Milczący Sieczkowski

  • 18.10.2021, 15:00
  • Bartosz Lipiński
Milczący Sieczkowski Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Sławomir Sieczkowski
Kilka tygodni temu Sławomir Sieczkowski zadzwonił do Krzysztof Przekopa. Ówczesny skarbnik zapewniał, że bardzo chętnie będzie odpowiadał na nasze pytania. Znakomity moment do powiedzenia „sprawdzam” nastąpił po powołaniu Sieczkowskiego na funkcję drugiego zastępcy burmistrza. Podjęliśmy kilka prób kontaktu, nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi.

Bartosz Lipiński

Relacje Sławomira Sieczkowskiego z „Przeglądem Powiatowym” układały się różnie. Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu miejskiego były bardzo poprawne. Ówczesny skarbnik nie miał nawet problemu z tym, by przyjmować nas w swoim gabinecie i udzielać informacji. Tak było np. wówczas, kiedy CBA wyjaśniała okoliczności łączenia przez niego pracy skarbnika miejskiego z funkcją skarbnika w kole łowieckim. Znana sprawa sprzed kilku lat zakończyła się po myśli Sieczkowskiego, chociaż na sesji augustowskiej rady miejskiej w ubiegłej kadencji głosowany był nawet wniosek o jego odwołanie. Wniosek przepadł, zaś pan Sieczkowski skorzystał z łamów „Przeglądu Powiatowego”, żeby przedstawić swoje stanowisko.

Co najmniej od roku osoby zebrane wokół obozu rządzącego w Augustowie okazują nam niechęć, choć początek obecnej kadencji tego nie zapowiadał. Np. kilka lat temu, już w dobie rządów burmistrza Mirosława Karolczuka, skarbnik Sieczkowski zaprosił nas do gabinetu na kawę, kiedy przygotowywaliśmy artykuł o kosztach modernizacji nowego ratusza. Obecnie z dawnych, kurtuazyjnych gestów niewiele pozostało. Kilka tygodni temu pan Sieczkowski zadzwonił do redaktora naczelnego naszej gazety Krzysztofa Przekopa i ubolewał nad tytułem artykułu i faktem, że tekst był okraszony jego zdjęciem. W rozmowie z Przekopem pan Sieczkowski przyznał, że nie czytał artykułu. Jednak nie przeszkodziło mu to w tym, by rozważać scenariusz spotkania się w sądzie.

Sieczkowski podczas rozmowy z Przekopem wyraził także żal, że redakcja nie kieruje do niego pytań. Zadeklarował, że będzie chętnie odpowiadał. Przyjęliśmy takie zapewnienie jako przysłowiową dobrą monetę, którą trzeba jednak będzie zweryfikować. Okazja ku temu nastąpiła zaskakująco szybko, ponieważ niedawno burmistrz powołał pana Sieczkowskiego na stanowisko swojego drugiego zastępcy. Podjęliśmy kilka prób kontaktu ze Sławomirem Sieczkowskim. Nie było z jego strony chęci rozmowy. Nie odebrał od nas telefonu (posiadamy jego numer komórkowy –przyp.) i nie odzwonił. Nie odpisał na SMS oraz na e-maila i nie odpowiedział nam również na wiadomość wysłaną komunikatorem Messenger. Należy też podkreślić, że próby kontaktu miały miejsce pięć dni przed  napisaniem i oddaniem tego artykułu do drukarni, więc czasu było naprawdę dużo. Dodajmy, że pan Sieczkowski został przez nas poinformowany, że chcielibyśmy przekazać mu kilka pytań. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi też jest odpowiedzią.

Przywołana historia przypomniała nam jeszcze o jednym, bardzo podobnym zdarzeniu. Kilka tygodni temu Maciej Kaszuba, radny powiatowy reprezentujący ugrupowanie Nasze Miasto, napisał komentarz na naszym profilu na Facebooku. Dociekał, dlaczego nasza redakcja nie napisała artykułu o zawodach wędkarskich. Odpowiedzieliśmy mu, że chętnie napiszemy taki artykuł, a radny zadeklarował współpracę. Krótko po tym z panem Kaszubą skontaktowała się dziennikarka „Przeglądu Powiatowego” prosząc o relację z zawodów. Ale relacji nie otrzymaliśmy do tej pory. Deklarowanie udzielania informacji jest rzeczą cenną, jeżeli tylko dotrzyma się danego słowa. Inaczej należy uznać takie działania za niewiarygodne, a może nawet za prowokacyjne.

*Artykuł ukazał się w 40/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak najwięcej i jak najczęściej.
Jak najwięcej i jak najczęściej. 22.10.2021, 16:49
Cieszę się że o Sławku ze Suwałk teraz więcej usłyszymy. Zasługuje na to.
Lwia grzywa
Lwia grzywa 22.10.2021, 18:15
Nie lubię typa ale jedno muszę mu przyznać, rudy nie dorasta mu do pięt.
von_do_Suwałk
von_do_Suwałk 22.10.2021, 09:12
Dajcie już spokój. Sławek jest zajęty awansowaniem na kierownicze stanowisko w Urzędzie rodziny pewnego radnego wojewódzkiego. To ciężka robota. Trochę szacunku.
zdziwiony
zdziwiony 22.10.2021, 14:39
A to, to jest ta sławna walka PiS z nepotyzmem w spółkach i urzędach 🤔
Ręce precz od Augustowa
Ręce precz od Augustowa 22.10.2021, 13:56
No teraz ma szansę.
Przerzedzony włos
Przerzedzony włos 20.10.2021, 16:44
Panie Sławku, jakieś kłopoty z szamponem?
uczeń
uczeń 20.10.2021, 14:49
Nie rozumiem kto takich nieudaczników ściąga do Augustowa. Czy po to aby był wierny , czy trudno znaleść kompetentnych ludzi w Augustowie ,może młodzież by wiedziała że jak dorosną będą potrzebni miastu.
Wylniały
Wylniały 19.10.2021, 21:50
To nie w ząbek czesany to w ząbek szarpany.
Ślepak
Ślepak 22.10.2021, 18:17
Kolezanka od wspólnego palenia mogłaby go przygotować do zdjęcia.
TD
TD 19.10.2021, 12:52
Milczy, bo jeszcze go Filip nie nauczył tak dobrze cyganić. Jak zda egzamin z kręcenia kota ogonem, zacznie gadać. Chodzi o to, żeby przez nieuwagę prawdy nie powiedzieć.
Tooth
Tooth 18.10.2021, 23:17
Następny co myślał o podaniu Przeglądu Powiatowego do sądu? Jeszcze im nie mało?

Pozostałe