Nie będzie wielkiego świętowania na ulicach

  • 01.12.2021, 11:11 (aktualizacja 01.12.2021, 11:45)
  • News4Media
Nie będzie wielkiego świętowania na ulicach iStock
Kolejne miasta odwołują planowane imprezy na koniec roku. Wszystkie podają ten sam powód. Gdzie nie będzie się można bawić w Sylwestra?

Powiększa się grono polskich miast, których władze zdecydowały, że nie zaproszą mieszkańców na wspólne świętowanie nadejście 2022 roku. Oznajmiają, że w tym roku nie zorganizują wielkich, plenerowych wydarzeń.

Na tej liście już są np. Warszawa i Wrocław a niemal codziennie dołączają kolejne. „Wiemy już, że pandemia się rozwija, w związku z tym chcemy Państwa uprzedzić teraz, a nie w ostatniej chwili. Nie chcemy doprowadzić do dużych zgromadzeń, w takiej sytuacji nie zorganizujemy tradycyjnego Sylwestra na Rynku Głównym. Natomiast nie wykluczam, że będą organizowane kameralne imprezy w miejskich jednostkach kulturalnych, takich jak Nowohuckie Centrum Kultury czy Teatr KTO” – poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Właśnie sytuacją pandemiczną, wprowadzonym zaostrzeniem zasad covidowych (do 17 grudnia) i niepewność, czy nie będzie kolejnych, jest powodem tych decyzji. Jednak w Szczecinie, za odwołaniem wspólnej zabawy, przemawia jeszcze jedna kwestia. Miasto zrezygnowała z organizacji Sylwestra, kierując się oszczędnościami. W tym mieście imprezie dla dorosłych towarzyszyły także atrakcje dla dzieci. „Imprezy dla dzieci również nie będzie. Te dwie imprezy były zawsze połączone ze sobą, więc zapadła decyzja, że obie się nie odbędą” – przekazał mediom Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Nie będzie miejskiej zabawy także w Poznaniu, Opolu czy Lublinie. „W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej oraz nowych obostrzeń zapowiedzianych dzisiaj przez rząd podjęto ostatecznie decyzję o rezygnacji z organizacji zabawy sylwestrowej” – poinformowano w tym drugim mieście.

Decyzji nie podjęła jeszcze Bydgoszcz. „Jest bardzo prawdopodobne, że ze względu na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19, w tym roku, podobnie jak rok temu, zmuszeni będziemy zupełnie zrezygnować z aktywności sylwestrowych. Najbliższe dwa tygodnie pokażą, jak rozwijać się będzie sytuacja pandemiczna i wtedy podejmiemy ostateczne decyzje, o których będziemy na bieżąco informować” – ogłosiła Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszczy.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe