Konferencja prasowa mieszkańców w sprawie terenów zielonych na Zarzeczu (foto i video)

  • 27.11.2021, 12:10 (aktualizacja 28.11.2021, 14:14)
  • Beata Perzanowska
Konferencja prasowa mieszkańców w sprawie terenów zielonych na Zarzeczu…
Mieszkańcy Augustowa chcą stworzyć park kulturowo-edukacyjny na terenie zielonym między Karmelkiem, a Pałacem na Wodzie, nad rzeką Nettą. Władze miasta zaś zamierzają ten teren sprzedać pod budowę hotelu. Dziś (27.11.) w spornym miejscu odbyła się konferencja prasowa mieszkańców Augustowa, którzy nie zgadzają się na budowę tam obiektu hotelowego.

Mówią Ewa Łukaszewicz i Bogusław  Falkowski: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Tadeusz Jaworski: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówią zebrani mieszkańcy: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziady
Dziady 29.11.2021, 12:27
U nas nic się nie da, nie uda, nie opłaca się..........najlepiej sprzedać, tak jak na Ogrodowej, pozbyć się, wziąć parę groszy i wydać.
A mieszkańcom wystarczy skwerek przy szalecie. Poleżeć na hamaku przy drodze i cieszyć się z tej namiastki.

Miasto śpi, mieszkańcy będą się zastanawiali za jakiś czas, dlaczego radni pozwolili na sprzedaż tej działki.
JW
JW 29.11.2021, 01:13
Też nie jestem pewien czy taki park ma sens, bo może to być miejsce schadzek i nocnych biesiad naszej wspaniałej młodzieży od Tedego i Wac Toja oraz białostockich karków.
Miasto próbuje zarobić na tym kawałku ziemi i nie jest to zły pomysł, tylko nie jestem pewien, czy znajdzie się mądry inwestor do budowania hotelu, skoro Augustów nie ma wiele do zaoferowania potencjalnym gościom. Wystarczy prześledzić losy padających inwestycji tego typu w okolicy.
chytrość popłaca
chytrość popłaca 28.11.2021, 17:35
Rewelacyjny właściciel Pałacu namówił naiwnych łatwo wierzących ludzi aby wywalczyli mu park przy jego PAŁACU oczywiście na terenie miejskim i z pieniędzy miejskich zrobiony . Zaradnemu właścicielowi kłaniam się w pas, pytanie tylko czy wszyscy chcemy zrobić właścicielowi PAŁACU za darmo park i go utrzymywać
erger
erger 29.11.2021, 18:05
Sam budowł to ok, ale jak kto inny to be. Prawo Kalego. Po co tam park jak obok kawał lasu i ma być park zdrojowy?
Roger
Roger 30.11.2021, 08:38
Hehe wincyj betonu!! Jeden zbudowal - dac budować innym!! Logika cwaniaczka. Tomek, dobrze wiesz ze tam od Postiwu to same hotele w planie i nowe sanatorium. Jaki park zdrojowy czlowieku? Skwer ze skalniakiem bedzie zamiast lasu.
Ph
Ph 28.11.2021, 11:36
Takimi wystąpieniami raczej zwolenników nie zdobędą
Hp
Hp 28.11.2021, 20:08
Tu nie o zwolennikow przeciez chodzi, tylko o to gdzie wladza ratusza ma glos ludzi i jak z nimi postepuje. Ale najlepiej widze zalozyc cieple kapci zasiąść w fotelu i machnac na wszystek reka nie. Ewentualnie z komputera napisac ze bleee i fee.
BAU
BAU 27.11.2021, 18:08
Pani weźmie te swoje koleżanki co ostatnio byłyście na R.Z.Augusta,pewnie został ten baner pt " wypierda-lać ᛋ. Pani to pokaże,tam mogłyście,prezentujcie i tutaj .Co tak spokojnie,bez nazwy mordercy itd?Widzę dwubiegunowość,przefarbowane na stonowany ton,co jest,zabrakło ikry?Precz z hipokryzją.Jasne,że jeden pałac nie chce w sąsiedztwie drugiego,stąd interewncja.Społecznik na miejscu,szkoda,że wciągany w intrygę.By mieć taki park trzeba zrobić rekonesans po stolicach europejskich i zobaczyc jak to funkcjonuje.Nie wystarczy w parku mieć wróbelka i dzięcioła.Oraz suchy drzewostan.Miasto musiało by mieć opiekuna w postaci Straży Parku-zajmującego się jego obsługą i np wszystkich newralgicznych terenów zielonych w mieśćie-podlegających jako park.Czyli zatrudnic ludzi którzy się na ogrodnictwie znają i zajmują.A,że jest woda,to dalej,inni fachowcy.Wprowadzać inne gatunki i je utrzymać na tym skrawku - raczej nieralne.Kaczki widać wszędzie,nie są taką atrakcją jak inne gatunki-które zadomowione-są już atrakcją dla mieszkańców i zwiedzających.Może zamiast parku wybudować tam coś na kształt ,niestety ZOO,nie ze śmierdzącą kozą ale z gatunkami które przetrwają zimę i zadomowią się w tym klimacie,sory,taki jest cytując klasyka.
BAU@
[email protected] 28.11.2021, 18:45
Chyba trzeba wrócić do podstawówki BAU. Komentarz na poziomie biologii z klasy 6. Jest takie coś, jak Google, może poszperasz internet i douczysz się i biologii i języka polskiego. Ale pisowskie główki za głupie na taką naukę, tylko pieniążki z naszych podatków lubią liczyć.
Nie o ekologię chodzi...
Nie o ekologię chodzi... 28.11.2021, 13:17
Pan od sanatorium chce zachowywać naturalny stan tego "zagajnika" a z drugiej strony domaga się całkowitego osuszenia terenu, co jak wiadomo doprowadzi do jego degradacji. Hipokryzja na poziomie naszej władzy.
wegw
wegw 29.11.2021, 18:08
Osuszyć trzeba, bo złota farba obłazi z figur.
ooloo
ooloo 27.11.2021, 17:32
Jak sprzedać to "poszeleścić" kopertami pod stołem. Kolejna prywatna noclegownia pod co?

Pozostałe