten wątek. .napisz coś jeszcze to oprawię sobie w ramki. Mam nadzieję ze na bulwarach powstanie normalny hotel, zatrudni ludzi z Augustowa, będzie płacić podatki .. normalny tzn. nie taka szkarada budowlana jak jest w chwili obecnej
Popatrz w lustro
Popatrz w lustro 13.01.2022, 16:04
Dokładnie to samo mógłbym powiedzieć o tobie (celowo z małej litery). I to nie ty kończysz ten wątek, tylko ja go zakończyłem.
Zażenowany
Zażenowany 12.01.2022, 20:58
Pani Alu, czyż pani słowa nie odnosiły się do projektu mieszkańców, czyż nie szydziła pani i nie kpiła z mieszkańców mówiąc o zbieraniu podpisów po sklepach, szkołach i od ludzi wprowadzanych w błąd? W końcu jak głosowala pani na sesji i komisji? Zresztą gdyby pani uważnie czytała dostrzegłaby, że redaktor bardzo precyzyjnie napisał o fragmencie wypowiedzi, a nie o całej wypowiedzi, której zresztą sedna nie wypaczył. Pani, która w ostatnich miesiącach wypowiedziała tyle przeróżnych insynuacji i oskarżeń ma jeszcze czelność kogokolwiek pouczać? Jak pani nie wstyd? Skoro już zagląda pani na ten portal, choć oficjalnie wy się do tego nie przyznajecie, to napiszę coś, co myślę od dawna. Pani ocenia innych swoją miarą, zresztą nie tylko pani z tzw. jedenastki.
Szapapaż
Szapapaż 12.01.2022, 20:25
Jest i nasz złotousta z tego plemienia, co to nigdy nie czyta Przeglądu i Dziennika Powiatowego : )
Masza mistrzyni pomówień i insynuacji.
Kontekstu redaktor nie uchwycił?
To, że gazeta wprost nie wskazała na kolejne pomówienia i manipulacje wielce szanownej przewodniczącej (patrz: jeden inwestor, który chce 2 hektary ziemi za darmo) nie znaczy, że obszerny cytat został wyrwany z kontekstu,
Sprawa jest prosta. Jak ktoś notorycznie wygaduje głupoty, to później głupio się tłumaczy. Ten typ tak ma. Po prostu szapapaż.
Darek
Darek 12.01.2022, 14:53
Alka a ile ludzi na ciebie głosowało pewnie starczy palców u dwóch
rak
Alek
Alek 12.01.2022, 16:42
138 na Alkę
463 Kleczkowski
okręg wyborczy 2
Widać że chłop listę podciągnął i dał drugi mandat dla okręgu no ale to Ala wdzięcznie zajęła jego miejsce za stołem prezydialnym. Brawo.
halo tu ziemia!
halo tu ziemia! 13.01.2022, 10:27
Marcin, a Ty dalej swoje? litości odpuść już sobie bo ile można. Ktoś był prezydentem a nie jest, ktoś był burmistrzem a nie jest, byłeś przewodniczącym a nie jesteś i tak po prostu jest, życie ......., pracowałeś gdzieś tam i już nie pracujesz, później gdzie indziej i też już nie pracujesz, czy też dwa lata biadolisz o tym swojemu pracodawcy?
wyciągnij wnioski
Alek
Alek 13.01.2022, 12:55
Żaden Marcin tylko Alek. I nie mieszaj ludziom w głowach o jakimś tam życiu , bo oczywiście ktoś jest burmistrzem i przestaje nim być lub prezydentem ale wszystko odbywa się w ramach wyborów .
Cała ta sprawa z Kleczkowski to jeden wielki chamski i ordynarny wał. Brawo. Ciekawe co na to pan Ostapowicz ,kiedy wywalono go z pisu po całych tych akcjach.
Tak
Tak 13.01.2022, 23:41
W wyborach odwołano z funkcji Pana Marcina. Głosowali radni (przecież wybrani w wyborach) więc nadal autor powyższego posta ma rację. Nikt nie przyrasta do stołka a niestety czasami tak to wygląda jakby ktoś nie kogo się z tym pogodzić
marcin
marcin 13.01.2022, 13:46
oj Alek, Alek....co ty w życiu osiągnąłeś... zastanów się człowieku stojąc co niedziela przed ołtarzem
Rodowity
Rodowity 12.01.2022, 09:59
Ani burmistrz ani jego zastępcy nie pochodzą z Augustowa. To element napływowy, dlatego nie lubią i nie rozumieją tutejszych mieszkańców. Choć trzeba przyznać, że mieszkańcy są dla nich i dla całej bandy z NM dość chojni. Kasa płynie milionami.
pico bello
pico bello 12.01.2022, 23:35
To po co wybieracie spadochroniarzy???To wam powiem , tak jak wszędzie z zazdrośći, zeby swój nie miał za dobrze to mu na złość wybierzemy przyblędę. Jak w Płaskiej!!!
jurek
jurek 13.01.2022, 07:55
Słusznie napisałeś. W tym mieście panuje zasada, że nic tak nie cieszy jak porażka bliźnich.
Jude
Jude 12.01.2022, 13:37
i tak się rodzi nacjonalizm....
Pamiętamy
Pamiętamy 12.01.2022, 22:14
Obłudnicy z Ich Miasta, to wy w swoim skandalicznym artykule bardzo mocno zaakcentowaliście, że jeden z mieszkańców popierających utworzenie parku pochodzi z Dąbrowy Białostockiej. To również wasza koalicjantka kilka miesięcy temu wypytywała reprezentantkę mieszkańców o miejsce zamieszkania i później wykorzystywała to w debacie.
Aborygen
Aborygen 12.01.2022, 12:57
a z Sandomierza to tutejszy czy nie? bo już głupieję....
Lipsk rządzi
Lipsk rządzi 12.01.2022, 12:25
Również przewodnicząca Alicja i Oneta Jolanta nie pochodza z Augustowa,obie urodziły się w 1964 roku w Lipsku
wxw
wxw 12.01.2022, 18:19
Chcesz powiedzieć też o Cieśliku, Sigilewskiej i innych radnych urodzonych w drugim krańcu Polski
Zdziwiony
Zdziwiony 12.01.2022, 11:00
To samo chciałem napisać, że w Urzędzie coraz mniej pracowników zajmujących kierownicze stanowiska jest z Augustowa. Strategicznymi wydziałami rządzą przyjezdni. Coś jest nie tak. Nie wierzę że nie ma w Augustowie ludzi, którzy poradziliby sobie w takiej pracy. No ale skoro władza nie tutejsza to i poplecznicy też z zewnątrz muszą być
Gatne
Gatne 12.01.2022, 17:28
Ślepak z wioski
Sąsiedzi
Sąsiedzi 12.01.2022, 10:07
Ale gdzie jest Zarzecze w końcu się dowiedzieli. Kolejne lekcje z miejskiej geografii by im się przydały. Bo mały to wie tylko gdzie jego dom w Studzienicznej. Niedługo asfalt położy na dachu chałupy.
w ząbek czesany
w ząbek czesany 12.01.2022, 09:30
Ten z grzywką ,to jakiś taki nie nasz....
Również mieszkaniec
Również mieszkaniec 11.01.2022, 20:40
Nasze Miasto słucha mieszkańców, dlatego podejmuje decyzje zgodne z ich oczekiwaniami wyrażonymi podczas konsultacji, które zostały przeprowadzone w sposób transparentny, profesjonalny i niebudzący wątpliwości.
Haha...
Haha... 12.01.2022, 10:34
Żabka , przestań
Żabi skrzek
Żabi skrzek 12.01.2022, 17:29
Ropuch-nazywaj poprawnie
ooloo
ooloo 11.01.2022, 23:49
Noż q.wa, aż usiadłem. Jak bym słyszał Gomułkę. Partia realizuje wolę Narodu.
Czesiek
Czesiek 11.01.2022, 22:29
Otóż to. Vox populi, vox Dei jak mawiał klasyk. Tak mieszkańcy wybrali w ostatnich wyborach i trzeba ten głos uszanować. Konsultacje nie były zatajone. Były całkowicie legalne i rozpropagowane. Uważam, że głos mieszkańców trzeba szanować. Nie można zmieniać zasad gry w trakcie jej trwania.
Yhaaaaa
Yhaaaaa 13.01.2022, 20:55
Nasza szkapa?
szymon_tezewski
leśny ludek 12.01.2022, 10:39
Chodzi o te konsultacje, w których było pytanie:
"Czy uważasz, że zabudowa hotelowa w ewentualnych nowych lokalizacjach przy bulwarze nad rzeką Nettą na odcinku od ulicy Mostowej do jeziora Necko powinna posiadać: 3/4/5 kondygnacje naziemne albo nie mam zdania"
Bez możliwości wyboru "jestem przeciwny zabudowie?"
Naprawdę radzę przeczytać raport z przebiegu konsultacji, w którym dziesiątki uwag mieszkańców zbyto stwierdzeniem "Na terenie miasta brakuje terenów przewidzianych pod hotele."
Źródło: https://urzad.augustow.pl/site…
janek
janek 13.01.2022, 08:21
Brawo leśny ludku, tak właśnie w wydaniu NM wyglądają społeczne konsultacje. Ludek nad Nettą to niestety kupuje, dobrze że nie wszyscy i tylko Ci są światełkiem, który nagłośni, wskaże i powie otwarcie dość manipulacji. Musi to wybrzmieć głośno i dobitnie, że ta retoryka , że Augustów to jego mieszkańcy w wydaniu Naszego Miasta to zwykła, tania hucpa polityczne i nic więcej.
My soł górą i trza nas sluchać
My soł górą i trza nas sluchać 11.01.2022, 19:41
Mieszkańcy? Przecie do wyborów jeszcze daleko. Jak przyjdom wybory to będziem wtedy myśleć. Do tego czasu ludziska zapomną. Będziem wtedy pokornie słuchać głosu ludu, a teraz trza robić swoje.
korekta
korekta 12.01.2022, 11:23
nie zapomnĄ, tylko zapomnO

Pozostałe