Procardia będzie istnieć

  • 30.11.2021, 18:27
  • Beata Perzanowska
Procardia będzie istnieć
Augustowskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Polsko–Amerykańskich Klinik Serca na wniosek Wojewody Podlaskiego od 15 listopada pełni funkcję szpitala covidowego, przyjmującego wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19.

Potwierdziliśmy informację o tym, że augustowskie centrum naczyniowe zostało przekształcone w placówkę leczącą osoby chore na COVID-19. Po mieście krążą też plotki, że po pandemii centrum przestanie działać i nie będzie gdzie leczyć chorób serca oraz ratować ludzi po zawałach. Na ten temat rozmawialiśmy z Anna Miastkowską z działu komunikacji i PR Podlaskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego, odpowiedzialną za kontakt z mediami.

-Rzeczywiście od 15 listopada na wniosek Wojewody Podlaskiego nasza placówka w Augustowie została przekształcona w szpital covidowy -wyjaśnia Anna Miastkowska. –Dementuję plotkę o tym, że po pandemii nasz szpital w Augustowie przestanie istnieć. To nieprawda. Ta placówka jest naszą podlaską dumą i na ten moment nie planujemy żadnych zmian. Obecnie jesteśmy placówką jednoimienną leczącą pacjentów tylko covidowych, a nasze funkcje, które sprawowaliśmy poprzednio przejęła placówka w Suwałkach.

Obecnie w placówce zajętych jest 19 łóżek z 25 tam się znajdujących.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe