Przecieki z rządu - Jarosław Kaczyński ustąpi ze stanowiska

  • 13.10.2021, 14:56 (aktualizacja 13.10.2021, 15:11)
  • News4Media
Przecieki z rządu - Jarosław Kaczyński ustąpi ze stanowiska ipn.gov.pl Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości obwieścił swoje zamiary na zamkniętym spotkaniu z najważniejszymi politykami partii. Czym teraz zajmie się Jarosław Kaczyński?

O takim scenariuszu wspominał kilka razy w przeszłości, ale nigdy nie doszło to do skutku. Tym razem jednak Jarosław Kaczyński ma być zdeterminowany - nieoficjalnie zdradził Polskiej Agencji Prasowej jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na środowym spotkaniu kierownictwa PiS szef tej partii poinformował, że odejdzie z rządu. Obecnie pełni funkcję wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Okazją do rezygnacji ze stanowiska ma być rekonstrukcja rządu, której szczegóły mają zostać podane w przyszłym tygodniu. Zmiany w życie wejdą zapewne na początku 2022 roku.

Czym zajmie się Jarosław Kaczyński? Nadal będzie posłem i – tak miał zakomunikować politykom PiS – zamierza skupić się na kierowaniu partią. Na spotkaniu Kaczyński miał narzekać, że państwowe obowiązki sprawiają, iż w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości jest raz na tydzień, a to za mało. Jarosław Kaczyński został członkiem rządu 6 października 2020 roku. Nie objął konkretnego resortu, ale został zastępcą Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Ta decyzja oznacza także, że prezes straci finansowo. Gdy zaczynał pracę w Radzie Ministrów, zarabiał ok. 7 tys. zł, ale teraz jest to (po niedawnych podwyżkach) 14 tys. zł. Gdy Kaczyński odejdzie, nadal będzie otrzymywał poselską dietę (12 tys. zł), uposażenie (ok. 2 tys. zł) oraz będzie miał do dyspozycji środki na prowadzenie biura poselskiego (15 tys. zł). Prezes PiS jest emerytem, a jego miesięczne świadczenie wynosi ok. 7 tys. zł. To dużo i z tego powodu nie zostanie mu w listopadzie wypłacona 14-ta emerytura, ale wcześniej w tym roku otrzymał z ZUS tzw. „trzynastkę” w wysokości 1250 złotych.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe