Szkoła w Rutkach świętowała Dzień Edukacji Narodowej

  • 20.10.2021, 09:39
  • Beata Perzanowska
Szkoła w Rutkach świętowała Dzień Edukacji Narodowej
W Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach 13 października obchodzono uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Beata Chylińska składała życzenia wszystkim, dzięki którym szkoła pełni swoje wychowawcze i edukacyjne zadania: nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom, a także rozdała nagrody wyróżniającym się pracownikom. Obecni na uroczystości goście, radni Marek Sujata oraz Marek Pieńczykowski, składali wyrazy uznania dla pracy szkoły i życzyli wielu sukcesów.

W tym dniu dzieci z pierwszej klasy złożyły ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na ucznia. Pani dyrektor odebrała od pierwszoklasistów przysięgę, a następnie każdego z nich uroczyście witała w szeregach uczniów szkoły. Ten wzruszający i symboliczny moment podsumowała życzeniami wielu sukcesów i radości w szkolnych murach. Wyjątkowy dla każdego dziecka dzień uświetniono częścią artystyczną, przygotowaną pod okiem pani wychowawczyni Ewy Grochowskiej. Miłym słowem i upominkiem gratulowali im drugoklasiści.

Samorząd Uczniowski, którego opiekunkami są panie Dorota Dziądziakowska i Anna Borawska zadbały o okraszenie życzeń dla nauczycieli zabawnym kabaretem, przygotowanym przez uczniów klasy ósmej. Wspaniałą niespodzianką był finał konkursu plastycznego „W krzywym zwierciadle”, orgaznizowanego przy współpracy z Filią Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. Pani bibliotekarka Justyna Kopiczko zainspirowała dzieci do narysowania karykatur swoich nauczycieli i pracowników szkoły. W efekcie powstała galeria postaci, które, choć przedstawiono w krzywym zwierciadle, to jednak z wielką sympatią i poczuciem humoru. Jak podsumowała pani Dorota Dziądziakowska: „W naszej szkole DEN nigdy nie jest nudną akademią. Co roku zaskakujemy ciekawymi pomysłami; mieliśmy już koncert piosenek z dedykacjami dla nauczycieli, pokaz szkolnej mody, a nawet wystawę fotografii nauczycieli z dzieciństwa.” Zwyciężczynią – autorką najciekawszych karykatur – została Gabriela Szulc, uczennica klasy siódmej.

Małgorzata Grzęda

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe