Pycha kroczy przed upadkiem

  • 11.11.2021, 11:02
  • Krzysztof Przekop
Pycha kroczy przed upadkiem Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Filip Chodkiewicz (archiwum PP)
Październikowy wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach, który oddalił powództwa grupy radnych koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS przeciwko redaktorowi naczelnemu „Przeglądu Powiatowego”, pobudza do wielu refleksji. Należy przypomnieć słowa polityków obozu rządzącego, którzy niedawno byli tak pewni siebie, że nie stronili od skandalicznych wypowiedzi pod adresem Krzysztofa Przekopa i gazety.

Krzysztof Przekop by Koty2

W grudniu ubiegłego roku na zdalnej sesji rady miejskiej pojawił się redaktor naczelny naszej gazety Krzysztof Przekop. Z tego wydarzenia pamiętamy alergiczną reakcję przewodniczącej Alicji Dobrowolskiej oburzonej faktem, że redaktor Przekop miał za plecami banner z nazwą reprezentowanych przez niego mediów. Redaktor wziął udział w dyskusji, aby poinformować radnych o skandalicznej sytuacji. Chodziło o odwet na dziennikarce „Przeglądu” ze strony męża Sylwii Bielawskiej, a konkretnie o działania zmierzające do usunięcia naszej redakcyjnej koleżanki z rady programowej dyskusyjnego klubu filmowego. Cała historia nie spotkała się z zainteresowaniem osób z obozu władzy. Natomiast obecność Krzysztofa Przekopa została wykorzystana przez nich do przesłuchania redaktora, nagonki, obrażania gazety, krytyki naszej działalności, a także do niedoprecyzowanych gróźb.

Jedną z takich osób był radny Dariusz Ostapowicz. To właśnie na przywołanym posiedzeniu banita z PiS twierdził, że Marcin Kleczkowski jest współpracownikiem Krzysztofa Przekopa i porównał ich do pożytecznych idiotów. Jednak najbardziej niebezpieczne w wypowiedzi pana Ostapowicza było stwierdzenie, że Krzysztof Przekop dopiero zaczyna ponosić konsekwencje swoich działań. Zabrzmiało to jak groźba. Przypominamy fragmenty z komentarza Ostapowicza.

-Będę bronił swojego dobrego imienia, które niestety skalałeś. Inni radni też poczuli się urażeni. To wszystko świadczy po prostu o twojej rzetelności dziennikarskiej i poziomie pisma, które reprezentujesz. Przekroczyłeś drogi Krzysztofie pewną granicę. I niestety tego konsekwencje zaczynasz dopiero ponosić. Spotkamy się w sądzie drogi Krzysztofie, bo w moich oczach stałeś się osobą niewiarygodną –fragmenty z komentarza radnego Ostapowicza.

Do frontalnego ataku dołączył Filip Chodkiewicz. Zastępca burmistrza buńczucznie przekonywał, że na forum portalu dziennikpowiatowy.pl występuje ksenofobia, hejt, a także „nienawiść w poziomie piramidalnym”. Jednym z radnych, którzy stanęli wówczas w naszej obronie był Leszek Cieślik. Były wieloletni burmistrz Augustowa zauważył, że podczas jego rządów „Przegląd Powiatowy” był wobec niego bardzo krytyczny, ale nigdy nie przyszło mu nawet do głowy, by podać redakcję do sądu. Leszek Cieślik podkreślił wagę wolnych mediów i komentował, że krytyczne uwagi redakcji „Przeglądu” pomagały mu wyciągać wnioski.

Filip Chodkiewicz odpowiedział, że wolne media są fundamentem życia społecznego, lecz absolutnie nie można wyciągać z tego wniosku, który pozwoliłby na „nieme akceptowanie kłamstw, pomówień czy szczucia ludzi”. Zastępca burmistrza dodał, że czymś innym jest sytuacja, gdy krytykuje się jakieś działania i je ocenia, a czymś innym jest czytanie kłamstw na swój temat. Mówił również o ataku medialnym i ostatniej desce ratunku do obrony przed pomówieniami. Przekonywał, że jest spokojny, gdyż procesy zakończą się w sądach wyrokami i wszystko będzie jasne. Pytał także, jak ma bronić się działacz społeczny, kiedy znajduje się na okładce i czyta artykuły, w których są kłamstwa? Po tych aroganckich słowach Krzysztof Przekop pouczył Filipa Chodkiewicza, żeby mówił jednak o „rzekomych kłamstwach”, bo nie było wówczas jeszcze wyroku sądowego i nie było wiadomo, kto kłamie.

Dziś znamy już wyrok sądu i choć jest nieprawomocny, to opinie wypowiedziane w grudniu przez Dariusza Ostapowicza i Filipa Chodkiewicza należy uznać za skandaliczne. Sąd oddalił pozew, a pracę dziennikarza przy powstaniu artykułu uznał za rzetelną i staranną. Natomiast hejt osób skupionych w obozie rządzącym pod adresem „Przeglądu Powiatowego” to powód do snucia rozważań, czy ponownie nie spotkamy się w sądzie, ale tym razem w innych rolach.

*Artykuł ukazał się w 44/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziel i rządź
Dziel i rządź 15.11.2021, 17:00
Koncert kosztował 120 tysięcy. 90 do podziału. W ząbek czesany podobno wie coś więcej. Dobry ziomal Kotarksiego
Grzywką
Grzywką 15.11.2021, 20:28
Ząb kręci lody?
koncertowicz
koncertowicz 15.11.2021, 12:32
Ceny koncertów TEDE i WAC Toja... 30 tys. zł????
https://cennik-artystow.com/te…
a co tak umilkł temat koncertu w Augustowie za 100 tys. zł?
Wielkoduszna Alicja
Wielkoduszna Alicja 14.11.2021, 16:18
Obrzydliwe były insynuacje przewodniczącej o jej wielkim sercu i tym,jak dzieli się z innymi swoją dietą.Dziwię się jednocześnie Pani Sigillewskiej,że stanowczo nie zaprotestowała przeciwko twierdzeniom,że i ona jest adresatką pieniedzy od Alicji.
Augustowianin
Augustowianin 12.11.2021, 18:49
Oj sieczke teraz beda rznac i Augustow z tego slynie ze ?
Obrzydliwe typy
Obrzydliwe typy 12.11.2021, 06:58
Filip to jakiś pokręcony typ. Dowodzi tego na FB. Lepiej by było gdyby milczał. Ale Dobek to kompletny dureń. Zachowuje się jak imbecyl, jakby zapomniał z domu rozumu. W dodatku robi to wyjątkowo obrzydliwie.
od czapy arguemnty
od czapy arguemnty 11.11.2021, 14:52
Oczywiście, każdy zawodowo pracuje i to nie ma nic wspólnego z pracą w radzie. Ale jak nie ma co powiedzieć to takie argumenty padają. Od czapy jak zwykle
Patofil
Patofil 11.11.2021, 13:22
Ten śmieszny człowieczek ze zdjęcia myśli, że durnymi minami na sesji ozdobi i podniesie swoje ego, tak jak na fb muskułkami i uśmiechniętymi twarzyczkami. Otóż coraz mniej ludzi się na to nabiera i nabierać będzie, a kłamstwa tego gościa zostaną obnazone w pełni. P.S. Brawo Panie Miklas za celne riposty. I może konkurs, kto z NM za dwa lata w wyborach "przytuli" się do PIS?
Jednooki bezmózg
Jednooki bezmózg 13.11.2021, 13:36
Myśli? No tu mam wątpliwości
ooloo
ooloo 11.11.2021, 18:31
Wszelakie g.... Ono zawsze się przykleja.
Zaraza
Zaraza 11.11.2021, 12:50
Dla ludzi mądrych, chcących żeby Augustów był miastem rozwiniętym, turystycznie, gospodarczo, ale także społecznie. Chcących miasta otwartego, nowoczesnego oczywiste jest, że takich władz jak są obecnie (widoczne na zdjęciu z dzisiejszych uroczystości) trzeba się pozbyć za wszelką cenę.


Aktywności radnej
Aktywności radnej 11.11.2021, 12:50
Wczorajsze wymienianie co robi radna Raczkowska w ramach swoich aktywności jako radna to chyba pomyłka.To chyba jej aktywności zawodowe wynikajace z jej wykształcenia i zatrudnienia.Owszem,chwalebne,ale oczekiwania od radnej są trochę inne.
ooloo
ooloo 11.11.2021, 18:33
Można krótko. Miesza i kręci. W tym jest dobra.
ratownik
ratownik 12.11.2021, 12:54
O tak, w tym jest najlepsza, wielka pani ratownik
Słup
Słup 11.11.2021, 14:54
Ot, jest, bo jest
Mirek Narciarz
Mirek Narciarz 11.11.2021, 08:53
Po wpisach można wnioskować, że wczorajsza sesja RM była wiele mówiącą o naszych wielmożach.
Ale na komisji w dn. 9.11.2021 system rozwalił nasz cesarz - Mirek Ktotorolczuk.
Otóż przy okazji dyskusji na uchwałą w sprawie planu miejscowego dla SP2, ten Gieroj wspominał swoje dawne lata w tejże szkole, a konkretnie przybytek, w którym dokonywał defekacji w pozycji na narciarza.
Znaczy..., Pan Burmistrz Augustowa wspominał jak kiedyś będąc pacholęciem kupkę robił.
Tytuł najlepszego radnego na sesji
Tytuł najlepszego radnego na sesji 10.11.2021, 23:58
Co jak co, ale za dzisiejszą sesję przyznałbym tytuł "Most valuable player" (MVP) panu Miklasowi. Miał riposty miażdżące i to kolejny raz z rzędu. Mówił to, co wielu myśli, a boi się powiedzieć. Kiedyś popularna była opinia, że pan Kleczkowski jest suflerem pana Miklasa. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że uczeń przebił mistrza.
Pycha i brak szacunku was zgubi
Pycha i brak szacunku was zgubi 11.11.2021, 07:34
Pamiętam głupie uśmieszki banitów podczas jego wystąpień . Teraz ,gdy wszystkich mamy na jednym ekranie widać kto jest dla nich wzorcem w okazywaniu lekceważenia drugiemu człowiekowi. Wczorajsze "małpie" gesty są tego dowodem.
Zachowanie
Zachowanie 11.11.2021, 12:44
Zachowanie Dobkowskiego i Bielawskiej to prostactwo i prymitywizm.Takie zachowanie nie przystoi nawet podczas jakieś zwykłej rozmowy,bo świadczyłoby o lekceważeniu rozmówcy.Ci ludzie nie wiedzą nic o dobrym wychowaniu i savoir-vivre.
BAU
BAU 13.11.2021, 09:40
Ja to oglądam w kategorii rozrywki :) Gdy słucham wyPOwiedzi wszystkich cyrkowców to jestem w szoku,co się tam wyprawia.Jakie padaja wypowiedzi ,jakie wyzwiska i pomówienia np radnego okresla sie " dywersantem z Białorusi " a chwilę później pani mówi o V kolumnie,w ogóle rozumie o co chodzi? Przewodniczyący mówi o kabarecie,,nazywając wystąpienie radnych,45 minut gadają o niczym,kasa leci-efektów 0 słownie zero.Nie ma jak to Narciarz,dodał kolorytu obradom,oglądam dalej,ubaw po pachy!
Brawo
Brawo 11.11.2021, 00:30
Zgadza sie. Miklas rozwalil system.
AB
AB 10.11.2021, 22:18
Bardzo dobry tekst. Powinien znaleźć się w "Antologii hańby koalicji rządzącej Augustowem w latach 2018-2023". Numer specjalny PP z najlepszymi tekstami w pigułce - przed kolejnymi wyborami.
Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak 10.11.2021, 21:37
Już wiem dlaczego Karolczuk z Chodkiewiczem zlikwidowali ławki nad rzeką. Te ławki prowokowały
ile to jest zł ?   8 067 78
ile to jest zł ? 8 067 78 10.11.2021, 21:15
w odpowiedzi na interpelację Pana Kleczkowskiego z 19.10.2021 w sprawie kosztu informatora miejskiego burmistrz odpowiada ,ze yen koszt w 2020 r wynosił 2 076 zł brutto. Natomiast w 2021 całkowity koszt wyniósł 8 067 78 zł brutto. Czy ktoś wie ile to jest ? 8 067 78 zł brutto
Kto podsunął do podpisu tę odpowiedź
Kto podsunął do podpisu tę odpowiedź 12.11.2021, 17:56
Taką treść odpowiedzi podpisał burmistrz Karolczuk,nie czyta co podpisuje.Słabe kompetencje podległych pracowników,którzy takie kwiatki dają do podpisu burmistrzowi.
Do p. Karolczuka
Do p. Karolczuka 11.11.2021, 13:53
Do p. Karolczuka! Dlaczego pan drukuje gazetkę za pieniądze podatników ? Czyli nasze pieniądze ! Jest to gazetka która jest reklamą pana osoby ! Czyli jest to kampania wyborcza za moje pieniądze!
Jeśli musi gazetka koniecznie być wydawana, to nich będzie rzetelnym informatorem sukcesów ale też porażek ! Dlaczego pan nie pisze o fatalnym stanie elewacji i dachu bazy kajakowej? Kiedy będzie wyremontowana i za czyje pieniądze ? Dlaczego w turystycznym mieście jest tak brudno? Dlaczego nie ma dworca autobusowego? ........
...
... 11.11.2021, 12:32
Czy zapomniano o przecinku czy to celowa zagrywka aby nie wyszła do opinii publicznej prawdziwa kwota.Bo to może być 8 067,78 ale też 806 778 albo też całkiem coś innego.W ubiegłym roku informator był tylko w wersji elektronicznej,a w tym roku elektronicznej i papierowej.Wersja papierowa to wiele dodatkowych kosztów ,łacznie z dystrybucją.
Bawołek
Bawołek 10.11.2021, 20:11
Maluczki człowieczek, któremu wydaje się, że jest Napoleonem. Dla mnie i w moim ooczeniu uważany jest za czlowieczka zakompleksionego, nerwowego i nieudolnego.
ooloo
ooloo 11.11.2021, 18:36
Może obok Zbawcy Narodu wleźć na drabinkę. Cienias.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.11.2021, 18:52
Pragnę zaapelować do pani radnej Aleksandry Sigillewskiej, że jeżeli została dzisiaj na sesji pomówiona przez Alicję Dobrowolską i Jolantę Onetę Roszkowską w sprawie diet i historii sprzed kilku lat, powinna wystąpić na drogę prawną i podać wspomniane radne do sądu o ochronę dóbr osobistych.
Świętoszka
Świętoszka 10.11.2021, 20:25
Pani Oneta chcąc potwierdzić swoją wiarygodność podczas ataku na panią radną Sigillewską podpierała się nawet tym, że jest osobą wierzącą.
tutejszy
tutejszy 11.11.2021, 12:44
Wierzącą w Karolczuka.
Tata
Tata 11.11.2021, 14:56
Pisz poprawnie. Ktotokarolczuka
Wierzę
Wierzę 11.11.2021, 12:35
Osoba wierząca to może być skrót wieloznaczny...Na razie widać,że wierzy w naczelnika miasta i jego świtę oraz koleżankę przewodniczącą
Widzieć drzazgę w czyimś oku
Widzieć drzazgę w czyimś oku 10.11.2021, 22:34
Pani Oneta na dzisiejszej sesji skrupulatnie wynotowała i odczytała wypowiedzi pana radnego Kleczkowskiego, które miały świadczyć o tym, że rzekomo obraził koalicję rządzącą. Dlaczego jednak nie wynotowała sytuacji, w których w sposób ewidentny został obrażony radny opozycji? Mam tu oczywiście na myśli obraźliwe słowa oraz gesty pani Bielawskiej pod adresem pana Kleczkowskiego. Pani Oneto, czy osobie wierzącej przystoi taka wybiórczość, a przez to manipulacja? Osoba wierząca chcąc być uczciwa ze swoim sumieniem, powinna przedstawić całe spectrum wydarzeń, a nie tylko wygodne z punktu widzenia politycznego rzeczy.
bigoteria
bigoteria 10.11.2021, 22:09
ale jakoś sądu tym argumentem raczej nie przekonała hehehe
Siódme nie kradnij
Siódme nie kradnij 10.11.2021, 21:20
Wierzącą... Hm.... Proszę przypomnieć co to tam było w Bat? Jakies papierosy? Jakies wynoszenie?
Dulska
Dulska 10.11.2021, 21:02
Już jeden radny jest, który ze względu na manifestowanie swojej wiary na forum publicznym zyskał ksywkę "Święty", choć jego niektóre wypowiedzi oraz czyny nie potwierdzają tej "świętości". Czy mamy kolejną taką osobę?
Samarytanin
Samarytanin 10.11.2021, 21:34
Ten co porównał opozycję do much siadających na g...?
bystra
bystra 10.11.2021, 21:52
Bardzo trafne porównanie. Jako że radni opozycji atakują władzę niczym te muchy g... :))))
cierpkie rzygi
cierpkie rzygi 10.11.2021, 20:21
Pytanie za 100 punktów: jakie zaufanie można mieć do baby, która wyleciała z roboty za wynoszenie fajek?? Jej słowa są warte dokładnie tyle, co zużyty papier toaletowy ciśnięty w otchłań klozetu. Nie mówię już o kuropatwie Szapapaż, ta swój intelektualny i moralny poziom bez cienia zażenowania (co charakterystyczne dla osób, które nie są w stanie obiektywnie ocenić swej intelektualnej indolencji) prezentuje wszystkim co miesiąc. Dno, kloaka, szambo. I tak jeszcze przez 2 lata. Czy jest sens taplać się w guanie?? Nie wiem.
ooloo
ooloo 10.11.2021, 23:37
Ta Melepeta nie była lubiana w BAT, a zwłaszcza gdy dostała małą funkcyjkę. Ten śmieszny "awans" z operatorki na siepacza IWS obnażył jej tępy wioskowy charakter. Ale jak to mówią (do wierzących): "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy". No i wyje... wierzącą z roboty za kradzież. Dziwię się tylko, że banici Mirek i Mnietek trzymają z nią spółkę. To tylko świadczy o ich "szczerym" charakterze związkowców. To tak trochę w stylu: "Policjant, *** i złodziej na jednym jadą wozie".
Czarownica
Czarownica 10.11.2021, 21:21
Wynosiła fajki???? Prawdziwa katoliczka 😂😂😂😂
Szukają zemsty?
Szukają zemsty? 10.11.2021, 20:03
Czyżby teraz za przysłowiowy "cel" została obrana Pani Aleksandra Sigillewska, która punktuje obecnie rządzących tak celnie jak mało kto? Jestem gotów brać pod uwagę taki scenariusz, zwłaszcza widząc jak bezpardonowo walczyli z innymi politycznymi oponentami posługując się także insynuacjami i potwarzami.
Analityk
Analityk 10.11.2021, 23:08
To prawdopodobne. Pani Sigillewska w oczach wielu mieszkańców urosła do rangi kandydata na burmistrza Augustowa. Na dziś jest to obok Kleczkowskiego najbardziej możliwy kandydat z ramienia PiS. Tymczasem dziś na sesji radny Miklas powiedział wprost, że przez niektóre osoby prowadzone są działania, aby pan Karolczuk był kandydatem PiS na burmistrza w kolejnych wyborach. Myślę, że zdyskredytowanie Pani Sigillewskiej może być częścią działań, o których mówił Tomasz Miklas. Nie wykluczam, że próba oczernienia radnej Sigillewskiej była początkiem brudnej kampanii przeciwko niej, żeby zaszkodzić osobie - mającej szanse na wygranie wyborów.
Wyborca
Wyborca 11.11.2021, 13:58
Chociaż nie jest mi po drodze z Pisem to p. Siegielewska jest moim kandydatem na burmistrza Augustowa w kolejnych wyborach!
Precz
Precz 10.11.2021, 23:27
Powtórka z rozrywki? Pamiętacie. co zrobili z p. Walulikiem?
Dość
Dość 11.11.2021, 07:50
Ten sam schemat.. ..nigdy więcej takich ludzi przy władzy.
ooloo
ooloo 10.11.2021, 19:36
No i tak po 10tyś. na Caritas.
Edmund
Edmund 10.11.2021, 18:23
Cytat dnia: "Mieszkańcy ocenią niektórych małość". Autor cytatu: Alicja Dobrowolska. Święte słowa pani Alicjo, mieszkańcy ocenią niektórych małość. Zobaczymy to przy kolejnych wyborach i może pani się zdziwi.
zero
zero 10.11.2021, 22:13
Ona już to wie, ale przecież nie przyzna się do upadku, bo nie umie. Do tego trzeba mieć klasę.
(jak przypominam sobie te bułeczki rozdawane z Kleczkowskim na rynku to pękam ze śmiechu)
Coś strasznego
Coś strasznego 10.11.2021, 17:33
Nawet urzędników ogłupiają. Zaczynają kręcić i kłamać.
Wymiana zdań jak się patrzy
Wymiana zdań jak się patrzy 10.11.2021, 15:05
Adam Sieńko o podwyżkach serwowanych mieszkańcom przez rządzących: "To lista hańby". Riposta Alicji Dobrowolskiej: "To lista odpowiedzialnych radnych".
bystra
bystra 10.11.2021, 22:04
Słusznie odpowiedziała. Zgodnie z hasłem "Augustów to jego mieszkańcy" wszystko co najlepsze dla mieszkańców. Podwyżki też. Niech se majom.
Schatz
Schatz 10.11.2021, 22:33
Racja. Augustów to jego mieszkańcy, a więc głos na sesji dostają dopiero w sprawach różnych. i to pewnie nawet całą 1 min. jak kiedyś. Mieszkańcy są dozgonnie wdzięczni za tak szczodry gest. 👏👏
Kura
Kura 10.11.2021, 16:23
Pani przewodnicząca zabierając głos w sprawie podwyżek dla mieszkańców Augustowa wywołuje temat opłat ponoszonych przez mieszkańców Warszawy. Gdzie Rzym, a gdzie Krym?
herrrr
herrrr 10.11.2021, 22:02
to tylko świadczy o poziomie intelektualnym
pracownik_za_minimalną
pracownik_za_minimalną 10.11.2021, 15:53
o jakich podwyżkach mówi Sieńko? są podwyżki pensji dla pracowników w UM podczas kryzysu? oprócz dodatkowej pensji dla wiceburmistrza?
Mąż
Mąż 10.11.2021, 20:13
Czy to prawda z tymi podwyżkami? Czyż ta od papierosa mało zarabia? Kawa też darmowa w urzędzie.
Żenada
Żenada 10.11.2021, 14:28
Powrót do sesji zdalnych spowodował, że ponownie obserwujemy "wiceburmistrza" Filipa chwytającego się za głowę podczas wypowiedzi radnych opozycji, a także rechoczącego ze śmiechu pana Tomasza szefującego ugrupowaniu Nasze Miasto. Przypomnę panom, że również chwytaliście się za głowę i rechotaliście parę miesięcy temu. Później przegraliście panowie szeroko komentowane procesy przed Sądem Okręgowym w Suwałkach (pan Tomasz dodatkowo w białostockim WSA), co pokazało dobitnie gdzie leży prawda i jak należy traktować waszą nadmierną pewność siebie. Pomimo tego nadal pycha, buta oraz arogancja w panach emanuje, nie ma mowy o jakiejkolwiek pokorze czy zdobyciu się na refleksję.
bystra
bystra 10.11.2021, 22:00
Refleksja rodzi się w głowach, w których jest więcej niż dwie szare komórki.
🤕🤕💀☠️👿👽🙏🦿🦾👃🦷🦴🦶👁️👁️👁️
🤕🤕💀☠️👿👽🙏🦿🦾👃🦷🦴🦶👁️👁️👁️ 10.11.2021, 20:15
Flip łapie się za głowę, bo go może boli? 🤔 Powinien złapać się za oczy coby mu ze zdziwienia nie wypadły

Pozostałe