Augustowscy Taekwondziści tryumfują na zawodach w Olecku

  • 28.12.2021, 11:06
  • Beata Perzanowska
Augustowscy Taekwondziści tryumfują na zawodach w Olecku
27 Listopada w Olecku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Taekwondo Olimpijskim, naszą augustowską sekcję reprezentowało 15 osób. Start w tych zawodach był niesamowicie udany ponieważ zawodnicy z Augustowa wywalczyli aż 18 medali.

Izabela Śpiczko odnotowała swój już kolejny start. To bardzo intensywny okres startowy zawodniczki, która z zawodów na zawody wyciąga wnioski i poprawia swoje wyniki. Na tych zawodach Iza była w świetnej dyspozycji fizycznej oraz w doskonałym nastawieniu psychicznym na wygraną, wszystkie walki od eliminacji po finał zakończyła przed czasem w pierwszej rundzie. Zdobyła złoty medal w konkurencji kyorugi, czyli w walce sportowej oraz drugi złoty medal w dwuboju technicznym w konkurencjach sprawnościowych.

Wiktoria Bujnowska to kolejna podwójna złota medalistka mistrzostw rozegranych w Olecku. Zdobyła złoty medal również w konkurencjach sprawnościowych w dwuboju technicznym oraz złoty medal w kyorugi, pokonując zawodniczki w swojej kategorii wagowej w pełnych emocji rundach.

Laura Bieńkowska w swoim debiucie w konkurencjach dwuboju technicznego od razu wskoczyła na najwyższy stopień podium, zdobywając swój pierwszy medal i to złoty.

Patryk Rudnicki trenuje w klubie od niedawna, ale mimo to zaliczył na zawodach udany debiut zarówno w walkach jaki i w konkurencjach sprawnościowych, ponieważ zdobył na nich dwa brązowe medale. Warta uwagi była jego debiutancka walka, można by powiedzieć, że skradła show zawodów. Patryk pokazał w niej prawdziwą duszę wojownika.

Mariusz Mikiel to złoty medalista w konkurencji kyorugi, w kategorii dzieci. Mariusz w finale zmierzył się ze swoim kolegą klubowym, gdzie dzięki dynamicznemu stylowi walki zdobył przewagę punktową i wygrał.

Krzysztof Chmielewski w swoim debiucie stanął na podium na drugim miejscu uzyskując srebrny medal w walce sportowej, po precyzyjnym rozpracowaniu przeciwnika i dostaniu się do finału, trafił na bardziej zaawansowanego swego kolegę klubowego, któremu tym razem ustąpił miejsca na szczycie podium.

Dominik Filipow również na tych zawodach pierwszy raz stanął na macie i w konkurencjach sprawnościowych zdobył brązowy medal.

Julia i Natalia Malinowskie jak przystało na bliźniaczki przywiozły z zawodów po dwa brązowe medale, zdobyły je w konkurencjach sprawnościowych, jak też i w walce sportowej.

Igor Bienasz choć trenuje w naszym klubie niespełna kilka miesięcy to już przywozi ze sobą medal z walk, na razie brązowy.

Paweł Stefanowski swój pierwszy start może zaliczyć do udanych, po zaciętych walkach stanął na drugim miejscu podium zdobywając srebrny medal, jak również brąz w dwuboju technicznym.

Robert Stefanowski zdobywa brązowy medal w kyorugidal, walki o wyższe stopnie podium pozbawił go bardziej zaawansowany i doświadczony kolega, zawodnik z macierzystego klubu.

Zawodnicy Panther Academy UKS GRAB w sumie zdobyli na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS 41 medali: 11 złotych, 13 srebrnych i 18 brązowych. Klub reprezentowało 39 zawodników, nie wszystkim udało się zdobyć miejsca medalowe, jednak był to doskonały trening i lekcja rywalizacji z innymi zawodnikami z różnych klubów. Miejmy nadzieje, że udział w zawodach zapali w nich sportowego ducha rywalizacji i zmobilizuje do większej pracy na treningach.

Poza sekcją augustowską dorobek medalowy klubu powiększyły:

Sekcja Wiżajny – 13 medali, sekcja Słobódka/Szypliszki – 5 medali i Dubeninki również 5 medali.

Wszystkim Zawodnikom życzymy wielu wspaniałych sukcesów i determinacji w dążeniu do mistrzostwa.

 

Trenerzy Panther Academy

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe