Kąpiel w parafinie
Ciepła kąpiel parafinowa dłoni nie tylko przyniesie im ulgę, ale również spowolni proces starzenia się skóry. Produkt ten nie posiada właściwości nawilżających, jednak tworzy na powierzchni skóry barierę, która chroni przed nadmiernym jej wysuszeniem. Na rynku dostępna jest parafina w postaci kostki lub płynu. Bez problemu możemy nabyć ją w każdej aptece.
Jak przeprowadzić zabieg?
1. Przed jego wykonaniem należy poddać dłonie peelingowi, wykorzystując do tego np. fusy z wcześniej zaparzonej kawy.
2. Parafinę rozpuścić lub podgrzać w garnku i poczekać, aż temperatura nieco spadnie, aby nie poparzyć skóry.
3. Dłonie należy zanurzyć 5 razy, a po ostatnim owinąć je woreczkiem foliowym.
4. Po 15 minutach usunąć skorupkę, która utworzyła się z parafiny na powierzchni skóry. Można użyć jej również do wykonania kolejnego zabiegu.
Leczniczy aloes
Roślina ta jest ogólnodostępna. W swojej ofercie aloes miewają m.in. popularne markety. Jego właściwości nie tylko uchronią skórę przed pękaniem, ale również przyspieszą gojenie już powstałych ran. Aby wykorzystać leczniczą moc kwiatu, należy złamać jeden z liści, przeciąć go wzdłuż i łyżeczką wydrążyć żel. Tak pozyskaną substancję wetrzeć w dłonie i odczekać aż wyschnie. Efekt można wzmocnić dodając do masy rozgnieciony miąższ z awokado.
Maseczka z siemienia lnianego
Siemię lniane znane jest ze swojej zdolności do leczenia stanów zapalnych. Ponadto poprawia kondycję skóry dzięki zawartej wewnątrz nasion witaminie E oraz tłuszczowi, który uzupełni ubytki lipidowe w jej strukturze. Przygotowanie zabiegu jest dziecinnie proste. Wystarczy wsypać do miseczki 4 łyżki stołowe produktu i zalać je szklanką gorącego mleka. Kiedy mieszanka ostygnie do bezpiecznej temperatury, należy moczyć w niej ręce przez 15 – 20 minut. Po zakończeniu kuracji wystarczy oczyścić dłonie pod bieżącą wodą.
Olej kokosowy zadziała nocą
Stosowany na ogół w kuchni, chętnie wybierany jest również przez kosmetyczki i manicurzystki. Olej kokosowy to skarbnica składników odżywczych, takich jak witamina B i E. Ponadto zawarty w nim kwas laurynowy pomaga w regeneracji podrażnień. Zabieg przy jego użyciu wykonujemy dokładnie tak, jakbyśmy wcierali w dłonie krem. Aby osiągnąć lepszy efekt, należy przed snem nanieść na skórę cienką warstwę produktu, założyć czyste, bawełniane rękawiczki i pozostawić je na dłoniach na całą noc.
Skuteczne sposoby na popękaną skórę dłoni
Kiedy temperatura za oknem spada, a pogoda przynosi zimny powiew wiatru, wielu z nas boryka się z pękającą skórą dłoni. Aby zadbać o jej dobry stan powinniśmy urozmaicić dietę o produkty bogate w witaminy A, B i E. Ponadto z pomocą mogą przyjść zabiegi, które z łatwością wykonamy w zaciszu własnego domu.
- News4Media
- 16.10.2021 09:21 (aktualizacja 19.09.2023 04:06)

Autor: iStock
Temperatura: 24°C Miasto: Augustów
Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk
Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy
czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza
Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego."
Zrobili sobie nienormowany czas pracy
Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04
Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia
Autor komentarza: Andrzej
Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu
Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28
Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia
Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu
Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje".
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13
Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia
Autor komentarza: Luśka
Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi.
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21
Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: Dość kolesiostwa
Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę.
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: "elity"
Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać.
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: Bolszewickie standardy
Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: BAU
Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno?
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: Em
Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: r4g3
Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04
Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza
Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani
Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56
Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co?
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39
Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca
Autor komentarza: Dziękujemy
Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji.
Pani Wiesławo jesteśmy z Panią.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Po co jest starostwo!
Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy?
Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi
Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚
Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: patologia ałgóstowska
Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42
Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk
Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej.
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze