Kontrowersje wokół spotkania

  • 03.12.2021, 12:00
  • Bartosz Lipiński
Kontrowersje wokół spotkania Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Burmistrz Mirosław Karolczuk (po lewej) jest krytykowany przez posła Jarosława Zielińskiego (po prawej) za to, że spotkanie z Grupą Granica odbyło się w Miejskim Domu Kultury.
W Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyło się spotkanie z osobami związanymi z Grupą Granica, zrzeszającą kilkanaście organizacji pozarządowych. Zaproszenie na wydarzenie reklamowały Augustowskie Placówki Kultury. Reklama ukazała się także w innych mediach. Spotkanie nie wszystkim przypadło do gustu.

Bartosz Lipiński

Niezadowolenia nie kryją wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź i poseł na Sejm Jarosław Zieliński. Zgodnie uważają, że działania Grupy Granica są kontrowersyjne, a sprzyjanie samorządu miasta Augustowa organizacji spotkania jest problemem burmistrza.

Oburzenie Dariusza Szkiłądzia

-Jestem zdumiony i oburzony faktem zorganizowania spotkania w Miejskim Domu Kultury w Augustowie z Grupą Granica. Nadzór nad Miejskim Domem Kultury sprawuje burmistrz i to on ponosi odpowiedzialność za taką sytuację. Jeżeli APK zaprasza mieszkańców na spotkanie z Grupą Granica, to oczywistym jest dla mnie, że odbywa się to za zgodą i aprobatą władz miasta. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie, czy na wydarzenie z udziałem Grupy Granica miasto zaprosiło polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy tak chętnie przyjeżdżają do Augustowa wyrazić poparcie dla Mirosława Karolczuka? Mam na myśli radnego sejmiku województwa podlaskiego Pawła Wnukowskiego i marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego. Jestem ciekaw, czy przywołani panowie także popierają inicjatywę, której współorganizatorem stało się miasto? –dopytuje Dariusz Szkiłądź.

-Samorząd miejski nie powinien sprzyjać działaniom, których celem jest destabilizacja granicy i stawianie pod znakiem zapytania roli władz i jej obrońców, a zaproszenie kierowane do mieszkańców przez APK wpisuje się w taką ocenę. Powiat augustowski jest miejscem obrony granicy przez żołnierzy i policjantów RP, którzy każdego dnia i każdej nocy stoją na straży suwerenności państwa polskiego. Uważam, że Grupa Granica przedstawia własny, zafałszowany obraz nielegalnych migrantów, określanych przez nich mianem uchodźców, jako ludzi uciemiężonych przez polskie służby policyjne oraz wojsko. Tymczasem nielegalni migranci są agresorami na polsko-białoruskiej granicy, którzy rzucają kamieniami i niebezpiecznymi przedmiotami w polskich funkcjonariuszy zagrażając ich życiu i zdrowiu. Jeżeli słyszę, że są postulaty powstania korytarza humanitarnego, to pytam, gdzie ów korytarz miałby prowadzić? Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec jasno oświadczył, że Niemcy nie będą przyjmować nielegalnych migrantów z polsko-białoruskiej granicy. Postawa reprezentowana przez Grupę Granica wpisuje się w narrację reprezentowaną przez rzeczniczkę Łukaszenki i jest szkodliwa dla Polski –mówi wicestarosta augustowski.

Opinia posła Jarosława Zielińskiego

Równie krytyczną ocenę augustowskiego spotkania z Grupą Granica ma poseł Jarosław Zieliński. Parlamentarzysta PiS także nie szczędzi krytycznych uwag pod adresem burmistrza.

-Skoro spotkanie z Grupą Granica odbywało się w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, to zapewne zostało ono zorganizowane za zgodą i przyzwoleniem władz miejskich. Trudno żebym popierał postawę i działania burmistrza Mirosława Karolczuka, które pozostają w głębokiej sprzeczności z wartościami, linią polityczną i programem Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętamy niedawny, niezwykle szkodliwy koncert dla młodzieży, który odbył się na rozpoczęcie wakacji nad jeziorem Necko. Fakt, że w Domu Kultury w Augustowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez tak lewackie stowarzyszenie, które zamiast wspierać polskich funkcjonariuszy i żołnierzy, podejmuje działania godzące w nasze bezpieczeństwo, powinien wzbudzić refleksję u tych, którzy wyrażają się pozytywnie na temat obecnego burmistrza Augustowa. Jest to szczególnie bulwersujące w kontekście przebiegu spotkania i wypowiedzi jednego z policjantów –powiedział poseł Jarosław Zieliński.

-Bardzo dziwne jest to, że niektóre organizacje i osoby uważają, że najważniejszym celem powinna być pomoc nielegalnym migrantom, siłowo forsującym naszą granicę, a nie jej ochrona przed tymi, którzy usiłują wtargnąć do Polski. Jest to fałszywa ocena sytuacji i szkodliwa postawa. Polska tych agresywnych imigrantów nie zapraszała, niczego im nie obiecywała i nie zachęcała do pobytu na naszym terytorium bądź do skorzystania z możliwości przejazdu do Niemiec i innych krajów Europy. Jeżeli ktoś chce uzyskać prawo do legalnego pobytu w Polsce, powinien postępować zgodnie z istniejącą procedurą prawną. Natomiast nikt nie może bezkarnie i w sposób siłowy atakować polskiej granicy. Obecnie powinniśmy przede wszystkim wspierać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy narażają swoje zdrowie i życie ochraniając granicę polsko-białoruską i jej nienaruszalność. Opozycja polityczna, środowiska lewackie i liberalne skupiają się na wspieraniu nielegalnych migrantów –dodał Jarosław Zieliński.

*Artykuł ukazał się w 47/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BAU
BAU 01.01.2022, 16:03
Nie tylko u nas urzędowo takie imprezy sie odbywają.

Przykład : Gniewkowo 2021.

82 rocznica wkroczenia wojsk niemieckich do Gniewkowa podczas II wojny światowej. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji postanowił upamiętnić ją nietypowym happeningiem.

We wtorkowe przedpołudnie na budynku MGOKSiR zawisła flaga III Rzeszy, a na ulicach Gniewkowa pojawiła się grupa rekonstrukcyjna w mundurach żołnierzy Wehrmachtu.

Oburzenie mieszkanców jest wysokie delikatnie mówiąc-z gmachu budynku miejskiego wywieszona została flaga ze swastyką,itd...

I tak sobie w tym dniu powiewa flaga hitlerowska w polskim mieście,na tle urzędowego budynku.

Poszukajcie w sieci,nie tylko u nas takie kwiatki.

Paweł naszym przyjacielem jest
Paweł naszym przyjacielem jest 06.12.2021, 19:37
Miasto szumi, że za sobotnim i niedzielnym atakiem na Przegląd stał Pawełek z Lipska. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy?
Brak logiki u Pana
Brak logiki u Pana 07.12.2021, 20:29
Można być za Grupą Granica i popierać żołnierzy. To akurat się nie wyklucza.
Cała Rada Murem Podzielona
Cała Rada Murem Podzielona 08.12.2021, 07:41
Rozumiem.
Czyli można oskarżać żołnierzy i policjantów o złe traktowanie kobiet i dzieci na granicy ,a jednocześnie można ich popierać .ok.
Dzięki za rozjaśnienie ale to się chyba nazywa hipokryzja ?
Nasze  Miasto  Murem Podzielone
Nasze Miasto Murem Podzielone 07.12.2021, 19:21
Miasto szumi że namyślili się chłopcy i jednak chcą uchwały Murem za Polskim Mundurem ciekawe skąd padł rozkaz i jak to przełknie radna popierająca stowarzyszenie Granica
Horse
Horse 07.12.2021, 00:40
A kim że on jest, że ma niby taką siłę?
Jeździec bez głowy
Jeździec bez głowy 07.12.2021, 08:41
Tak? To ta mała progenitura drugiego stopnia?
Rys polityczno-towarzyski
Rys polityczno-towarzyski 07.12.2021, 08:54
Ta ruda progenitura z PiS ma ważące wpływy w NM. Dzieli je z posłem Andruszkiewiczem z PiS. Do tego dodać trzeba przyjaźń Dobkowskiego i Kosy (z PiS) oraz Pawełka i Beaty. I cały układ pisowsko-naszomiastowy się domyka. Jeśli dodać do tego kilku facebookowych bezmyślnych żołnierzy, siła staje się trudna do pominięcia. A że PiS Wnukowskiego zwalcza PiS Zielińskiego to wypowiedź Zielińskiego, celna, musiała wywalić naszomiastowe szambo na powierzchnię.
Pytam
Pytam 06.12.2021, 22:15
Wnukoś?
Lisek z Lipska
Lisek z Lipska 06.12.2021, 21:00
To oczywiste. Pawełek najlepszym przyjacielem miasta jest. Naszego Miasta i Alusi, i Darka, i Jolusi Onetki Inerii.
janek
janek 06.12.2021, 10:31
Przeczytałem komentarze, będące pokłosiem wypowiedzi prasowej Pana Darka i Pana posła. Z wielu wypowiedzi wynika spłycenie granicznego problemu i by nie powiedzieć brak wyobraźni. Nie będę pouczał czy snuł filozoficznych wizji natomiast zapytam wprost,
1. Co by się stało gdyby Polska wpuściła migrantów do kraju, ile milionów mielibyśmy ich w ciągu kilku miesięcy z krajów Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej?
2. Kto zapłaci za opiekę medyczną migrantów?
3.Kto poniesie koszty utrzymania rzeszy migrantów w Polsce?
4. Czy Niemcy otworzyliby dla nich granicę?
5. Dlaczego migranci w sposób legalny nie chcą ubiegać się o pobyt w wybranym kraju?
6. Czy migranci są ubogimi ludźmi?
Znam odpowiedzi na te pytania i w tym wypadku popieram to co powiedzieli politycy i popieram polski rząd w sprawie granicy.
muzykant
muzykant 06.12.2021, 12:21
Znasz odpowiedzi na te pytania? to odpowiedz na każde, bo ja nie mam pojęcia
Historia
Historia 06.12.2021, 12:01
a jak u ciebie z historią? pozwolisz że zacytuję fragmenty publikacji historycznych.... kiedyś Persowie ratowali Polaków ale w nagrodę trafili na nasz obecny rząd:
"Na początku 1942 r. cała armia Andersa została przebazowana do środkowoazjatyckich republik ZSRR, gdzie panowała wówczas epidemia tyfusu,
która pochłonęła dalsze ofiary. Jednocześnie władze sowieckie zażądały od gen. Andersa skierowania na front nieprzygotowanych jeszcze do walki polskich oddziałów. Anders zdecydowanie odmówił i rozpoczął starania o ratowanie żołnierzy i ludności cywilnej poprzez ewakuacje jej do Iranu.
Prawdopodobnie w związku z poprawą sytuacji militarnej ZSRR Stalin wyraził na to zgodę, gdyż pozbył się tym samym niechcianego sojusznika na froncie wschodnim. Łącznie w czasie ewakuacji przeprowadzonych w 1942 r. do Iranu przybyło ponad 116 000 osób, w tym ok. 40 000. ludności cywilnej. Wśród ewakuowanych było niemal 18 000 dzieci, dla których wyjazd do Iranu był
prawdopodobnie jedynym ratunkiem przed śmiercią na „nieludzkiej ziemi”. Znaczna część polskich wychodźców przybyła do Iranu od strony Morza Kaspijskiego, przez port Bandar Pahlawi (obecnie Anzali). Tak wspomina to jedna z ocalałych osób:
Wyczerpani ciężką pracą, chorobami i głodem, prawie nierozpoznawalni jako ludzie, zeszliśmy ze statków w porcie Pahlavi (Anzali). Tam razem uklękliśmy rzędami na piasku plażowego wybrzeża by ucałować ziemię Perską. Były nas tysiące, uszliśmy z Sybiru i byliśmy wolni. Doszliśmy do naszej upragnionej "Ziemi Obiecanej"." (Helena Wołoch, Moje wspomnienia. Sovest, Kotlas 1998).
mała
mała 06.12.2021, 16:37
Uklękliście i ucałowaliscie ziemię perska tak zachowują sie cywilizowani ludzie a nie na siłę i przeomcą kalecząc polskie wojsko i niszcząc osrodki w ktorych dostali schronienie , czy Polska nie udziela azylu tym którzy chcą to załatwic formalnie. Polacy jak wchodzili do Iranu byli pokorni jak przysłowiowe baranki a co wyprawiają ci ktorzy ida z kamieniami czy to mozna przyrównywać jedno do drugiego.
Human
Human 07.12.2021, 12:37
to są bezbronni ludzie którzy przyjechali na Bialoruś w dobrej wierze że stamtąd wyruszą na zachód Europy. ... i tutaj zetknęli się ze służbą specjalną sił białoruskich - pobici i ograbieni.. Jak nie rzuci kamieniem to będą torturować mu dziecko, źonę..... Bez komentarza
anders
anders 06.12.2021, 17:46
Tylko wtedy w Iranie rzdzili Brytyjczycy i twoi przyjaciele Persowie nie mieli nic do gadania; Poucz sie lepiej historii.....dlaczego np Polacy znalezli sie w Iranie???
Europejczyk
Europejczyk 06.12.2021, 19:25
a w Polsce rządzi PIS i dlatego jest podobnie... też normalni ludzie nie mają nic do gadania. ps. historię (tę prawdziwą) znam bardzo dobrze i nie dam moim dzieciom nigdy wmówić kłamstwa w zamach smoleński
Polak
Polak 07.12.2021, 08:41
Europejczyku , wiem jak wyglądałaby Polska, gdyby rządziła PO. Jeszcze przed swoim odejściem planowali przyjęcie migrantów a pandemia zdziesiątkowałaby Polaków, a wszystko tłumaczyliby brakiem pieniędzy. Skutki przyjęcia migrantów widzimy w Europie, wśród ich ofiar jest nawet jeden Polak kierowca. Dziś dzięki rządowi żyje się polskim rodzinom dużo lepiej a granicy RP bronią polscy żołnierze, który jestem wdzięczny.
ooloo
ooloo 07.12.2021, 19:30
Je pie..., co bierzesz i od kogo? Ty chyba "Polak+" jesteś? Normalnie nie nadążam za taką "ynteligencją"
Polka
Polka 07.12.2021, 12:57
Polaku, PO przeprowadziła nas bez szwanku przez ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, który targał nie tylko Europą. Wiem, że tego nie wiesz, bo nie odczułeś. To dzięki PO obecna władza mogła rozdawać kasę na prawo i lewo, bo miała z czego. A VAT-u i tak nie udało się do końca uszczelnić. Rodzinom przez chwilę żyło się lepiej, ale już widać dno tego kubełka z kasą i inflacja jest największa od 20 paru lat. A zawdzięczamy to tej władzy, która jest nieudolna. Z tego kryzysu będą podnosić się jeszcze nasze wnuki, po to gierkowska polityka. Natomiast skala korupcji i nepotyzmu jest bezprecedensowa i z obrzydzeniem przyjmuję słowa: "My kradniemy, ale się dzielimy". Bo to, co nakradli, zostanie ich, a dzielić się już nie będzie czym.
Obserwator
Obserwator 07.12.2021, 12:22
Koncert dla polskiego munduru w podzięce za to że umierają na granicy niewinni ludzie (w tym dzieci)... Festiwal Piosenki Żołnierskiej, wersja 2021. Dawno zapomniani artyści, którym wtłoczono do głowy jakieś frazesy. Musieli się ich nauczyć i powiedzieć po polsku ze sceny. Ludzie poprzebierani w mundury. Szopka, po prostu totalna szopka. To nie ociepliło wizerunku Wojska Polskiego, tylko ich ośmieszyło .Ale czego spodziewać się po TVP? Potrafią tylko ośmieszać... nawet jak chcą kogoś wnieść na piedestały to ośmieszają...
bella
bella 07.12.2021, 13:39
w jednym nie masz racji - poziom festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu był wyższy
Europejczyk
Europejczyk 07.12.2021, 12:10
z jednym się zgadzam... pandemia dziesiątkuje Polaków przez nicnierobienie tego pseudo rządu. i dodatkowo powoduje ubóstwo coraz większej liczby Polaków przez rządy pseudo prezesa NBP
kamil
kamil 06.12.2021, 13:00
Twoja opowieść jest wzruszająca, tylko miała miejsce prawie 80 lat temu w okresie rozpętanej przez Niemców i Sowietów woj ny światowej.
Człowiek
Człowiek 06.12.2021, 15:01
Masz rację stary Testament i Nowy jest bardzo wzruszający i chrześcijaństwo ma już ponad 2000 lat ale należy to włożyć już między bajki / baśnie. A ile było wojen w tych latach? nie wyliczę... ale człowiekiem się jest panie kamilu...
nadzieja
nadzieja 06.12.2021, 18:42
Jest jeszcze Papież Franciszek.
CNN_news
CNN_news 06.12.2021, 14:31
Żona premiera Morawieckiego sprzedała działki kupione od Kościoła za blisko 15 mln zł. a po ile jest chleb panie premierze?
coś bardziej aktualnego? ps. a wzruszająca było przyjęcie Polaków przez Irańczyków
Cyprian
Cyprian 05.12.2021, 21:17
Coś Ty Filipie zrobił temu miastu?
Znakomita ankieta!!!!!
Znakomita ankieta!!!!! 05.12.2021, 10:16
Brawo redakcji za ankietę. Czy trolle z NM protestowałyby przeciw urządzeniu na przykład w powiatowej placówce spotkania Straży Narodowej? Czy nie ożywaliby podobnych argumentów jak Zieliński czy Szkiłądź? Problem mamy w nas, jesteśmy popękani ideologicznie, nie rozumiemy siebie. Do tego w grupie czujemy się raźniej. Łatwo kogoś, na przykład Przegląd, zaatakować za publikowanie różnych opinii, niż zastanowić się, że to ja jestem źródłem nienawiści, że to ja jestem zamknięty w bańce informacyjnej. Że to moje ugrupowanie niszczy ludziom kariery i życie. Partia Nasze Miasto ma tylko jedną ideologię: PIENIĄDZE, najlepiej podatnika. Pod każdym innym względem jest identyczna jak PiS. Zresztą w ponad połowie jest PiSem.
CBA
CBA 05.12.2021, 09:45
Naszomiastowe trolle dokazują na FB. Basia, Joasia, Sylwunia, Madzia, Tomuś, Przemuś, Zbysio. Wszyscy startowali z list NM do władz miejskich. Nie wszystkim się udało. Teraz na hasło Tomusia Dobkowskiego atakują jedyne niezależne i obiektywne medium w Augustowie. Nie przeszkadza im, że ich szef Dobkowski wciąga milionami kasę z miasta, nie przeszkadza im, że Zawadzki dalej kosi kasę miejską na grubą forsę, nie przeszkadza, że Zbysio handluje z miastem, nie przeszkadza, że Filip na koncercie przyciął miasto na stówkę. To wszystko jest OK. Przeszkadza im, że niezależne medium zacytowało posła i starostę. Przy okazji nie jest ważne, że poseł jest z PiS, bo przecież Karolczuk romansuje z PiS. Jurgiel poparł go w wyborach, Andruszkiewicz i Wnukowski z PiS są na każdej uroczystości. Podobno Karolczuk złożył nawet prośbę o zapisanie go do PiS. Tu nie o PiS chodzi. Tu chodzi o posła i starostę, którzy jasno mówią, że Nasze Miasto to szkodnicy i przekrętacze. DLATEGO jest ten atak na gazetę. Czegoś tak wstrętnego jak te bluzgi naszomiastowe dawno nie widziałem
Jątrzyciele i hipokryci
Jątrzyciele i hipokryci 05.12.2021, 10:52
NM może atakować Przegląd przy każdej okazji, bo to są jedyne media niezależne, które pokazują to co się realnie dzieje w Augustowie.
A dzieje się bardzo źle.
tubylec
tubylec 05.12.2021, 04:57
Od donoszenia na własną ojczyznę jeszcze nikt nie stał się większy! Czekamy na dymisję odpowiedzialnych za to osób!!!
endek
endek 04.12.2021, 21:00
w 1938 r władze wprowadziły prawo KTO PRZEBYWA ZA GRANICĄ DŁUŻEJ NIŻ PIĘĆ LAT TRACI OBYWATELSTWO duża grupa obywateli naszego kraju z dnia na dzień stali sie bezpaństwowcami chcieli wrócić do ojczyzny żołnierze strzegący granicy nie wpuścili ich w związku z tym ludzie zaczeli cofać się spowrotem nie zostali wpuszczeni bo byli już bez konkretnego obywatelstwa ....strzelano do nich.... po czasie całą sytuację opisała w liście do sewgo kuzyna mieszkającego we francji niejaka GRISZPAN...co zrobił młody człowiek poszedł do ambasady niemieckiej i zastrzelił urzędnika bo nie dostał sie do ambasadora...skutek ...KRYSZTAŁOWA NOC W NIEMCZECH...a jaki będzie skutek takiej polityki zobaczymy
Zdziwiony i zniesmaczony
Zdziwiony i zniesmaczony 04.12.2021, 13:35
Gruby dał popis chamstwa na FB. Jak on został radnym?
Łysy analfabeta
Łysy analfabeta 04.12.2021, 16:10
Piszę z błędami. Tfu
Nasze biedne miasto
Nasze biedne miasto 04.12.2021, 14:09
No cóż. Mamy w Augustowie buraczane pole polewane gnojówką. Każdy może się ubrudzić, co właśnie trafiło Przegląd. Na szczęście gnojówką śmierdzi, ale łatwo się zmywa.
Domek nasz własny
Domek nasz własny 04.12.2021, 11:39
Polska w pigułce.
Fajnie będą wyglądały wigilie w tym roku :-)
Też Polak
Też Polak 04.12.2021, 10:37
Brakuje mi w artykule wypowiedzi przedstawiciela Grupy Granica oraz urzędu miejskiego. Dlatego uznaję artykuł za stronniczy i inspirowany. Szkoda.
wizja
wizja 04.12.2021, 14:42
Bzdura. Jak znam Krzyśka, to on ma zupełnie inne poglądy. Dla mnie zacytowane w artykule wypowiedzi są kompromitujące dla wypowiadających i to mówi samo za siebie.
@wizja, też tak uważam
@wizja, też tak uważam 05.12.2021, 10:18
Dokładnie tak jest ... jeżeli ktoś nie rozumie słowa pisanego niech lepiej ogląda TVPiS i słucha RM. Tam nie musicie myśleć .
Ktoś umie to wytłumaczyć?
Ktoś umie to wytłumaczyć? 04.12.2021, 10:08
Ten Przegląd czytałem jak prawie co tydzień. Widziałem, że redaktor bronił APK i burmistrza w sprawie spotkania w MDK. Ktoś mi wytłumaczyć dlaczego NM atakuje Redaktora. Są za Zielińskim? Jestem zagubiony.
hreh
hreh 04.12.2021, 14:47
Sami nie wiedzą za kim są. To kolejna manipulacja. Po prostu świadomie zniekształcają kontekst, aby skorzystać z okazji i zaatakować Przekopa. Nie ma w tym krzty logiki, za to jest hipokryzja. Bo niby są oburzeni słowami Szkiłądzia i Zielińskiego, ale trzymają w swoich szeregach pisowskie odrzuty w liczbie sztuk 5. Perfidna obrzydliwa zagrywka.
Lol
Lol 04.12.2021, 09:42
Bardzo proszę by zielinski i szkiladz wypowiedzieli się na temat działalności MEJZY . Bardzo ciekawi mnie ich zdanie na ten temat …. Dlaczego nie widzę ich oświadczeń ? PS. Ania nie zawracaj sobie tym czymś głowy
Obserwator
Obserwator 06.12.2021, 09:51
Szanowni Panie i Panowie katolicy i partio chlubiąca się wzorami chrześcijańskimi... My gramy koncert na cześć munduru ... Traf chciał, że podczas, gdy my świętujemy koncertem wypychanie z Polski głodnych i zmarzniętych ludzi, papież Franciszek, w tę samą niedzielę, odwiedził obóz uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.
Powiedział tam: - Jestem tu, aby zobaczyć twarze uchodźców, aby spojrzeć w ich oczy pełne strachu i oczekiwania; oczy, które widziały przemoc i biedę; oczy wyżłobione zbyt wieloma łzami. Łatwo jest pociągnąć za sobą opinię publiczną, wzbudzając strach przed drugim człowiekiem. Smutno słyszeć o wykorzystywaniu wspólnych funduszy europejskich do budowy murów. Historia uczy nas, iż zamknięcie i nacjonalizm prowadzą do katastrofalnych skutków. Iluzją jest myślenie, że wystarczy się obronić przed najsłabszymi, którzy pukają do drzwi. Kiedy zagrożone jest ludzkie życie, kiedy zagrożona jest ludzka godność, granice państwowe stają się nieistotne.....

Takiej hipokryzji i obłudy to nie ma na świecie jak polski katolicyzm reprezentujący przez niejakiego rydzyka
ps. od dwóch tygodni umiera w Polsce 5 tupolewów przez nieudacznictwo obecnych władz odnośnie walki z cowidem - będą jakieś miesięcznice?
Rek
Rek 04.12.2021, 18:21
Byla wypowiedz posla Zielińskiego w Faktach TVN, bronil Mejzy.
Mejza łączy ludzi
Mejza łączy ludzi 04.12.2021, 20:47
Filip, Jarek dwa bratanki. Obaj lubią Mejze
TEDE
TEDE 04.12.2021, 16:12
Tak tsk Ania. Pisz dalej oświadczenia.
Feerti
Feerti 04.12.2021, 14:23
Filip niech się wypowie.
Skontaktujesieztobaipogadamy
Skontaktujesieztobaipogadamy 04.12.2021, 09:38
Kochania Aniu! Całym sercem jestem z Tobą. Nie są mi obce kłamstwa i manipulacje sama wiesz kogo. Szkoda ze teraz Ty padałas ofiara takowych. Przygotuj się na więcej bo będzie szedł w kłamstwo dalej. Sposobem na takie podle osoby jest prawda i podniesione czoło. Czasami splunięcie pod nogi tez dobrze działa. Tak się ukryło to to i siedziało cicho na ciepłym stołku. Chyba wynurza się z nory znowu …. Brrrrr….. okropny typ ….
Nasze Miasto w PiS i przeciw PiS
Nasze Miasto w PiS i przeciw PiS 04.12.2021, 09:37
Widzieliście jak Nasze Miasto zaatakowało redaktora Przekopa na Facebooku. Zamiast dyskutować z Zielińskim mieszają z błotem gezete i portal. Chcą być jednocześnie w PiS i być niby patriotami na granicy. Ciekawy rozkrok. I jeszcze wpuścili dyrektor APK w beznadziejne oświadczenie, z którego wynika, że to Przegląd jest winien. I jeszcze jedna ciekawa historia. Co niby liberałowie z NM chcą od mediów. Chcą wyrzucenia z mediów poglądów innych niż ich własne.
rozsądek
rozsądek 04.12.2021, 14:55
Bardzo zdziwiło mnie to oświadczenie Jastrzębskiej, bo jego początek wyraźnie sugeruje, że to PP jest odpowiedzialny za nagonkę na APK. Ciekawe, sąd taki wniosek? Dała się zmanipulować bojówkom Naszego Miasta? Nie rozumie roli prasy? Przegląd nie urządził żadnej nagonki na APK za organizację spotkania, tylko zacytował opinie znanych osób na temat tego wydarzenia. Na tym polega pluralizm mediów. To nie jest równoznaczne z podpisaniem się pod wypowiedxziami. W tekście nie ma ani jednego zdania poparcia. Dyrektor poważnej instytucji nie rozumie tak prostej sprawy? Wystarczyło wejść w polemikę z wicestarostą i posłem, a nie medium.
tubylec
tubylec 04.12.2021, 07:16
Nie rozumiem jak instytucje ludzie finansowani przez państwo polskie działają wbrew temu państwu???Tu powinne posypać sięę jakieś dymisje!!!
JKD
JKD 04.12.2021, 10:36
Hehe dymisje ?Głowy z karków powinny polecieć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.12.2021, 00:40
Murem za polskim mundurem. Cale szczescie, ze to przeslanie popiera zdecydowana wiekoszosc Polakow, a nie garstka myslacych inaczej.
Guardian
Guardian 06.12.2021, 10:23
Świetnie, że nasz naród stoi murem za mundurem. Przypomnę jednak nieśmiało, że w kolejce czekają inni. Kiedy koncert dla pielęgniarek szczepiących nas na COVID-19? Dla lekarzy dyżurujących w szpitalach covidowych? Kiedy koncert dla nauczycielek próbujących ogarnąć chaos w edukacji w czasie pandemii? Kiedy wreszcie koncert dla przeciętego Kowalskiego i Kowalskiej, którzy stoją zdezorientowani w sklepie, zastanawiając się, z czegoś zrezygnować przed świętami, bo inflacja sięga już 8 proc.
a sam koncert z ideą że nasz naród stoi murem za mundurem? żenada do kwadratu!!!! królowała muzyka dyskotekowa zamiast patriotycznych pieśni. poza tym jak na miejscu organizować radosne wydarzenie, kiedy na granicy umierają ludzie. Wartość artystyczna występów była w większości słaba i trudno było oprzeć się wrażeniu, że koncert miał wyłącznie wymiar propagandowy
TVP nie zdobyła się niestety na zorganizowanie wydarzenia charytatywnego dla chorujących i marznących migrantów, których część straciła w ostatnich miesiącach życie. To wszystko zdarzyło się naprawdę, 5 grudnia między godziną 18.00 a 19.50 w TVP1. W czasie szalejącej IV fali pandemii COVID-19, kiedy codziennie umiera po pięćset osób i nie wprowadza się praktycznie żadnych obostrzeń. Ktoś wpadł na pomysł, by zamiast wsparcia dla ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują, migrantów albo ofiar pandemii, przygotować program pełen błahych, lekkich, radosnych i niekiedy głupawych tanecznych przeboików — bardziej z zagranicy, bo przynajmniej część polskich wykonawców próbowała się w tematykę wieczoru trochę wpisać. I jeszcze wmawia się widzom, że słuchają wielkich gwiazd.

a więc moja Polsko .....Bajlando bajlando. Żal tego słuchać i oglądać... no cóż.. dobrze że paszporty są i można wyjechać do normalnych krajów...
warto poczytać
warto poczytać 04.12.2021, 16:41
"Wasz rząd nie tylko odwraca się od problemu. Nie, więcej - on decyduje o ostrej interwencji, o przerzucaniu uchodźców na stronę białoruską. Dlatego dochodzi do push-backów, które są nielegalne i bezpodstawne. To działanie wbrew porozumieniom międzynarodowym i konwencjom genewskim, które to porozumienia Polska – a raczej polski rząd, co chcę tu wyraźnie rozgraniczyć – podpisała, a których teraz nie przestrzega. To pogwałcenie praw człowieka, to pogwałcenie państwa prawa, to – wreszcie – pogwałcenie zawartych porozumień.
Dlaczego polski rząd, reagując w ten sposób, realizuje plan kogoś tak nieludzkiego jak Aleksander Łukaszenka? I daje mu do zrozumienia, że broń, po którą sięga, jest skuteczna. To dla mnie nie do pojęcia.
Jestem pewny, że na waszej wschodniej granicy mamy do czynienia ze zbrodnią przeciwko ludzkości. Powtarzam: ze zbrodnią! Przecież tu chodzi o kobiety, mężczyzn i dzieci.

Jestem też głęboko przekonany, że kiedy to wszystko się skończy, będziemy mieć nową Norymbergę."

(Pietro Bartolo, lekarz, europoseł)
Patriota do szpiku kości.
Patriota do szpiku kości. 04.12.2021, 09:27
Tak , tak , w 1939 podobne hasła popierało i mobilizowało miliony Polaków do obrony Ojczyzny. Wystarczy przeczytać przemówienie Becka w Sejmie tuż przed wojną . Buńczuczne plany , buńczuczne hasła , które miały odstraszyć napastnika ! bo wtedy tylko Niemcy byli tym złem o Rosji jakoś nie pamiętano . Co się stało 17 września 1939 ? .... został nam wbity nóż w plecy a dzień później podobnego autoramentu nawoływacze i piewcy polskiego oręża wzięli nogi za pas i przez Zaleszczyki po prostu uciekli z Ojczyzny. Pozostawili na pastwę losu tysiące żołnierzy mamiąc ich słowami iż będą traktowani przez bolszewików jak jeńcy wojenni. Jakie były losy żołnierzy w Polskich mundurach nie trzeba przypominać . Taką wartość ma Polski mundur dla ludzi , którzy mają gęby pełne frazesów , dla nich władza i tylko władza się liczy . Reszta zawsze jest przykrywką "mięsa armatniego" , które jest rzucane na pożarcie przez decydentów . Jakim kosztem to mniejsza o to. Dziś jesteśmy znów samotni . Szukamy sojuszników wśród faszyzujacych partii europejskich nie widząc że największe zagrożenie czai się na wschodnich rubieżach Europy pod Uralem. I tutaj słówko do pana , który z taką pogardą wyraża się o współobywatelach mających prawo do swych poglądów. . Szanowny panie , powiem krótko . Polskie "lewactwo" jest bardziej patriotyczne niż wasza bolszewia bo my wiemy w jakim miejscu powinna być Polska a wy wpędzacie Polskę wprost w łapy sowieckiego niedźwiedzia. Czy wam się to podoba i czy nie , Polska , po tylu latach rosyjskiego zniewolenia musi pozostać w strukturach cywilizowanego świata innej drogi nie ma a jeżeli wyjdzie to tylko dzięki wam . I dzięki wam trafimy ponownie pod sowiecką strefę wpływów.
thes
thes 05.12.2021, 10:17
Ten twój cywilizowany świat rozebrał Polskę do spółki z innymi, wprowadził komunę w Rosji , pózniej razem z bolszewicką Rosją rozpętał drugą wojnę światową , w której ten twój cywilizowany świat mordował ludzi na skalę przemysłową patrz .obozy, łagry , naloty dywanowe i bomby atomowe .
Tylko nie zwalaj tu zaraz na jakiś mitycznych faszystów bo zarówno jedni i drudzy patrz komuniści finansowani byli przez te same banki oczywiście zachodnie cywilizowane a jakże by inaczej.
Ten twój cywilizowany świat dzisiaj. patrz Niemcy świetnie jest dogadany z tym 'niedobrym niedżwiedziem'
Na koniec żebym nie był goło słownym co do tego twojego cywilizowanego zachodu patrz pomnik leopolda drugiego w Belgii i setki ulic i placów jego imienia. Zbrodniarza , który hurtowo obcinał ręce murzynom za to że nie wyrabiali norm na plantacjach kauczuku.
Śnij dalej o swym ,świętym, cudownym. mityczny ,cywilizowanym zachodzie.
W stajence Betlejemskiej byli sami uchodźcy
W stajence Betlejemskiej byli sami uchodźcy 05.12.2021, 16:44
Jasne .... " a u was murzynów biją" . Ten twój prymitywny świat za którym tęsknisz, bogacił się na niewolnikach, nazywanych u nas chłopami pańszczyźnianymi . Albo jesteś potomkiem tych chłopów i tęsknisz za batem na plecach i wychowywaniu nie swoich dzieci albo "białym" któremu ckni się do czasów pana i plebana a może i carskiej nahajki . Obstawiam że nawet nie wiesz z jakiej jesteś linii . Boli was prawaki , że ludzie , którzy przez wieki byli gorzej traktowani niż bydło wyszli z czworaków i mogą teraz stanowić o sobie. Masz rację , inni tylko zabijali a twoja "cywilizacja życia" nie przyczyniła się do milionów ofiar wypraw krzyżowych , milionów ofiar konkwisty , milionów ofiar kilkunastoletnich wojen w Europie , milionów ofiar nawracania niewiernych ogniem i mieczem w imię Krzyża. To jest twoja cywilizacja , oczywiście według ciebie pełna miłosierdzia i współczucia do innych. Ta cywilizacja zasiądzie niedługo przy Wigilijnym stole i zostawi puste miejsce dla strudzonego wędrowcy . A ty, trzymając opłatek wigilijny zamknij oczy i poczuj się jak ten wędrowca , który leży teraz na zmarzniętej ziemi w oczekiwaniu aż "cywilizowani" ludzie okażą mu miłosierdzie .
thes
thes 06.12.2021, 10:42
A skąd ty wiesz za czym ja tęsknię i jakie u was? U mnie?
Skąd ty wiesz czy jestem prawakiem czy lewakiem i czy w ogóle dzielę się opłatkiem . Gdzie ja napisałem o mojej cywilizacji życia ?
Człowieku masz tak ciasne i zawężone spojrzenie na to wszystko że sam sobie przeczysz w co drugim zdaniu. Przecież wszystkie te argumenty ,które przedstawiłeś miały miejsce właśnie w twym twoim apologizowanym cywilizowanym świecie.
ooloo
ooloo 05.12.2021, 19:43
Świetny komentarz do tych niby patriotów obnoszących się ze znakiem orła czy kotwicy. Dodam tylko jedno, że największą zbrodnią komunizmu nie były prześladowania, a likwidacja analfabetyzmu. Niestety rozumy zostały prymitywne.
"Bo Człowiekiem to trzeba być"
też patriota
też patriota 04.12.2021, 14:33
W punkt. Brawo. Dzięki za ten komentarz.
Theo
Theo 03.12.2021, 22:50
Jazgot na fejsbuku i komentarze niosące przekaz: Jak dziennik mógł opublikować wypowiedzi Szkiłądzia i Zielińskiego w tej sprawie? Piszą to ci sami ludzie, którzy bronią prawa do swobodnej wymiany poglądów i tego, że każdy może wyrazić swoje zdanie na dany temat. Dziennikarze mają prawo do tego, by cytować osoby publicznie zabierające publicznie głos na dowolny temat. Dziennikarze nie są odpowiedzialni za poglądy swoich rozmówców. Mogą się z nimi zgadzać lub nie. To zupełnie inna kwestia. Ale krytykowanie mediów za to, że pozwoliły wypowiedzieć się wicestaroście i posłowi na swoich łamach, to absurd. Przecież na tym polega wolność słowa i swoboda wypowiedzi. Dokładnie o to upominają się teraz obrońcy zorganizowania spotkania z Grupą Granica. PS. Ciekawe dlaczego nie było oświadczeń, kiedy trwała burza związana ze słynnym koncertem nad jeziorem Necko? Wtedy akurat przydałyby się oświadczenia.
Kilka słów do mikrofonu
Kilka słów do mikrofonu 04.12.2021, 16:15
Dokładnie. Może anna coś napisze?
anty
anty 03.12.2021, 21:50
Durny artykuł z wydumanymi przez pisowców problemami. A wypowiedzi Szkiłądzia i Zielińskiego są na poziomie tych, którzy rządzą teraz Polską. Nagonka na APK pewnie inspirowana była przez Kleczkowskiego, który nie może odżałować odsunięcia go od rządzenia RM. Wojsko, Straż Graniczna i Policja już od 6 lat zachowują się niegodnie pod dowództwem autorytatwnych rządzących. Wstyd DP, że w artykule są wypowiedzi tylko jednej strony. Brawo Pani Jastrzębska za wydane dziś oświadczenie.
Respondent
Respondent 04.12.2021, 00:45
Mysle, ze gdyby zrobiono sondaz w Polsce, zdecydowana wiekszosc respondentow odpowiedzialaby NIE twoim przekonaniom.
patriota
patriota 03.12.2021, 16:29
cyt. "powinniśmy przede wszystkim wspierać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy narażają swoje zdrowie i życie ochraniając granicę polsko-białoruską"

Wspierać w czym? W przerzucaniu ciężarnych kobiet przez żyletkowe zasieki? W biciu? Czy może w agresywnym atakowaniu dziennikarzy i tłumaczy poza strefą? Itd. itp. Moja obywatelska postawa nakazuje mi wspierać jedynie tych, którzy postępują zgodnie z prawem. Kto by pomyślał, że na tym polega lewactwo. Poza tym oni nie działają w czynie społecznym, bo dostają pensje i żołd, więc moje wsparcie nie jest potrzebne.
wegwe
wegwe 05.12.2021, 10:12
To takie chrześcijańskie, katolickie. Wystarczy w kościele się lansowac i z księdzem latać.
Zdzisław
Zdzisław 03.12.2021, 19:34
Na szczęście większość społeczeństwa ma zupełnie inne zdanie i popiera polskich żołnierzy, policję i straż graniczną, którzy bronią polskiej granicy. Pan poseł ma rację mówiąc, że nielegalnych migrantów nikt do Polski nie zapraszał i nikt im niczego nie obiecywał.
Karol
Karol 04.12.2021, 03:31
Jeżeli większość społeczeństwa popiera brutalnie przerzucanie przez żyletkowe druty ciężarnej kobiety, która w następstwie tego traci dziecko, to świadczy jak nagorzej o tej większości i jej moralnym zdziczeniu. A ponieważ, jak się głosi, większość w Polsce stanowią katolicy, którzy ochoczo stają w obronie życia poczętego, to należałoby zadać pytanie: czy życie poczęte (=człowieczeństwo) traktuje się wybiórczo? A wykopnięcie przez SG termosu z herbatą z ręki osoby, która chciała napoić spragnionych i wycieńczonych ludzi - to jeden z uczynków miłosiernych względem duszy i ciała? Zaraz po: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, przybyszów w dom przyjąć...? Dla jakiego zbłąkanego wędrowca jest to miejsce przy wigilijnym stole?
Tak się wszystko porąbało w tym kraju, że dziś to rzekome lewactwo realizuje wzorce chrześcijańskie. A katolicka większość tym się brzydzi.
Przypomnę
Przypomnę 04.12.2021, 08:40
Polski rząd chciał pomóc migrantom po stronie białoruskiej, ale Białoruś się na to nie zgodziła.

Pozostałe