Mieszkańcy narzekają na drogę

  • 27.11.2021, 10:33 (aktualizacja 27.11.2021, 10:35)
  • Beata Perzanowska
Mieszkańcy narzekają na drogę
Nasi Czytelnicy co chwilę powiadamiają nas o różnych sprawach, swoich problemach i proszą o pomoc w ich rozwiązaniu. Szczególnie informują nas o kwestiach związanych z funkcjonowaniem miasta, dziurach w drogach, braku oświetlenia i wielu innych tego typu. Tym razem otrzymaliśmy zgłoszenie związane ze stanem drogi wewnętrznej przy blokach na Konopnickiej.

Starsza pani zadzwoniła do nas w tym tygodniu ze sprawą drogi wewnętrznej wiodącej od bloku przy ulicy Konopnickiej 6 do końca budynków. Jak nas poinformowała, droga jest wyłożona płytami w romby i jest używana przez mieszkańców jako trasa do ogólnodostępnego śmietnika. Znajduje się z tyłu bloków przy płocie należącym do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

-Płytki są stare i w wielu miejscach powykrzywiane. Z naszego bloku nr 6 mamy do śmietnika dosyć daleko więc musimy przejść kawałek drogi. W zeszłym roku nasza sąsiadka przewróciła się na tej drodze i się połamała. Idzie zima więc to miejsce będzie jeszcze bardziej niebezpieczne. Może należałoby poprawić tę nawierzchnię, na przykład ułożyć płytki na nowo, żeby było równo. To osiedle, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie, więc stanowi to naprawdę spory problem -mówi nam nasza Czytelniczka.

Teren ten administrowany jest przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Augustowie. Z tą sprawą zadzwoniliśmy więc do jej prezesa.

-Na razie nie jesteśmy w stanie wybudować tam nowej drogi, a to dlatego, że większość środków z funduszu remontowego przeznaczonych jest na docieplanie budynków spółdzielczych. To są kosztowne inwestycje i jak tylko ukończymy docieplanie naszych bloków, to wówczas przyjdzie czas na pozostałe remonty. Chcę też podkreślić, że wzdłuż tej całej drogi jest wykonany chodnik i to po nim powinno się chodzić, a nie po drodze. Na wiosnę zajmiemy się poprawieniem stanu tej drogi -wyjaśnił Kazimierz Kożuchowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie. -Nie jesteśmy też w stanie wygospodarować tam miejsca na postawienie jeszcze kolejnej stojanki śmietnikową, do której niektórzy mieszkańcy mieliby bliżej.

Rzeczywiście przy tej drodze istnieje chodnik, ale problem polega na tym, że mieszkańcy parkują na nim swoje auta. Rozumiemy, że o miejsca parkingowe jest coraz trudniej z uwagi na zwiększającą się liczbę samochodów, ale apelujemy do mieszkających tam kierowców o nie parkowanie tam pojazdów. Brak samochodów przy tej drodze na pewno ułatwiłby życie mieszkańcom chcącym dotrzeć bezpiecznie do śmietników.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Justyna
Justyna 28.11.2021, 14:10
Ciekawe gdzie Ci ludzie maja parkować samochody, moze najpierw trzebaby bylo zaczac od konkretnego parkingu w tamtym miejscu. Moze np. tam gdzie stoi 20pare garazy (nie wiadmo na jakich zasadach powstaly) za ktorymi młodzież chleje i zostawia tylko syf. Miejsc parkingowych na 30 samochod pod 5 blokami, pewnie poskarzyla sie ta sama Pani co jej przeszkadzaja hustawki nowo postanowione przy jednym z blokow.
BAU
BAU 27.11.2021, 18:12
Nie parkowanie,proszenie?Śmiechu warte-walić mandatami ile wlezie,jeśli jest to niezgodne z przepisami.Dzwonić po odholowanie i problem raz dwa się rozwiąże.A zapomniałem,nie ma Straży Miejskiej,więc niech konsekwentna będzie Policja.

Pozostałe