Zostań policjantem

  • 07.01.2022, 10:52
  • Beata Perzanowska
Zostań policjantem
Chcesz zostać jednym z nas? Informujemy, że Komendant Główny Policji określił terminy przyjęć na 2022 rok. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego.

Służbę w Policji pełnić może obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej. Dodatkowo osoba ta musi dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto, mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy).

WYMAGANE DOKUMENTY DO ROZPOCZĘCIA POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO:

  • podanie o przyjęcie do służby;
  • wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby – część A i B;
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu);
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały do wglądu);
  • książeczka wojskowa lub legitymacja służbowa żołnierza zawodowego – dotyczy osób, wobec których przeprowadzono kwalifikację wojskową (do wglądu) – uregulowany stosunek do służby wojskowej jest wymagany na dzień przyjęcia do służby w Policji;
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu)

OSOBY ZAINTERESOWANE SŁUŻBĄ W POLICJI PROSZONE SĄ O DOSTARCZANIE KOMPLETU DOKUMENTÓW DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W AUGUSTOWIE NA ADRES:

Zespół Prezydialny, Kadr i Szkolenia

Komenda Powiatowa Policji w Augustowie

ulica Brzostowskiego 6,

16-300 Augustów

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 pod nr telefonu: 47 715 62 02

lub do

SEKCJI DOBORU I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO WYDZIAŁU KADR, SZKOLENIA I OBSŁUGI PRAWNEJ KWP W BIAŁYMSTOKU WYŁĄCZNIE DROGĄ POCZTOWĄ/E-MAIL NA ADRES:

Sekcja Doboru i Doskonalenia Zawodowego

Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej

Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

ulica Sienkiewicza 65

15-003 Białystok

Adres e-mail:

[email protected]

Komendant Główny Policji określił terminy przyjęć do służby w Policji na 2022 rok dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dla kandydatów w ramach procedury otwartej konkursowej:


7 marca

14 czerwca

2 sierpnia

19 września

29 grudnia

Komendant Główny Policji na podstawie bieżącej analizy fluktuacji kadr w Policji, przeprowadzanej w 2022 roku, może dokonywać modyfikacji wskazanych wyżej terminów przyjęć do służby w Policji.

Szczegółowe informacje o rekrutacji

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
re
re 11.01.2022, 11:37
Można pobiegać za teletubisiem lub pszczółką lub aniołkiem. Zdrowo.
qui
qui 11.01.2022, 14:38
Teletubusia nawet nie dogonili, za to pałkę zgubili po drodze, A kotu prezesa ogon urwali. Mikołaja wzięli w kordon, a worek z prezentami obwąchiwał pies, czy bomby nie ma. Widok granatowego biegającego po parku za aniołem i zakonnicą bezcenny.
Wszystkie granice śmieszności zostały przekroczone.
ooloo
ooloo 07.01.2022, 18:04
Klauzula sumienia mi nie pozwala.
pytanie
pytanie 07.01.2022, 11:57
Kilkuosobowy zwarty kordon wokół jednego obywatela, który nie popełnia ani przestępstwa, ani wykroczenia - to wciąż za mało?

Pozostałe