Ważna informacja dla spóźnialskich

  • 23.11.2021, 18:18
  • Beata Perzanowska
Ważna informacja dla spóźnialskich
Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł. Warto przypomnieć, że od tego roku obsługą tego świadczenia zajmuje się Zakłada Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak do tej pory ośrodki pomocy społecznej. Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Wnioski o wyprawkę szkolną z programu „Dobry Start” w wysokości 300 zł można było składać już od lipca. Termin ich złożenia mija z dniem 30 listopada. Tak więc spóźnialscy mają tylko kilka dni na dopełnienie formalności i otrzymanie pieniędzy.

W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie przez internet – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected]

-Jak wynika z najnowszych danych ZUS, w całym kraju wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu "Dobry Start". W województwie podlaskim przekazaliśmy już 37 mln zł na niemal 124 tys. dzieci. O świadczenie 300 plus rodzice i opiekunowie w naszym regionie złożyli do tej pory ponad 86 tys. wniosków – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże i większość osób złożyła już wnioski. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20-tego roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start", także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected], znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

-Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wyjaśnia rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe