Sprawdź pan sobie sam

  • 29.12.2021, 11:40
  • Bartosz Lipiński
Sprawdź pan sobie sam Na zdjęciu: Rafał Harasim
Radni opozycji narzekają na jakość odpowiedzi udzielanych im przez burmistrza. Odpowiedzi często są bardzo ogólnikowe albo tylko częściowo odnoszą się do stawianych pytań. Niedawna odpowiedź na interpelację Rafała Harasim przelała czarę goryczy.

Bartosz Lipiński

Jesienią decyzją radnych koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS zlikwidowano możliwość odczytywania interpelacji radnych na sesjach. Inicjatorzy budzących ogromne kontrowersje zmian uspokajali przekonując, że tak naprawdę niewiele się zmieni, ponieważ mieszkańcy będą mogli poszukać treści interpelacji i udzielanych na nie odpowiedzi w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu.

Niedawno interpelację do burmistrza skierował radny Koalicji Obywatelskiej Rafał Harasim. Radny KO prosił o informację, jakie środki z budżetu były przekazywane w ramach Rocznego Programu Współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi w latach 2018, 2019, 2020, 2021 i jakie są planowane w roku 2022.

-Proszę o informację z wyszczególnieniem dofinansowania według przekazanych środków, tj. pomoc społeczna, ochrona niepełnosprawnych, sport itd. W Augustowie znajduje się wiele organizacji pozarządowych, które co roku korzystają z dofinansowania z w/w programu. Organizacje starają się zwiększać swoją ofertę i jakość usług, do tego niezbędne są środki finansowe. Organizacje informują, że są to środki zbyt małe i nie wystarczają na prowadzenie swoich działań na odpowiednim poziomie. Wzrost cen, który jest zauważalny przez ostatnie lata, a w szczególności w tym roku, powoduje niepokój, czy środki przeznaczane do tej pory i planowane w następnym roku będą wystarczające na prowadzenie podstawowej działalności w ramach swoich organizacji –wskazał w interpelacji do burmistrza radny KO Rafał Harasim.

Radny otrzymał odpowiedź od burmistrza, której z pewnością się nie spodziewał. Mirosław Karolczuk „odpowiedział” w sposób ogólnikowy. Całość riposty burmistrza można streścić słowami: „Sprawdź pan sobie sam”.

-Sprawozdania z realizacji programu współpracy Miasta Augustowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego za lata 2018-2020 publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”. Ponadto w/w sprawozdania były omawiane na sesjach i komisjach rady miejskiej w Augustowie oraz na posiedzeniach Augustowskiej Rady Pożytku Publicznego, której jest pan radny członkiem. Natomiast sprawozdanie z realizacji programu współpracy za 2021 rok należy przedłożyć, nie później niż do dnia 31 maja każdego roku organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego oraz opublikować w Biuletynie Informacji Publicznej. Informację o planowanej wysokości środków w ramach realizacji programu współpracy Miasta Augustowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na rok 2022, otrzymał pan wraz z projektem budżetu miasta na rok 2022 –odpowiedź burmistrza na interpelację.

*Artykuł ukazał się w 51/52 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To
To 29.12.2021, 17:24
Akurat interpelacja pozbawiona sensu, chyba sztuka dla sztuki. Jezeli wszystko jest omawiane na sesji i jest w internecie. Prosze lepiej zapytac o stan orlików
ciekawa
ciekawa 29.12.2021, 12:38
No ale to poniekąd prawda. Po co pytać o dane, które są publiczne i do których radny ma swobodny dostęp? Chyba że w interpelacji był jakiś haczyk, o którym nie wiemy....
zet
zet 29.12.2021, 22:07
Interpelacja nie jest dla radnego., jest dla mieszkańców żeby właśnie mieszkaniec nie szukał po całym internecie, chyba powinno być to zrozumiałe .....chyba no może nie dla wszystkich.
ciekawa
ciekawa 29.12.2021, 22:50
ale odpowiedź na interpelację też jest tylko w internecie, więc jak mieszkaniec nie będzie szukał to też nie znajdzie
Pep
Pep 29.12.2021, 13:27
poproś sienkę niech coś da z nadleśnictwa ... na takich trenerów to ja bym nawet złotówki nie dał, to dlaczego mam dawać ze swoich podatków.. w której lidze gra teraz sparta augustów? biegają po polach po zbiorze ziemniaków czy jakoś tak?

Pozostałe