Podwyżka dla burmistrza do 20.000 zł miesięcznie

  • 30.12.2021, 20:27
  • Bartosz Lipiński
Podwyżka dla burmistrza do 20.000 zł miesięcznie Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na pierwszym planie: Mirosław Karolczuk.
Dzisiaj odbyła się sesja rady miejskiej w Augustowie. Pewnym zaskoczeniem było pojawienie się projektu uchwały, zgodnie z którą wzrośnie wynagrodzenie burmistrza Mirosława Karolczuka. Inicjatywa była motywowana zmianą zapisów ustawy. Za uchwałą zakładającą podniesienie pensji burmistrzowi zagłosowali wszyscy członkowie koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS. Niemal cała opozycja zbojkotowała głosowanie. Oburzenia podwyżką dla Mirosława Karolczuka nie kryje Marcin Kleczkowski. Były przewodniczący rady miejskiej przypomina, że w mijającym roku wiele podwyżek dotknęło też mieszkańców, dlatego jego zdaniem obecna podwyżka płacy burmistrza jest niezwykle kontrowersyjna. Kleczkowski zwrócił też uwagę, że w 2018 roku przeciwko podwyżce wynagrodzenia ówczesnego burmistrza Wojciecha Walulika twardo opowiadał się szef ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski. Dobkowski mówił wówczas m.in., że burmistrz nie zasługuje na podwyżkę i na żadne pieniądze, które zarabia. Zupełnie inną postawę prezentuje w przypadku burmistrza Karolczuka. Poniżej publikujemy najnowszy komentarz radnego opozycji Marcina Kleczkowskiego, treść uchwały podjętej na sesji, jak również screen z głosowania.

Bartosz Lipiński

Komentarz radnego Marcina Kleczkowskiego:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Projekt uchwały wraz z wnioskiem:

Głosowanie na sesji:

 

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (123)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ooloo
ooloo 07.01.2022, 18:21
Widać że ciągnie ich do tej organizacji .
https://sip.lex.pl/orzeczenia-…
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.01.2022, 16:39
Za te kilka ulic na krzyż i olewanie mieszkańców w 100% się należy!!!
Praktykant na stażu
Praktykant na stażu 06.01.2022, 22:18
Radni NM wraz ze swoimi koalicjantami, podczas głosowań dotyczących powołania drugiego z-cy burmistrza oraz podwyżki wynagrodzenia dla burmistrza do maksymalnej możliwej kwoty, wykazali się dużą wyrozumiałością, graniczącą wręcz z empatią. Człowiek pracowity, zdobywa praktykę i doświadczenie, a że nie radzi sobie w zarządzaniu niespełna 30 tys. miastem i powołuje drugiego swojego z-cę, to jest nieistotny szczegół. Zostały niecałe dwa lata burmistrzowania. Trzeba pomóc koledze na dorobku.
Zostały dwa lata pajacowania
Zostały dwa lata pajacowania 06.01.2022, 14:29
Mamy obecnie w Augustowie do czynienia z dość kuriozalnym ciągiem zdarzeń, w zakresie tworzenia przez burmistrza Karolczuka nowych miejsc pracy w urzędzie miejskim. Miasto Augustów wyludnia się, ale przybywa urzędników zatrudnionych w ratuszu na wysokich stanowiskach. Będziemy mieli niebawem do czynienia z wprost proporcjonalnie odwrotną korelacją pomiędzy ilością "naszomiejskich" urzędników, a ilością mieszkańców Augustowa.
?
? 07.01.2022, 09:52
Jaka jest średnia wieku kadry kierowniczej w ratuszu?Widzę same mlode twarze,owszem ładne,ale kompetencje marne.Do zarządzania czasem potrzebne jest też doświadczenie,a nie tylko ładna i młoda twarz oraz wiernopoddańcza postawa
Pytam
Pytam 07.01.2022, 13:20
a jaka średnia powinna być? na podstawie czego oceniasz kompetencje? wieku? masz do czynienia z wszystkimi wydziałami i ich kierownikami? oceniasz każdego kierownika wydziału czy tylko piszesz aby pisać?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2022, 10:55
co najmniej 65 lat ... tak jak w starostwie
Michałek
Michałek 11.01.2022, 21:01
Burmistrz jest starszy od starosty !
To że swojaki mówią Mirek to Mirek tamto Mirek młodziak to peselu nie da się oszukać i jest .....Mirosław !
Młody
Młody 07.01.2022, 10:47
a od kiedy to kompetencje są zależne od wieku? Pan Patkowski wiceminister finansów odpowiedzialny za Polski ład został wiceministrem w wieku 27 lat....
Ani młody ani stary
Ani młody ani stary 07.01.2022, 23:44
No i ..? widzimy jaki jest ten Polski nieład . Młodzi zostali wciągnięci na minę bo to ich podpisy widnieją na dokumentach związanych z Pegasusem . Po to im byli potrzebni
ooloo
ooloo 07.01.2022, 18:18
W PiS-ie takich "karier" jest wiele. Nie ma się czym i kim chwalić. ORGANIZACJA PRZESTĘPCZA już tak ma.
Przy okazji dla nadgorliwych:
https://sip.lex.pl/orzeczenia-…
xyz
xyz 07.01.2022, 12:05
nie chodzi o wiek a o zasady bo wszyscy poza nowym kierownikiem promocji muszą się do nich stosować
?
? 07.01.2022, 11:27
Oczywiście młody żarty sobie stroisz :)
Młody
Młody 07.01.2022, 12:35
Młodość rządzi się swoimi prawami :). Któż z nas nie był młody?
średni
średni 07.01.2022, 11:26
Właśnie. I skutki już widać.
Reality show
Reality show 06.01.2022, 16:39
Kurtyna hipokryzji i kumoterstwa opadła. Jesienią 2018 roku na plakatach i banerach - "Taki ładny był, amerykański. Szkoda!" ;)
Jak Stalin
Jak Stalin 05.01.2022, 10:15
Halo, Kajtan, pora do roboty. Zadania na dzisiaj: komunikat o tym, że Karolczuk uratował szpital; Karolczuk wybudował most Hańczy; to starosta organizował niechlubny koncert raperów; to przez wiadome siły nie dostaliśmy 200 mln zł z Funduszy Norweskich; Karolczuk kocha dzieci i staruszki.
Do roboty, do roboty.
cwaniak
cwaniak 05.01.2022, 10:55
ale niech nie zapomni o studiach w międzyczasie. A nie, on jest wyjątkowy i papierka mieć nie musi, Filip obroni
Tak jest
Tak jest 05.01.2022, 09:17
Do przedsiębiorców i innych grup społecznych narzekających na "Polski Ład" ... trzeba było dvpska ruszyć podczas wyborów w 2015 i w 2019 a nie siedzieć w ciepełku z myślą że "nas przecież nie ruszą". Ruszyli i będą niszczyć wszystko. Liberalne społeczeństwo obywatelskie jest dla bolszewi śmiertelnym wrogiem.
Prawda
Prawda 06.01.2022, 10:28
PiS nie zauważył zmiany dla ludzi. W czasach dobrej sytuacji gospodarczej ludzi nie interesowały inne rzeczy. Teraz: inflacja (masz w banku 10.000 po roku masz 9100, po 2 latach 8 300, liczyć dalej), jedzenie kosztowało 300, po roku 350, po dwóch 400), podwyżka kredytów, podwyżka gazu 54%, podwyżka prądu 20%, podwyżka podatków - mniejsze pensje na rękę - to dla prostych ludzi. A dla nich - władza, posady, fundusze, podwyżki, rady nadzorcze, praca dla rodziny. 350 mln dla O. Rydzyka, 22,5 mln dla Antoniego M i „misiawiczów” i tak można wymieniać bez końca a symbolem jest stadnina w Janowie. Zniszczyć jak Janów - to motto tej władzy. I teraz nie mogą ciągle udawać, NIE MAMY WASZEGO PŁASZCZA I CO NAM ZROBICIE? Wszystko czym się zajmują to ochrona własnych stołków. A WY umierajcie zostawieni sami sobie. Kolejka do pogrzebu, tego nie było nawet w czasach komuny. 3 tygodnie czekanie w kolejce, aby pochować zmarłego - to rekord nad rekordy
Rozwój_Polski
Rozwój_Polski 11.01.2022, 10:57
Kto głosuje na PIS?
Metropolie opozycji, wieś dla PiS
Na preferencje bardzo mocno wpływa też miejsce zamieszkania. W metropoliach (powyżej 500 tys.) Koalicja Obywatelska zdecydowanie wygrała z PiS – 41:27 proc. Bardzo dobrze wypadła także Lewica z 19 proc., słabo PSL z 6 proc. Koalicja Obywatelska wygrała też z PiS w dużych miastach od 200 do 500 tys. mieszkańców (39:32 proc.).

Z kolei na wsi zdecydowanym hegemonem pozostaje PiS z 56 proc. KO zyskała tylko 17 proc., Lewica – 7,5, nieźle poszło za to PSL – 12. Wyniki w miastach do 50 tys. mieszkańców są bardzo bliskie ogólnopolskich, z kolei w średnich miastach (od 50 do 200 tys.) przewaga PiS nad KO wyniosła tylko 38:32 proc.

Menedżerowie za opozycją, rolnicy, emeryci i bezrobotni za PiS
Gdy wziąć pod uwagę wykształcenie, PiS zdecydowanie zwyciężył wśród wyborców po podstawówce (63,8 proc.) i zawodówce (63,9 proc.). W elektoracie z wykształceniem średnim i pomaturalnym partia Kaczyńskiego także wygrała, ale niżej – osiągnęła 45,5 proc., a KO – 25,5 proc. Wśród osób z licencjatem lub wykształceniem wyższym zwyciężyła opozycja: KO miała 36,6 proc., a Lewica – 15,7. PiS osiągnął tylko 29,9 proc.

W grupach zawodowych KO wygrała wśród przedsiębiorców oraz dyrektorów, kierowników i specjalistów (38–39 proc.). PiS zdecydowanie dominował wśród rolników (67 proc.), emerytów i rencistów (57) i bezrobotnych (56). Uczniowie i studenci mocno się podzielili: po 22–23 proc. głosowało na KO, Lewicę i PiS, a na Konfederację – 17 proc
ooloo
ooloo 11.01.2022, 19:44
Wniosek. "Ludek głupi .....
hehehe
hehehe 11.01.2022, 14:32
z tych danych prosty wniosek: IM GŁUPSZY, TYM BARDZIEJ ZA PiS
Głupi_ja
Głupi_ja 07.01.2022, 11:07
Inflacja za grudzień 8,6% - znowu wzrost (najwyższa w krajach UE). I czy to ja jestem głupi, czy głupiego ze mnie chcą zrobić, bo gdy słucha się polityków, nasuwa się wiele pytań. M.in. o to, dlaczego akurat Polska jest wśród krajów z najwyższą inflacją w UE, skoro to globalny problem jak twierdzi morawiecki, sasin i inni mądrzy z pis??
Klarta
Klarta 06.01.2022, 16:23
Bardzo celne podsumowanie!
Szydło jeździła po kraju i ogłaszała, że Polska jest w ruinie. Głupi lud to kupił. Tymczasem ta rzekoma ruina okazała się dojną krową, z której można było szastać kasą na 500+, trzynastki, czternastki i tysiąc różnych funduszy, z których pieniądze poszły na Rydzyka, Bąkiewicza, Kurskiego, narciarzy, handlarzy bronią itp. itd.
Teraz wydoili tę krowę do cna, nic w zamian nie zbudowali, i jedyne co mają dla Polaków to podwyżki. Z rzekomej ruiny popadliśmy w ruinę prawdziwą.
A głupi lud nadal nic nie kapuje....
Zadowolony
Zadowolony 07.01.2022, 09:14
Ale za to nie ma aborcji, nauczymy nasze dzieci etyki Rydzyka i wskazywania kto był Bolkiem. Będą nasze dzieci recytować poematy jana pawla, zachwycać się wyszynskim i profesorem guzem. Ewolucje wygumkujemy, konstytucję zignorujemy, na wf będzie maszerowanie z pochodniami a na muzyce Bogurodzica i psalmy. Z języków obcych tylko łacina bo inne deprawują. Będzie Super.
w ekstazie
w ekstazie 07.01.2022, 11:30
Zapomniałeś o tłumach dziewic pełnych cnót niewieścich.
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 05.01.2022, 11:14
Zły adres... przedsiębiorcy raczej głosowali poprawnie. To nie głosami przedsiębiorców pis doszedł do władzy
Co oni robią z Polską
Co oni robią z Polską 06.01.2022, 20:53
Nie pójście do urny też jest wyborem ... czy o takim "głosowaniu" wspominasz ? Frekwencja 55 % o czymś mówi że ok 12 milionów obywateli miało w głębokim poważaniu politykę . Okazuje się że to właśnie politycy rozdają karty a nie my . Do społeczeństwa obywatelskiego , które ma świadomość że realnie wpływa na swój los mamy jeszcze daleką drogę . Jak widać , nigdy nie można mówić że "to mnie nie interesuje" ...
Fan
Fan 04.01.2022, 17:23
A żabojad gdzie jest. Jakoś go nie widać
Nauczyciel
Nauczyciel 04.01.2022, 13:08
Karolczuk dostał 10.000 zł miesięcznie podwyżki do tego wyrównanie od połowy roku, co daje dodatkowe 60.000 zł, a nauczyciele właśnie dostali obniżkę o 100-300 zł miesięcznie. Sprawdziłem przelew. Dziękuję panu Burmistrzowi.
brrrr
brrrr 04.01.2022, 14:48
Nie tylko nauczycielom obniżono pensje. Poczekajcie do końca miesiąca.
To jest właśnie element Nowego Ładu, o którym na pasku załganej TVPiS pisano, że w portfelach Polaków coraz więcej pieniędzy i nikt na gigantycznej inflacji nie straci.

Goebbels ze swoją propagandą to pikuś przy pisiorach.
Zenek
Zenek 04.01.2022, 21:35
Dzienki polskiemu łatowi dostałem wiencej o 150zł!!!!
Polski łat!!! jest super!!! dzienkujem ci Mateusz Wielkonosy!!
bendem miał wiencej, wiencej wina jabolca odwdzieczymy ci się każdym naszym głosem w wyborach!!
Polandia_pisowska
Polandia_pisowska 04.01.2022, 17:59
"Polska klasa średnia". Masz dach nad głową i nie masz oszczędności? To się zaliczasz
Aby w Polsce zaliczyć się do klasy średniej, wystarczy "nie biedować". Drugi próg podatkowy, od którego liczy się "bogatych", ustawiony jest na poziomie niemieckiej płacy minimalnej. Mediana zarobków w Polsce jest niższa niż francuski zasiłek dla bezrobotnych.
https://www.money.pl/gospodark…
Niech_żyją_nam
Niech_żyją_nam 04.01.2022, 15:21
Każdy kto zarabia 6700 zł brutto straci, bo uznano że 6700 zł brutto zarabiają krezusi w Polsce i muszą podzielić się z resztą społeczeństwa w formie 500+, trzynastek, czternastek i górniczych przywileji i tego co sami kradną i ich rodziny na posadach w spółkach Skarbu Państwa.. Cała prawda o Nowym Ładzie. Kasa w budżecie jest już pusta, dług ogromny , a o bogatym państwie o którym mowa w TVP coraz trudniej uwierzyć nawet jego sympatykom jak wychodzą na zakupy i z dnia na dzień wszystko drożeje o dziesiątki %. Państwo z kartonu już było, to co to jest to teraz?
odp
odp 04.01.2022, 22:44
z trocin?
Pyzdro
Pyzdro 04.01.2022, 13:11
Burmistrz Karolczuk jest jak Janosik. Zabiera nauczycielom daje sobie.
Humorza
Humorza 04.01.2022, 09:03
Pan Burmistrz kupił już drugi portfel? 100% podwyżki to w jednym się nie zmieści wypłata.
PS. Ile w tym roku będzie podwyżek?
Szapapaż
Szapapaż 04.01.2022, 08:11
Poproszę zdjęcie Przewodniczącej ze screena esesji na okładkę Dziennika. Ten obraz mówi więcej niż tysiąc słów.
Figurant
Figurant 04.01.2022, 08:07
W uzasadnieniu do uchwały zabrakło mi podkreślenia faktu, że Burmistrz, który półtora roku temu nie zliczył do 10 (fundusze norweskie), w zeszłym roku osiągnął z matematyki poziom II klasy szkoły podstawowej i policzył bez pomyłki do 30 (Polski Ład). Bez zrozumienia drogi jaką przeszedł w tym czasie Karolczuk, niektórzy zawistni ludzie nie potrafią zrozumieć prostego faktu, że mu się należało.
Irek
Irek 03.01.2022, 21:53
Kajetanek z Olecka daje popisy propagandowe, to dostał podwyżkę i awans. Takiej szui ze świecą szukać. Szkoda pracowników wydziału, bo lekko mieć nie będą
Harcerzyk
Harcerzyk 04.01.2022, 12:44
To jest Misiewicz na miarę naszych możliwości. My tym Misiewiczem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz Misiewicz, przez nas zatrudniony i awansowany, i to nie jest nasze ostatnie słowo.
Księgowy co wie
Księgowy co wie 03.01.2022, 21:36
Kajetanek został kierownikiem z pensją godną burmistrza a dodatkowo pisze do gazety Dobkowskiego. Już się nawet nie kryją, że zachowują choćby minimalny obiektywizm. Ciekawe ile trolli naszomiastowych robi kasę z miastem. Przyjrzałbym się kilku nawalaczom internetowym. Ta garstka atakujących na FB Przegląd, naczelnego, Tadeusza, Ewę i innych aktywistów to ludzie powiązani finansowo lub biznesowo z burmistrzem. Przyjrzyjcie się temu.
suchajcie państwo
suchajcie państwo 03.01.2022, 22:05
Znaczy się mamy wydział promocji urzędasów i ich biznesfunfli zamiast promocji miasta. Ciekawe. Mam nadzieję, że redakcja zajmie się tematem kariery i działalności tego delikwenta. Może w godzinach pracy za państwowe pieniądze pisze paszkwile przeciwko mieszkańcom do prasy Grubego Petrola?? A może nasza wiecznie zszokowana Oneta poczuje się ultrazszokowana i skieruje tam kontrolę komisji rewizyjnej żeby sprawdzić czy z rekrutacją było ok? Nie, z tą Onetą to żartowałem.
Podatnik
Podatnik 04.01.2022, 09:50
o czym wy ludzie piszecie... pensje w UM są z naszych podatków, mieszkańcy mają nadzieję że wydział promocji robi wszystko, aby Augustów był postrzegany jako dobre miasto do inwestowania, powstawania nowych miejsc pracy, a w promocji nic nie robią w tym kierunku? my nie płacimy naszych podatków na promocję urzędu i burmistrzów, tylko za szanse na rozwój Augustowa, lepszy byt naszych dzieci, które w tym mieście może będą chciały zostać i szukać pracy... to co się tam wyrabia to jakieś chore. Mejzy pier....
Kolega z urzędu
Kolega z urzędu 03.01.2022, 21:50
W urzędzie zlikwidowano właśnie wydział promocji a utworzono wydział propagandy.
Won
Won 18.01.2022, 08:17
W Inowrocławiu takie zabawy nie skończyły się najlepiej.
https://www.tysol.pl/a77594-Gd…
Miejmy nadzieję, że i w tym temacie nad działaniami naszomiasteczkowych znowu pochyli się prokuratura.
Rabczewski Marcin
Rabczewski Marcin 03.01.2022, 20:37
Kajetanek specjalista od promocji który nie wiedział że kartka A4 zgięta na połowę to format A5. Zastanawialiśmy się przez pół dnia jak człowiek z taką wiedzą a raczej jej brakiem zasiada na takim stanowisku? Kompetencje w UM to już legenda.
Zwykły  mieszkaniec .
Zwykły mieszkaniec . 03.01.2022, 16:13
W tym wszystkim są istotne następujące kwestie :
1. Podwyższa dla Burmistrza a dalej dla jego zastępców( bo za chwilę też będą ) jest zgodna z przepisami ale w nich są widełka od …do…. . Na wniosek radnych NM –( lista wiadoma ) nasz Burmistrz otrzyma praktycznie maksymalną stawkę . Większą niż Prezydenci 3 – 4 krotnie większych miast jak np. Suwałki .? Nie zapomnijmy iż za tym pójdą podwyżki dla zastępców . Ile to będzie nas podatników kosztować…? Zapewne w skali roku ok. 300 tys zł . Czyli daleko od skromności a raczej pycha i skok na kasę .
2. Jak to wprowadzono? To była tzw. wrzutka . Radni zgodnie z wcześniejsza agenda mieli głosować nad budżetem a tu raptem wyrzutka , zmiana projektu porządku obrad przez zaskoczenie . Czy tak się robi – ocenimy to . Dla NW obowiązuje zasada TKM i nic więcej .
3. Mieszkańcy otrzymają też podwyżki ale opłat za śmieci , energie itd. Co ciekawe za tym głosują członkowie ZZ Solidarność . Panie Mirku i Panie Mieczysławie jak sie z tym czujecie ... Czy Wam po prostu nie jest wstyd? Czy możecie spojrzeć ludziom prosto w oczy ...Co robicie ?
4. Suweren – na tej samej sesji był po raz pierwszy głosowany projekt zgłoszony przez kilkaset mieszkańców . NW zawsze mówiło iż najważniejszy jest suweren i na niego sie powoływało . I na tej sesji było sprawdzam I co …? Okazało się iż mają w d…. suwerena .

Zapamiętajmy nazwiska tych radnych którzy tak ochoczo glosują za podwyżkami dla Włodarzy a jednocześnie nam serwują też podwyżki
Podziękujmy im
Podziękujmy im 03.01.2022, 21:56
Nie wstydźmy się nazwisk. Członkowie Solidarności głosujący za podwyżkami to Mirosław Chudecki i Mieczysław Szczerbakow.
Zwiąchole von
Zwiąchole von 04.01.2022, 08:00
Zwiącholstwo to stan umysłu. Niczego dobrego nie należy się po nich spodziewać, wręcz przeciwnie.
tref
tref 04.01.2022, 07:19
Ciekawe o jakie podwyżki solidaruchy będą walczyć w BAT ???
dla swoich pracowników hahaahaha . 100% ? Przecież to z podatków pracowników pensję ma burmistrz . Czym większe zarobki zwykłych ludzi, tym większe wpływy do budżetu miasta
krzyś
krzyś 04.01.2022, 08:29
Ci dwaj panowie słowa nie powiedzieli, kiedy wyrzucano członków Solidarności z funkcji a dyrektorkę trójki besztano z błotem. Życzę im aby ta karma wróciła do nich i to jak najszybciej.
ooloo
ooloo 03.01.2022, 19:36
Jaka Solidarność to i takie członki.
paragraf 4
paragraf 4 02.01.2022, 19:01
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązująca od 1 sierpnia 2021r.

Czyli Mirek Karolczuk, oprócz podwyżki o prawie 10 tys. miesięcznie, przytuli jeszcze 50 tys. zł. Ot, taki świąteczny podarek.

Wielkie podziękowanie dla:
- Ali Dobrowolskiej
- Darka Ostapowicza
- Joli Onetki
- Mirka Chudeckiego (NSZZ Solidarność)
- Mietka Szczerbakowa (NSZZ Solidarność)
- Tomka Dobkowskiego
- Mirka Zawadzkiego
- Magdy Śleszyńkiej
- Kasi Raczkowskiej
- Sylwii Bielawskiej
Wprowadzić tajne głosowania
Wprowadzić tajne głosowania 04.01.2022, 17:26
Za ujawnienie jak głosowali radni już jeden redaktor poszedł do sądu. To może być ujawnienie RODO.
ooloo
ooloo 05.01.2022, 01:45
Ty się walnij w łeb. Ty masz pojęcie co to RODO? Funkcja radnego to funkcja publiczna a nie osobista berecie.
Tak żarcik
Tak żarcik 05.01.2022, 07:39
Ty lepiej zapytaj Beaty prawniczki. Już widzę i słyszę wywód, że Rodo chroni radnych i ich głosowania są tajemnicą. Widzę też pisma przedprocesowe od każdego z radnych.
hehe
hehe 04.01.2022, 22:48
Przecież to są publiczne dane i publiczne osoby. Tak jak publiczne są nagrania z sesji, na których wszystko widać. Nawet majątek muszą ujawniać, a co dopiero decyzje w głosowaniu. Wyborca ma prawo wiedzieć.
Oskubany
Oskubany 02.01.2022, 17:37
Panie Burmistrzu gratuluję podwyżki o 100% od 1 stycznia. Mi od 1.01.2022 z nowym (bez)ładem państwo pisowskie zabierze z pensji 150 zł. Będę miał podwyżkę ujemną. Może Pan okazać wdzięczność swojemu kółku adoracji w radzie. Mam nadzieję, że samopoczucie ma Pan dobre. Zarówno czas i wysokość podwyżki są stosowne.
Henio
Henio 03.01.2022, 11:44
Stracisz? Co ty opowiadasz! Chyba coś kręcisz, bo na pasku w TVPiS było napisane, że POLACY ZYSKAJĄ NA POLSKIM ŁADZIE. A przecież tv Kurskiego nie kłamie!!!

Ale zaraz, może ty za dużo zarabiałeś i z tego powodu nie jesteś Polakiem, więc ci się nie należy? Bo PiS to partia janosikowa - bogatym zabiera, nierobom rozdaje, jak to w komunie. Wyjątek stanowi żona Morawieckiego i rodziny w spółkach skarbu państwa. Oj to w dodatku miałeś pecha żle się urodzić...
też_oskubany
też_oskubany 03.01.2022, 13:33
Heniu.. czytaj dokładnie paski tvp. Zyska 18 mln Polaków a reszta straci, w tym w/w Oskubany
Dziękuję redakcji za rzetelność.
Dziękuję redakcji za rzetelność. 02.01.2022, 11:13
W Nowym Roku chciałbym zauważyć, że jedynym medium, które obiektywnie poinformowało o podwyżkach dla starosty i burmistrza jest dziennik powiatowy. Pozostałe media albo w ogóle nic o tym nie wspomniały, lub posłały wybiórczo, pomijając na przykład podwyżki w powiecie.
Pazerne Świnie
Pazerne Świnie 01.01.2022, 19:00
Urzędnicy już swoje 5% podwyżki (podziękowania dla Typa z Suwałk) w zeszłym roku dostali. Bez wyrównania od sierpnia bynajmniej. Można więc było sobie bez krępacji przyznać 100% podwyżki. Taki lajf. Wielu musi za********ć za miskę ryżu, żeby niewielu mogło się pławić w luksusach.
Zasłyszane
Zasłyszane 03.01.2022, 10:33
No, ponoć nie wszystkich spotkał ten przywilej
Łysol
Łysol 02.01.2022, 13:21
Może coś w końcu z tą grzywą zrobi?
35h3
35h3 01.01.2022, 11:46
Podatki w mieście zerowe, bo mieszkańcy zwolnieni, bo gminę stać. Woda i ścieki za darmo. Ogrzewanie miejskie ceny symboliczne. Darmowe karnety do miejskich obiektów dla mieszkańców. Od nowego roku darmowy internet. 200.000 na miesiąc mu dać.
100% podwyżki jest tak bezczelnym przegięciem, że bez wiązki przekleństw się nie obejdzie. Czy ich tam powaliło?

Pozostałe