Narodowe Święto Niepodległości - Augustów 2021 (video/ zdjęcia)

  • 11.11.2021, 12:00
  • Bartosz Lipiński
Narodowe Święto Niepodległości - Augustów 2021 (video/ zdjęcia) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński podczas dzisiejszej uroczystości.
W Augustowie trwają uroczystości upamiętniające 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na Rynku Zygmunta Augusta odbyła się ceremonia z udziałem przedstawicieli władz miasta i powiatu augustowskiego, służb mundurowych, pocztów sztandarowych i pozostałych delegacji. Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Mirosław Karolczuk oraz starosta Jarosław Szlaszyński. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił augustowski zespół „Bystry”. Przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem "Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę". Później uczestnicy ceremonii udali się na podniosłą mszę świętą w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Stowarzyszenie "Polska Organizacja Wojskowa", w trakcie której złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poniżej opublikowaliśmy relację video jak również galerię zdjęciową - z dzisiejszych obchodów w Augustowie.

Bartosz Lipiński

Rozpoczęcie uroczystości i odśpiewanie Hymnu Państwowego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemówienie burmistrza Mirosława Karolczuka:

Relacja video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemówienie starosty Jarosława Szlaszyńskiego:

Relacja video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieśń patriotyczna w wykonaniu zespołu "Bystry":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem "Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Jóżefa Piłsudskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poniżej publikujemy galerię zdjęć.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (119)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jesteście wspaniali!
Jesteście wspaniali! 14.11.2021, 21:08
Brawo Michałowo!
bez żartów
bez żartów 12.11.2021, 08:27
A dlaczego ksiądz miał czekać na Jaśnie Państwa? skoro organizacja była taka i nie potrafili się wyrobić na czas to ich problem.
Janusz
Janusz 12.11.2021, 07:44
Orkiestra dęta miała być - i nie było. Gdzie jest orkiestra ?
ooloo
ooloo 11.11.2021, 18:29
Warto wiedzieć.
https://lekcjareligii.pl/skad-…
lolo
lolo 11.11.2021, 20:02
Ci co powinni to przeczytać wolą słuchać jedynego "prawdziwego" przekazu. Do nich takie teksty nie trafiają ..to jest ściana
ooloo
ooloo 11.11.2021, 20:45
Ameby nie myślą.
anty.....anty....anty
anty.....anty....anty 11.11.2021, 15:04
Polska już jest tak podzielona, że nawet najważniejsze święto nie cieszy. Bo jakie wartości są dziś promowane? Jakie hasła?
Święto zostało zawłaszczone i tak naprawdę zniszczone.
A jeszcze kilka lat temu było inaczej. Inna atmosfera.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.11.2021, 14:50
Wspaniała uroczystość. Brawo Panie Starosto.
Patriota
Patriota 11.11.2021, 15:45
Tak wspaniała, że uroczysta Msza zaczęła się bez pocztów sztandarowych i lokalnych przedstawicieli władz powiatowych i miejskich (że o gościu z Lipska nie wspomnę). No i dlaczego na głównym maszcie na Rynku nie było flagi?
Marcin
Marcin 12.11.2021, 09:18
Ty patriota a tak naprawdę ofiara losu, może wylewaj swoje żale w poduszkę w domu. Pozdrawiam pierwsza najbardziej znana pare chłopaków tworzycie świetny związek miłość nie wybiera. Zapraszam na marsz równości.
Tomek
Tomek 13.11.2021, 16:17
Oj Filipie, z WW udała ci się intryga obyczajowa, teraz to nie przejdzie
pisanka
pisanka 12.11.2021, 21:31
A co ? Organizujesz ten marsz że zapraszasz ?
Widzę że boli chłopaków z ich miasta i lipska że nie mogą *** Kleczkowskiego . Dlatego chwytają się już takich chamskich zagrywek . Tonący brzydko się chwyta.
Po prostu Polak
Po prostu Polak 11.11.2021, 18:40
Jeżeli uroczystość miała mieć ciąg dalszy w kościele to dlaczego nie poczekano na sztandary i zaproszonych gości . Kto tutaj jest dla kogo i kto tutaj w mieście sprawuje władzę ??
Polak z dziada, pradziada
Polak z dziada, pradziada 11.11.2021, 18:45
Chyba kpisz. Msza święta była dla wszystkich mieszkańców Augustowa, parafian, osób przyjezdnych, generalnie wiernych, a nie wyłącznie dla "elyty" która się spóźniła. Ksiądz miał pełne prawo, a nawet obowiązek rozpoczęcia mszy zgodnie z tym, jak zostało to pierwotnie ustalone i ogłoszone. Może następnym razem trzeba rozpocząć uroczystość od mszy, a później robić ciąg dalszy.
ooloo
ooloo 11.11.2021, 20:48
A po co msza? Wszystko ma być pod kontrolą kleru? Tylko nie chrzańcie tu o tradycjach. Te tradycje podstępem wprowadza KK.
Kościuszko i Piłsudski w sprawach Kościoła mieli rację
Kościuszko i Piłsudski w sprawach Kościoła mieli rację 11.11.2021, 20:06
No tak , gdyby wśród tej "elyty" był Zieliński to i owszem nie byłoby problemu.
Bronisław
Bronisław 11.11.2021, 20:21
Pisali w internecie, że miała grać augustowska orkiestra dęta na uroczystości. Dlaczego jej nie było?
Polak od czasów Mieszka I
Polak od czasów Mieszka I 11.11.2021, 19:42
Buta i pycha tutaj przemówiła i z Bożym Miłosierdziem nie ma to nic wspólnego. Jakby ksiądz wytłumaczył i parę minut poczekał, wierni zgromadzeni na mszy na pewno by zrozumieli . Wystarczyła odrobina dobrej woli . Później nie dziwcie się bigoci że kościoły pustoszeją a wy postrzegani jesteście jak eksponaty że skansenu.
Dobrze rozumiem?
Dobrze rozumiem? 11.11.2021, 15:49
Organizator nie dopilnował, aby uczestnicy uroczystości przybyli na czas na rozpoczęcie uroczystej mszy świętej?
Niby dobrze ale źle interpretujesz
Niby dobrze ale źle interpretujesz 11.11.2021, 18:42
Organizator nie wyszedł przed szereg tylko pleban , który nie poczekał na sztandary i gości .
Jeremy
Jeremy 11.11.2021, 16:12
Osoby biorące udział w obchodach na Rynku przybyły na wcześniej zapowiadaną mszę już w trakcie jej trwania, tym samym nie wzięły w niej udziału od początku.
Proste jak wąs Mongoła
Proste jak wąs Mongoła 11.11.2021, 18:47
No i ?.... o kim i o czym to świadczy ? . Nigdy nie da się przewidzieć czasu trwania takiej uroczystości co do minuty a z mszą można było się wstrzymać bo chyba była to msza specjalna związana z obchodami.
Apk
Apk 11.11.2021, 15:06
To uroczystość miejska
Wstyd
Wstyd 11.11.2021, 15:53
Co znaczy "miejska"? Znowu pojawia się język dzielenia a nie łączenia.
Jasne że wstyd
Jasne że wstyd 11.11.2021, 19:43
To pleban podzielił a wy mu wtórujecie

Pozostałe