Augustowskie kapele w finale Rockowań 2021

  • 07.10.2021, 12:21 (aktualizacja 07.10.2021, 12:33)
  • Beata Perzanowska
Augustowskie kapele w finale Rockowań 2021 Zespół Kill The Head
Dwa augustowskie zespoły Kill The Head i Ten Inches powalczą o główną nagrodę tegorocznych Rockowań. Kill The Head został wyłoniony podczas półfinału w Siematyczach, a Ten Inches decyzją Podlaskiego Instytutu Kultury otrzymał tzw. Dziką Kartę. Finałowy koncert odbędzie 23 października w białostockim Spodku PIK.

Podlaski Instytut Kultury (PIK) w Białymstoku organizuje w tym roku już szóstą edycję przeglądu Rockowania. Rockowania to przegląd, który daje możliwość zaprezentowania swojej twórczości mało znanym zespołom z województwa podlaskiego. W tym plebiscycie biorą udział zespoły grające szeroko pojętą muzykę rockową, które nie są związane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Pierwszym etapem były przesłuchania powiatowe. Odbywały się one 13 czerwca w obecnej siedzibie Miejskiego Domu Kultury przy ul. Nowomiejskiej w Augustowie. Wówczas na scenie wystąpiło pięć kapel, w tym zespoły z Augustowa, Łomży, Suwałk i Rajgrodu. Decyzją jury wszystkie zespoły przeszły do półfinału konkursu. Pierwszy półfinał odbył się 18 września w Siematyczach. Zagrały na nim dwa augustowskie zespoły Kill The Head i Ten Inches. Kill The Head przeszło do dalszego etapu Rockowań, a Ten Inches decyzją Podlaskiego Instytutu Kultury otrzymał tzw. Dziką Kartę. Przypomnijmy, że Kill The Head występuje w składzie: Michał "Mrozu" Mroziewski, Adrian "Szum" Szumski Sławomir "Slav" Pietkiewicz, Mateusz "Fomin" Fomin i Marcin '' Korcin" Surażyński) z Augustowa, a „Ten Inches” tworzą Maks Pużyński, Tomasz Lotkowski, Dawid Pachucki i Mateusz Perzanowski. Drugi półfinał, który miał miejsce 25 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie wyłonił kolejnych wykonawców. W sumie siedem zespołów, w tym dwa augustowskie zaprezentują się w koncercie finałowym, który zaplanowano na 23 października w Spodkach PIK w Białymstoku. Tego dnia zagrają Etherios, Kill The Head, ReVera, Obraz Kontrolny, Complane, Devaner i Ten Inches. Gwiazdą wieczoru będzie Juan Carlos Cano i zespół Enclose.

Warto dodać, że w konkursie przewidziane są nagrody finansowe dla trzech zespołów, które wygrają w finale. Główna nagroda wynosi 5.000 zł, laureaci drugiego miejsca otrzymają 2.500 zł, a trzeciego 1.500 zł. Przewidziano także inne wyróżnienia, między innymi opiekę techniczną dla najbardziej wyróżniającego się basisty w postaci serwisu instrumentu. Należy dodać, że dodatkowo patron medialny, czyli Polskie Radio Białystok, ufundowało także zakwalifikowanie do finału plebiscytu „Niebieski Mikrofon -Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021” oraz koncert live na antenie radia.

Cieszymy się, że w finale przeglądu znalazły się augustowskie zespoły. Gratulujemy występu i trzymamy kciuki za finałowe występy.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe