Wybiegane pieniądze trafiły do potrzebujących (foto i video)

  • 05.11.2021, 09:41 (aktualizacja 05.11.2021, 14:16)
  • Beata Perzanowska
 Wybiegane pieniądze trafiły do potrzebujących (foto i video)
W czwartek, 4 listopada, w Sanatorium Uzdrowiskowym BiaVita w Augustowie odbyło się uroczyste podsumowanie 9. Biegu Charytatywnego „Biegając Pomagamy” zorganizowanego w ramach 10 edycji Augustowskiego Półmaratonu. W sumie w charytatywnym biegu wzięło udział 323 osoby, które wybiegały, przeszły pieszo czy z kijkami, przejechały rowerem lub na hulajnodze 30 tysięcy złotych. Pieniądze przekazano dwóm stowarzyszeniom i indywidualnie ciężko chorej uczennicy z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie.

Przypomnijmy, że niedawno odbywał się w Augustowie jubileuszowy 10 Półmaraton Augustowski, w którego ramach zorganizowano już po raz dziewiąty Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Głównym organizatorem tego największego augustowskiego święta biegaczy było Augustowskie Towarzystwo Pływackie. W tym roku w biegu wzięła udział rekordowa liczba osób, chcących wspomóc zbiórkę na szczytny cel. 323 uczestników biegło, szło, jechało na rowerze czy na hulajnodze, by pokonać 10 -kilometrowy dystans. Za każdy pokonany kilometr jeden z największych pracodawców w mieście fundował określoną opłatę. To zaś sprawiło, że w sumie na charytatywny cel udało się uzbierać 30 tysięcy złotych.

Rozpoczęcie uroczystości podsumowującej bieg

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieniądze trafiły do Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel w Augustowie oraz do Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Augustowie. Obie organizacje otrzymały po 12 500 zł. W tym roku wyjątkowo, wybiegana pomoc, w wysokości 5000 zł trafiła też do indywidualnej osoby, a mianowicie ciężko chorej uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Po krótkim wprowadzeniu nastąpiło podpisanie umów z obdarowanymi i wręczenie symbolicznych czeków. W imieniu ATP umowy podpisali Bartosz Cichy, prezes towarzystwa, Renata Ginszt, wiceprezes towarzystwa i Wiesław Jakubowski, skarbnik towarzystwa, a z ramienia organizacji Agnieszka Ossowska, Katarzyna Cwalińska i Barbara Koronkiewicz, dyrektor II LO w Augustowie. Organizacje obdarowały także darczyńców podarunkami.

Więcej na ten temat czytaj w tygodniku, który ukaże się 10 listopada. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe