Kodrem rozświetli miasto

  • 27.11.2021, 13:45
  • Bartosz Lipiński
Kodrem rozświetli miasto Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Zdjęcie ilustracyjne: Oświetlenie na ulicach w Augustowie z lat poprzednich.
Przed ATBS Kodrem nowe zadanie. Pracownicy spółki będą dekorować miasto w okresie świątecznym. Dotychczas zdobieniem Augustowa kolorową iluminacją zajmował się prywatny podmiot. Być może spółka miejska będzie w przyszłości również montować biało-czerwone flagi na ulicach miasta podczas świąt państwowych. Miasto ma nadzieję na oszczędności. Z kolei jeden z radnych liczy, że Kodrem będzie działać prężniej.

Bartosz Lipiński

Listopad to miesiąc, w którym coraz mocniej czuć świąteczny klimat. W mediach pojawia się coraz więcej reklam z Mikołajem, reniferami i gwiazdkowymi prezentami, oferty świąteczne przygotowują rozmaite firmy. Niedługo nastrój nadchodzących świąt odczują augustowianie, bo na ulicach miasta pojawią się kolorowe światełka. Niedawno ten temat zagościł także na obradach rady miejskiej, w tle historii znalazła się spółka Kodrem.

Podczas listopadowej komisji społeczno-oświatowej radni miejscy dyskutowali nad uchwałą o powierzeniu zadań własnych gminy spółce miejskiej. ATBS Kodrem ma zająć się zadaniem okolicznościowego dekorowania miasta. Drugi zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski w optymistycznym tonie opowiadał o tej propozycji. Miasto dokonało analizy wydatków, jakie w ostatnich latach przeznaczane były na rzecz podmiotu zajmującego się zdobieniem ulic w Augustowie w okresie świątecznym. Kodrem ma rozwiesić nastrojową iluminację dużo taniej niż było to wcześniej. Sławomir Sieczkowski poinformował, że dotychczas był to koszt ponad 90 tys. zł. Zgodnie z wstępnymi szacunkami spółka wykona to zadanie maksymalnie za 50-60 tys. zł. Prezes Justyna Półtorak zadeklarowała, że Kodrem jest w stanie przystąpić do zadań, związanych ze świątecznym dekorowaniem miasta oraz wywieszaniem flag na ulicach.

Sławomir Sieczkowski zapowiedział, że miasto planuje zakupić dodatkowe iluminacje, gdyż część ozdób ze względu na wieloletnią eksploatację ulega zużyciu, z kolei niektóre iluminacje będą musiały zostać naprawione. Zastępca burmistrza wyraził też nadzieję, że spółka miejska będzie traktowała światełka, czyli mienia miasta, z większym poszanowaniem i będą mogły przez to służyć dłużej. Satysfakcji z powodu zaproponowanej uchwały nie kryła Magdalena Śleszyńska. Radna ugrupowania Nasze Miasto wyraziła radość, że prezes Kodremu razem z urzędnikami szuka sposobów na to, aby spółka pozyskiwała środki i miasto wydawało mniej pieniędzy na swoje różne zadania. Wielki optymizm towarzyszył Dariuszowi Ostapowiczowi.

Banita z klubu PiS liczy na to, że uchwała o powierzeniu Kodremowi zadania rozwieszania iluminacji świetlnej przyczyni się do tego, że spółka będzie prężniej służyć społeczeństwu. Ze słowami Ostapowicza polemizowała Aleksandra Sigillewska. Radna PiS pogratulowała mu dobrego poczucia humoru, skoro uważa, że 60 tys. zł wpłynie na prężność funkcjonowania spółki. Radna Sigillewska zauważyła, że taka kwota nie przełoży się na działalność Kodremu.

Sławomir Sieczkowski ripostował, że drobne rzeczy też cieszą. Zdaniem zastępcy burmistrza uchwała ma same plusy, zaś wykonanie zadania taniej w ramach własnych zasobów ludzkich wpłynie pozytywnie na miasto i spółkę. Niebawem przekonamy się, czy tegoroczne iluminacje będą różniły się zasadniczo od tych z lat poprzednich. Jeśli tak, oczekiwana jest oczywiście korzystna zmiana. Czy spółka będzie działała dzięki temu prężniej? Wątpliwe, choć pożądane.

*Artykuł ukazał się w 46/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bambus
bambus 01.12.2021, 04:29
Przeciez Kodrem nawet elektryka z uprawnieniami nie ma.
ooloo
ooloo 02.12.2021, 02:01
Oj tam, oj tam. Plus na minus , kabelek na masę i gotowe.
Marta
Marta 27.11.2021, 21:44
Najpierw naprawicie oświetlenie ledowe na Mickiewicza przy szkole podstawowej bo od ponad tygodnia 6 latarni się nie swieci a dzieci wracają w ciemnościach do domu
hreh
hreh 27.11.2021, 23:13
No widzisz. A na ostatniej sesji RM z 5 razy powtarzali, że nie chcą gasić latarni.
Zapomnieli dodać, że nie chcą też naprawiać. Może to nowy sprytny sposób na oszczędności
mieszkaniec
mieszkaniec 29.11.2021, 09:36
Ha,ha,ha a dyrektorce z Trójki ten pajac wystawił negatywną ocenę pracy za to, że nie wymieniła żarówki w jednej lampie na orliku. To pokazuje z jakimi ludźmi władzy mamy do czynienia. Przedstawiciele tej władzy są z pod znaku kłamstwa, obłudy, zemsty, nieróbstwa.
Mieszkaniec bis .
Mieszkaniec bis . 29.11.2021, 13:18
JApropo's trójki , czy już zpoprawiona jest tam toaleta dla ,rzekomo niepelnosprawnych, czy nadal dzieci rozbijaja tam glowy ? Pytam z ciekaeosci ,bo moje dzieci dawno zabrane z tej szkoły .
Mirror
Mirror 27.11.2021, 17:19
Rozumiem, że spółka ma pracowników i sprzęt do takich zadań?
Ulala
Ulala 29.11.2021, 20:29
No co Ty, pewnie wynajmą Transdzwig, wg nich to zgodne z prawem😉
Ula-lala
Ula-lala 30.11.2021, 11:10
powinni wynająć tego co da najniższą cenę.. takie są zasady wydawania pieniędzy publicznych.. może być Transdźwig a może być i zakład usługowy Jan Nowak... ale rozumiem że jak Transdżwig da najniższa cenę to będzie afera... i tu jest pies pogrzebany...
🤢
🤢 27.11.2021, 14:52
Światło o 11 w dzień waliło na ulicach na lpw. Bogate miasto, a czynsze w górę. Tfu
Elektryk
Elektryk 27.11.2021, 16:44
Jak naprawić latarnie bez włączenia i sprawdzenia która nie świeci?
Mamy sezon przedświąteczny, wyjmij z szafki lampki choinkowe i bez włączania do prądu stwierdź czy działają czy nie. Pomyślunku trochę
elektryk2
elektryk2 27.11.2021, 20:08
A może sprawdzać właśnie wieczorem w godzinach załączenia oświetlenia a następnego dnia przystąpić do działania. Będzie dużo taniej i bezpiecznie .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.11.2021, 14:46
Mam nadzieję, że spółka gustowniej udekoruje miasto na święta niż było to w poprzednich latach 🎄
Ale robienie z tego tematu wielkiego halo jest śmieszne. Są naprawde pilniejsze sprawy do poruszenia w Augustowie np gigantyczne podwyżki czynszu w blokach komunalnych, niszczejąca baza kajakowa i jej koszt budowy, powód powołania trzeciegoburmistrza......
Tematy zastępcze są dobre na wszystko ! Wielki sukces kontener przy lodowisku ....śmieszne
Gracjan
Gracjan 27.11.2021, 23:19
Ten kontener i ścianka wspinaczkowa to pomniki-symbole tej władzy. Śmieszne i żenujące jak ona.
Bolesław
Bolesław 27.11.2021, 16:07
Wymienione przez Ciebie sprawy są poruszane zarówno przez radnych opozycji, jak również niezależne media takie jak tutejszy portal. Zgadzam się z tym, że tematy typu światełka świąteczne, to doskonały temat zastępczy dla władz miasta.

Pozostałe