Mieszkanki Augustowa przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji

  • 06.11.2021, 17:01 (aktualizacja 06.11.2021, 17:45)
  • Beata Perzanowska
Mieszkanki Augustowa przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Fot. Ewa Łukaszewicz
Dziś (6 listopada) na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie zebrała się grupka kobiet popierająca ogólnopolski sprzeciw "Ani jednej więcej - Marsz dla Izy".

Akcja pod hasłem  "Ani jednej więcej -Marsz dla Izy" odbywa się w całej Polsce. W Augustowie także grupka kobiet przyłączyła się do ogólnopolskiego sprzeciwu, który jest reakcją na śmierć 30-letniej kobiety z Pszczyny. Kobieta spodziewała się dziecka, ale lekarze nie dokonali aborcji, czekając na obumarcie płodu. 30 -latka zmarła z powodu wstrząsu septycznego. Przypomnijmy, że w 2020 roku Trybunał Konstytucyjny w praktyce zakazał aborcji w Polsce. Uznał, że przerywanie ciąży z powodu nieodwracalnych i śmiertelnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją. 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czas gra na korzyść!
Czas gra na korzyść! 18.11.2021, 14:23
Aborcja prawem każdej kobiety. Prędzej czy później w Polsce też tak będzie.
Anna
Anna 09.11.2021, 22:56
W takiej małej mieścinie wystąpić w tej sprawie to wielka odwaga -SZACUN!
Straszny widok...
Straszny widok... 09.11.2021, 20:26
Według mnie to jest straszny widok: młoda dziewczyna z hasłem wypier......
balbina
balbina 18.11.2021, 12:41
Oczy i uszy bolą? Ale jak zginie w cierpieniach, bo czekają, aż płód umrze - to serce nie boli?
Powinna grzecznie domagać się swoich praw, których nikt nie słucha?
Himalaje hipokryzji
Himalaje hipokryzji 10.11.2021, 10:18
Nie oburzają was zdjęcia i filmy "nieludzko zamordowanych" płodów które na ulicach i podczas katechez są pokazywane dzieciom to słowo wypier...ać jest tutaj jak najbardziej adekwatne. Do oszołomów i fanatyków religijnych trafiają tylko takie przekazy.
gniew nie jest milutki
gniew nie jest milutki 10.11.2021, 00:38
Jasne. Powinna być miła dla swego pana i władcy, grzecznie poprosić o zmianę nieludzkiego prawa, a jak odmówią, to jeszcze przeprosić.
A robotnicy w Stoczni Gdańskiej nie powinni byli strajkować, tylko rzetelnie pracować, bo tak wypada, i ewentualnie pisać prośby do Gierka.
I po co w ogóle te rozruchy, rewolucje? Ruki pa szwam lub grzecznie na kolanach i gibamy się pod "Głęboką studzienkę..."
hasła na sztandarach
hasła na sztandarach 18.11.2021, 10:05
w stoczni w Gdańsku na pewno nie było wulgaryzmów, ale to byli uczciwi ludzie, robotnicy a nie ludzie pokroju Lempart
brednie
brednie 18.11.2021, 12:42
Nie kłam. Klęli jak ch...
...
... 10.11.2021, 09:40
Inne Panie miały bardzo wymowne i mocne hasła ale nie prostackie w przekazie
facet
facet 08.11.2021, 07:56
Dość przemocy kobiet w domu, szkole i na ulicy.
xxx
xxx 07.11.2021, 14:25
Brawo, Panie!
Mk3
Mk3 07.11.2021, 12:02
Cytując Stalina: „Śmierć 1 człowieka to tragedia. Śmierć milionów, to tylko statystyka”. 56 milionów dzieci jest mordowanych rocznie w wyniku aborcji na całym świecie.
B12
B12 08.11.2021, 14:37
Podaj wiarygodne źródło , nie toruńskie, nie ordosovieticus i nie watykańskie . WIARYGODNE

Pozostałe