Manipulacja zastępcy burmistrza

  • 29.11.2021, 14:07
  • Krzysztof Przekop
Manipulacja zastępcy burmistrza Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.
Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie ma powstać hala sportowa. To potrzebna i popierana przez wszystkich radnych inwestycja, czego wyrazem było głosowanie na komisji. Po posiedzeniu komisji wpis na portalu Facebook opublikował Filip Chodkiewicz. Krytykuje w nim radnych opozycji i sugeruje, że opozycja ma wątpliwości, czy inwestycja jest nam potrzebna. Radni są oburzeni i zarzucają zastępcy burmistrza oczywistą manipulację.

Krzysztof Przekop by Koty2

9 listopada 2021 roku na połączonych obradach komisji rozwoju i ds. budżetu rady miejskiej trwa gorąca dyskusja. Szczególnie emocjonalna i bardzo długa debata dotyczy planu zagospodarowania dla terenu położonego pomiędzy częścią ulicy Rajgrodzkiej i Młodości. Chodzi przede wszystkim o plac Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie i jej najbliższych okolic. Dzięki środkom otrzymanym przez miasto z Polskiego Ładu w końcu możliwe staje się zapewnienie młodzieży z „dwójki” należytej infrastruktury sportowej. Sławomir Sieczkowski informuje, że w planach jest między innymi budowa hali sportowej i łącznika ze szkołą, boiska, parkingu, drogi wewnętrznej, bieżni i miejsca do trenowania skoku w dal. Zastępca burmistrza dodaje, że wskazane elementy wymagają zmiany planu miejscowego. Plan inwestycyjny jest bardzo obszerny.

Opozycja chce znać szczegóły

Najwięcej pytań zadają radni opozycji. Chcą wiedzieć, dlaczego wymagana jest zmiana planu, proszą o podanie szczegółów, pytają o konsultacje z fachowcami, dokładny projekt inwestycji, wykorzystanie przyszłego obiektu. Zwracają uwagę na tereny zielone oraz potencjalne sprzeciwy wyrażane przez właścicieli sąsiadujących posesji. Przypominają, że poprzednia komisja rozwoju była w sierpniu, więc minęło od niej ładnych kilka miesięcy. Narzekają na brak konsultacji z radnymi i tym uzasadniają swoją dociekliwość, ponieważ sprawa dotyczy szerokiego spectrum i musi być dogłębnie omówiona. Dziwią się, że obóz władzy jest zaskoczony ich wieloma pytaniami, mówią o połajankach ze strony rządzących. Ale nikt nie kwestionuje realizacji hali sportowej.

W dyskusji aktywny udział bierze Filip Chodkiewicz. Zastępca burmistrza przypomina, że w poprzednich latach opozycja podnosiła, jak ważna jest inwestycja przy szkole na Rajgrodzkiej.

-Kiedy jesteśmy w przededniu uruchomienia tej inwestycji, to nagle „olaboga, dramat, nie rozmawialiśmy na ten temat, działacze nie byli spytani”. Może tam są dziwne warunki, może sala jest za mała albo za duża? No to do jasnej cholery, zajrzyjcie do specyfikacji i oceńcie –mówi Filip Chodkiewicz na obradach komisji rozwoju i komisji ds. budżetu.

W głosowaniu nad uchwałą wszyscy członkowie komisji jednomyślnie popieraj ten projekt.

Dziwny wpis zastępcy burmistrza

Po posiedzeniu komisji Filip Chodkiewicz zamieszcza wpis w mediach społecznościowych. Oprócz propagandy sukcesu i mocarstwowych planów, z notatki najbardziej przebija się atak na radnych opozycji, a konkretnie zmanipulowany obraz dyskusji na komisji. Chodkiewicz w okraszonym emotikonami wpisie sugeruje nie tylko, że opozycja próbuje tworzyć problemy z realizacją inwestycji, ale że radni opozycji mają wręcz wątpliwości, czy nie powinno się zrezygnować z budowy sali przy szkole. Chodkiewicz wymienia zarzuty, jakie miały rzekomo padać ze strony jego oponentów. Niektóre są absurdalne, pokazujące skalę manipulacji w internetowym wpisie. Zastępca burmistrza pisze m.in. o rzekomo pojawiających się tezach, że „powinniśmy zacząć myśleć raczej o tym, co możemy zrobić dla mieszkańców Lipska, a nie budować kolejną salę”. W podsumowaniu twórczości konkluduje: „Na szczęście pracujemy dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla radnych Kleczkowskiego, Miklasa, Sigillewskiej czy Sieńki”. Pod wpisem pojawiają się również komentarze osób wspierających obóz władzy.

Dzień później dyskusja powraca na sesji rady miejskiej. Radni opozycji są oburzeni wpisem Chodkiewicza. Suchej nitki nie zostawiają na nim Tomasz Miklas, który mówi o publikacji nieprawdziwych informacji i manipulacji. Aleksandra Sigillewska mówi o świadomym wprowadzaniu w błąd mieszkańców przez zastępcę burmistrza. Radna przypomina, że wpis pojawił się już po głosowaniu na komisji. Opozycja wyraża żal, że kontrowersyjną notatkę Chodkiewicza wsparły także inne osoby skupione wokół władzy. Po sesji rozmawialiśmy z kilkoma radnymi, którzy stanowczo sprzeciwiają się manipulacjom.

Kolejna manipulacja Chodkiewicza

Jedną z osób wymienionych przez Filipa Chodkiewicza w jego kontrowersyjnym wpisie był Marcin Kleczkowski.

-Dyskusja na temat przystąpienia miasta do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym ma znaleźć się hala sportowa, nie dotyczyła zasadności tej inicjatywy. To sprawa oczywista, że Szkoła Podstawowa nr 2 potrzebuje takiego obiektu i nikt z radnych nie kwestionuje tej inwestycji. Wątpliwości radnych opozycji dotyczyły realizacji tego projektu. Chodziło m.in. o udział powierzchni biologicznie czynnej, czyli ile terenu niezabudowanego, zielonego, niepokrytego budynkami i sztuczną nawierzchnią zostanie na tej działce. Ponadto radni stwierdzili, że istotna zmiana planu miejscowego może powodować wydłużenie procesu inwestycyjnego. Obawiamy się, czy sąsiedzi działki lub organizacje zajmujące się ochroną przyrody nie będą podważać ustaleń planu. Najbardziej bulwersuje fakt, że nie przedstawiono nam projektu przedsięwzięcia i jego dokładnych założeń. Na pytania o szczegóły nie padły precyzyjne odpowiedzi, tylko zarzuty, że radni się czepiają –relacjonuje Marcin Kleczkowski.

Były przewodniczący rady miejskiej jest wyraźnie zbulwersowany „twórczością” internetową Filipa Chodkiewicza i jego manipulacjami.

-Wpis pana Chodkiewicza na Facebooku to kolejna z jego manipulacji. Przypomnę, że jest on urzędnikiem burmistrza i w sposób niedopuszczalny angażuje się w polityczne rozgrywki. W głosowaniu na komisji wszyscy radni dali świadectwo, że popierają powstanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 i są za przystąpieniem do zmiany planu miejscowego. Pan Chodkiewicz znał te okoliczności oraz przebieg głosowania i świadomie wprowadził w błąd mieszkańców otwarcie sugerując, że opozycja jest przeciwna temu przedsięwzięciu. To sytuacja skandaliczna, ale można znaleźć do niej również analogię. Pamiętamy jak była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Wiesława Chrulska zabiegała na sesji o remont bloku sportowego placówki przy ulicy Mickiewicza. Mimo złożonej deklaracji władze miasta nie zrealizowały wówczas tej inwestycji, a później pan Chodkiewicz czynił dyrektor Chrulskiej zarzuty z powodu złych warunków na bloku sportowym –wspomina szef augustowskiego PiS.

Zarzuty okazały się nieprawdziwe i Wiesława Chrulska wygrała w sądzie sprawę z Chodkiewiczem.

Ciemny lud kupuje Chodkiewicza

Leszek Cieślik w trwające kadencji niejednokrotnie ubolewał, że w Augustowie nie powstają inwestycje prorozwojowe, a taką inwestycją byłoby stworzenie dobrych warunków do zajęć wychowania fizycznego. Cieślik chciałby poznać dokładny plan rządzących na halę sportową.

-Wszyscy radni uczestniczący w komisji rozwoju stwierdzili, że nie są przeciwni budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Już od dawna opozycja popiera to przedsięwzięcie. Nasze wątpliwości dotyczyły jedynie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Jako były burmistrz doskonale wiem, że wiąże się z tym długa i skomplikowana procedura. Trudno jest zadowolić każdego, kogo dotknie plan. Potencjalne zmniejszenie terenów zielonych może napotkać na protesty mieszkańców lub ekologów. Nie wszystkim mogą przypaść do gustu nowe miejsca parkingowe w najbliższym sąsiedztwie. Tak naprawdę najpierw powinien być uchwalony plan, a dopiero później powinno się myśleć o przetargu. Dofinansowanie też ma czas ważności. Oby udało się rozpocząć inwestycję i wydać środki –mówi Leszek Cieślik.

-Niektórzy radni chcieli poznać projekt, obejrzeć wizualizację hali przed jej realizacją. Chcieliśmy wiedzieć, czy obiekt ten będzie służył wyłącznie uczniom na zajęcia lekcyjne, czy będą odbywać się tam imprezy typu koncerty, czy będzie tam sala widowiskowa z trybunami, etc. Jeżeli miałaby być to bardzo duża hala, która nie służyłaby tylko młodzieży szkolnej, to warto zadać pytanie czy hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 4 na ulicy Konopnickiej jest maksymalnie wykorzystana? Śmiem wątpić. Musimy wiedzieć, czy są dziś jakieś konkretne plany na wykorzystanie zapowiadanego obiektu. Takie rzeczy muszą zostać omówione z radnymi. Nie można tego ustalać w zaciszu gabinetu –komentuje lider klubu KO.

Leszek Cieślik poinformował nas, że nie odwiedza profilu Filipa Chodkiewicza w mediach społecznościowych, bo manipulacja występująca w notatkach zastępcy burmistrza go odpycha.

-Staram się nie czytać wpisów pana Chodkiewicza, bo na jego bzdury aż trudno odpowiadać. Byłoby dla mnie poniżej godności, gdybym miał wchodzić z nim w polemikę i konfrontować się z jego filozofią manipulowania ludzi. Niestety jest część osób, które dają się nabierać na jego tanie zagrywki. Klasyk powiedział: „Ciemny lud wszystko kupi”. Jednak do czasu –puentuje były wieloletni burmistrz Augustowa, obecny radny opozycji Leszek Cieślik.

*Artykuł ukazał się w 46/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Głosowanie na listopadowej komisji:

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Filip Mejza
Filip Mejza 04.12.2021, 19:06
Filip, twojego Mejze będą wyrzucać. Powiedz coś w obronie przyjaciela całej waszej trójki Filipa, Tomasza i Mirka.
Pytam
Pytam 02.12.2021, 20:38
Co słychać u Filipa Mejzy,?
Patofil
Patofil 03.12.2021, 20:42
Filip mejza pewnie siedzi w kąciku i ryczy po przegranym głosowaniu na sesji. Szczególnie po tym jak, wierna dotąd koleżanka Madzia w imię "dobra sportu", wiadomo czyjego postanowiła zaszaleć i wsparła opozycję.
Nadal awersja do funkcjonariuszy partyjnych?
Nadal awersja do funkcjonariuszy partyjnych? 01.12.2021, 07:14
Chodkiewicz, nasz lokalny demiurg brzydzi się partyjniactwem.
Poprawny adres:
https://www.pap.pl/aktualnosci…
.html
Cwaniak
Cwaniak 01.12.2021, 10:02
Mejza to specjalista od PR i wyciągania kasy....
https://wiadomosci.onet.pl/kra…
Filip Mejza
Filip Mejza 03.12.2021, 07:33
Filip ma tak samo
Asy
Asy 01.12.2021, 07:13
Mejza to as. Nie tylko naciągał na duże pieniądze rodziców dzieci chorych na raka, to jeszcze szantażował posła KO, że jeśli nie będzie głosował z PiS, to nie zostanie zakwalifikowany na nowoczesne leczenie. Gratuluję Filipowi, Dobkowskiego i Karolczukowi wspaniałego kolegi.
Mejza
Mejza 01.12.2021, 11:46
można zarobić na chorych dzieciach można zarobić na koncercie.. co za różnica dla takich ludzi ... aby zarobić
Wyborca
Wyborca 01.12.2021, 10:53
Nie od dziś wiadomo że do polityki garną się w większości łajzy (majzy) i nieroby... i co wybory ludzie się nabierają, wybierając takie Łajzy..
ja chcę dotację
ja chcę dotację 01.12.2021, 10:04
i już gwiazda spada
https://regiony.rp.pl/z-region…
Oszust Mejza
Oszust Mejza 01.12.2021, 07:07
Przypomnieć trzeba, że blisko Mejzy, tego oszusta od chorych na raka dzieci, były (są) blisko żony Dobkowskiego i Karolczuka. Filip nie jest osamotniony.
Zagadka
Zagadka 30.11.2021, 18:28
Augustowem rządzą mieszkańcy, a nie partie polityczne - mówi Filip Chodkiewicz.
Serio?
Kiedy to było?
dalej bezpartyjny?
dalej bezpartyjny? 30.11.2021, 18:22

https://www.pap.pl/aktualnosci…
.html
Szok
Szok 30.11.2021, 14:06
A ja właśnie przed chwila w tv niezależnej zobaczyłam zastępcę w uściskach z hieną żerującą na nieszczęściu i chorych śmiertelnie dzieciach. Sprawdźcie to koniecznie Redaktorzy !!!
Lis kresowy
Lis kresowy 30.11.2021, 22:02
Może jakieś bliższe namiary, jakiś link do relacji i tych uścisków naszego chytruska z Panem Ministrem Mejzą? Pls
Proszę bardzo
Proszę bardzo 30.11.2021, 22:42
https://youtu.be/vLFKvJanew0
nemo
nemo 01.12.2021, 03:01
Chwalić się tu nie ma czym...raczej wstyd i sromota.
janek
janek 30.11.2021, 08:30
Panie redaktorze, w główce tego dziwaka roją się różne niebezpieczne myśli a to przemoc w szkole, a to sprzeciw radnych w sprawie budowy sali gimnastycznej a to strach w oświacie, mało tego to śmiem twierdzić, że on w to wszystko wierzy, jeżeli do tego dodamy te idiotyczne emotki na wpisach na fejsie to ukazuje nam się obraz człowieka z poważnymi problemami. Takiego wykreował nam Karolczuk z Naszym Miastem włodarza.
Ale ma kota
Ale ma kota 30.11.2021, 01:30
Publikacje Chodkiewicza powinny wzbudzić zainteresowanie przewodniczącej Rady Miasta, której zadaniem jest nie uciszanie radnych i mieszkańców, ale przede wszystkim dbałość o wizerunek i dobre imię CAŁEJ Rady. Gdyby była obiektywna i bezstronna, to powinna wskazać manipulacje i upomnieć urzędnika. No ale z pozycji klęczek trudno to zrobić. Mieszkańcy ocenią, może być pewna.
Mieszkankaa
Mieszkankaa 29.11.2021, 16:55
Pewnie z tą halą będzie tak samo jak z bazą dla kajakarzy. Nagle się okaże, że poszły na to niewiadomo jakie pieniądze, mimo że plany były inne..i dziwi mnie, że zastępca nie rozumie dociekań pozostałych radnych po wspomnianej kompromitacji.
Członek PiS
Członek PiS 29.11.2021, 16:19
Filip to bliski kumpel oszusta Mejzy. Super chłopy
Jaka szkoda
Jaka szkoda 30.11.2021, 07:30
Kala nazwisko, które było wcześniej szanowane.
cytat
cytat 29.11.2021, 15:06
Ciekawy komentarz czytelnika Interii:
"Prawdziwe problemy to inflacja, okradanie Polaków z oszczędności za pomocą zerowych stop procentowych w bankach, absurdalne ceny mieszkań, monstrualny dług publiczny, paraliż służby zdrowia i gigantyczna liczba zgonów, korupcja na niespotykaną skalę, zakaz aborcji i skłócenie Polski z całym światem, a PiS próbuje odwrócić uwagę Polaków, strasząc ich Rosją i Białorusią."
Oburzony wyborca!
Oburzony wyborca! 29.11.2021, 14:46
Wpisy p. Chotkiewicza na FB są zabawne, takie przechwalanie się, robienie szumu z niczego! Myślę, że ludzie nie są głupi i to widzą. A ci co lajkują i pozytywnie komentują zwyczajnie ośmieszają się! Poziom gimnazjum a pisze 40 letni chłopczyk ! Aż się wierzyć nie chce, że piastuje takie zaszczytne stanowisko w mieście! Czas już zmienić krótkie spodenki na długie!
Inna sprawa to w mieście gdzie opozycja wygrała z ogromną przewagą wybory (sumaryczna ilość głosów) jest traktowana marginalnie zwyczajnie po chamsku to jest absurd! A decyzję podejmują osoby które poparła dosłownie garstka ludzi !

Pozostałe