Krzysztof Przekop wygrał w sądzie z radnymi koalicji rządzącej

  • 07.10.2021, 14:20
  • Bartosz Lipiński
Krzysztof Przekop wygrał w sądzie z radnymi koalicji rządzącej Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: budynek Sądu Okręgowego w Suwałkach
W dniu dzisiejszym miało miejsce ogłoszenie wyroku przed Sądem Okręgowym w Suwałkach w sprawie przeciwko Krzysztofowi Przekopowi o ochronę dóbr osobistych z powództwa Sylwii Bielawskiej, Alicji Dobrowolskiej, Tomasza Dobkowskiego, Dariusza Ostapowicza, Katarzyny Raczkowskiej i Jolanty Onety Roszkowskiej. Sąd oddalił powództwo. Jest to triumf wolności słowa. Niebawem opublikujemy też nagranie z wyroku sądu oraz jego uzasadnienia.

Bartosz Lipiński

We wrześniu ubiegłego roku opublikowaliśmy artykuł „Radni hamują rozwój Augustowa”. Tytuł miał charakter ocenny. Tekst dotyczył decyzji radnych koalicji rządzącej, którzy nie zgodzili się na obniżenie stawki opłaty adiacenckiej przy podziale działek z 30 do 1 procenta. Nie zgodzili się nawet na debatę i przedstawienie przez radnego wnioskodawcę uzasadnienia. Sprawa ma bardzo duże znaczenie społeczne. Przez wysoką stawkę opłaty mieszkańcy nie dzielą i nie sprzedają działek, które dziś porasta trawa, a mogłoby rozwijać się na nich np. budownictwo mieszkaniowe. Ale historia ma jeszcze jeden aspekt, dotyczący możliwości powstania setek nowych miejsc pracy dla mieszkańców Augustowa. Opłata adiacencka komplikuje możliwość rozwoju i rozbudowy fabryki największego pracodawcy w mieście. Grupa radnych poczuła się urażona tytułem artykułu oraz tym, że ich zdjęcia znalazły się na stronie tytułowej.

-Dzisiejszy wyrok to wielki triumf wolności słowa. Umacnia moją wiarę w sens otwartej debaty publicznej w niezależnych mediach -powiedział po rozprawie Krzysztof Przekop.

Jest to kolejna porażka sądowa obozu rządzącego Augustowem. Kilka miesięcy temu sąd oddalił powództwo Tomasza Dobkowskiego przeciwko Marianowi Dyczewskiemu. W innej sprawie suwalski sąd nakazał Mirosławowi Karolczukowi i Filipowi Chodkiewiczowi przeproszenie Wiesławy Chrulskiej, byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. Przywołane wyroki, tak jak dzisiejszy, są nieprawomocne i można je zaskarżyć.

Wkrótce opublikujemy nagranie z ogłoszenia wyroku i jego uzasadnienie. Radni, którzy wielokrotnie obrażali swoich oponentów i posługiwali się w publicznych wypowiedziach bardzo ostrą krytyką, zapewne nie pogodzą się z werdyktem sądu. Ich działania, których prawdopodobnym celem było zamknięcie ust wolnym i niezależnym mediom, na szczęście zakończyły się niepowodzeniem. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali kciuki za naszą redakcję. W ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy wiele słów poparcia.

Link do wyroku: WYROK

Komentarz Krzysztofa Przekopa dostępny jest: tutaj.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bravo
bravo 17.10.2021, 22:27
Czytam tytuł i dochodzę do wniosku, że wygrać z nimi to żadna sztuka. Ciency są.
Ale oczywiście gratuluję wygranej!
Kibic
Kibic 15.10.2021, 11:14
Przeczytałem wyrok z Poznania. Beata chyba będzie za cienka, jak Przegląd ruszy z procesami przeciwko politykierom z miasta. Oj będzie się działo. Pop corn trzeba kupić póki jest jeszcze w sklepach.
Nie wybaczać draniom
Nie wybaczać draniom 15.10.2021, 07:43
Sąd w Poznaniu skazał burmistrza Wronek w procesie karnym za zniesławienie dziennikarza. W Augustowie mamy o wiele cięższe przewinienia Dobkowskiego czy Chodkiewicza, ale także Sieczkowskiego, Ostapiwicza, Dobrowolskiej, Roszkowskiej. Lepiej dla tych asów byłoby szybko przeczytać poznański wyrok i błagać Przekopa o wybaczenie. Bo jak ich sprawy trafią do sądu będzie pozamiatane w tej śmiesznej radzie.
ooloo
ooloo 15.10.2021, 10:24
Zapomniałeś(-łaś) o niemej . "Jak wszyscy, to wszyscy. Babcia też."
Idź Tomaszu swoją drogą
Idź Tomaszu swoją drogą 14.10.2021, 18:02
Dyczewski, Przekop, Paszkowski. Medale się Panom należą za pogonienie hamulcowego.
ooloo
ooloo 15.10.2021, 10:32
I "chamulcowego".
Chłop ma cięzki okres. Żeby się nie wykrwawił
Chłop ma cięzki okres. Żeby się nie wykrwawił 14.10.2021, 17:57
Tomasz Dobkowski jest przykładem skrajnej głupoty politycznej. Chyba że jad i nienawiść przesłania mu świat i postrzeganie faktów. Wtedy niech lepiej nie wychodzi z monopolowego przy macu.
Augustowska ośmiornica
Augustowska ośmiornica 12.10.2021, 18:08
Jednoosobowo zaorał augustowską sitwę
Radni ponieśli klęskę
Radni ponieśli klęskę 09.10.2021, 11:17
Reporter Dobkowskiego Augustów 24 o najważniejszym wydarzeniu tygodnia milczą
Grajewianin.
Grajewianin. 09.10.2021, 16:11
Bo 24 jak nie ma od kogo z kopiować to nie wstawi. Przecież facet ,ktory jest wlascicielem aug 24nie mieszka nawet w Augustowie i pojecia pewnie nie ma co tu sie dzieje.
ooloo
ooloo 08.10.2021, 08:02
"Lustereczko, powiedz przecie. Kto jest najpiękniejszy w świecie."
Ty Alicjo, Sylwio, Kasiu, Oneto, Darku, Tomku, Kornelio,.....
Aaaaaaaa....... Odlot.
Śmietnik historii
Śmietnik historii 08.10.2021, 07:08
Dziękuję w imieniu całej rodziny, że pokazał Pan, gdzie ich
Czesiek
Czesiek 07.10.2021, 23:04
Ha, Ich Miasto minusuje, ha, ha.
ooloo
ooloo 08.10.2021, 06:44
Nie tylko minusuje ale idzie ostro dziobem w dół. Takie pikowanie w pole minowe. Będzie wielkie BUM!!!
Lol
Lol 07.10.2021, 19:05
To mali ludzie i wyrok to pokazał ,teraz mali i śmieszne karzełki
Dziękujemy!!!!!!
Dziękujemy!!!!!! 07.10.2021, 17:37
Panie Krzysztofie. Dziękuję za odwagę, za bronienie prawdy. Teraz trzeba by zająć się działką pani mecenas, lewymi chyba fakturami świętego radnego, przedszkolem jednego z burmistrzów, placem zabaw obok tego przedszkola, przetargiem na LEDy w mieście, przepłaconą bazą kajakową, ratuszem za worek złota i diamentów, koncertem za 120 tysi, nocnymi pijackimi eskapadami burmistrza i urzędnika, płaceniem Dobkowskiemu za pisanie laurek, itd....
Renata
Renata 07.10.2021, 16:38
Gratuluję z całego serca dla Pana i całej redakcji. Mieszkańcy z wami
Paszli won
Paszli won 07.10.2021, 16:36
Brawo! Sprawiedliwości słało się za dość
erget
erget 07.10.2021, 16:29
Panie Krzysztofie, a może pozew cywilny i żądanie opublikowania przeprosin w Pańskim dzienniku? Niech poczuja jak to jest. :-)
hehe
hehe 15.10.2021, 00:28
Sąd w Poznaniu skazał burmistrza Wronek za zniesławienie dziennikarki. To nie pierwszy taki przypadek.
trege
trege 07.10.2021, 20:19
Nie warto
sołtys
sołtys 07.10.2021, 16:04
A teraz , jak myślicie ??...pogodzą się z wyrokiem czy w myśl zasady "chłop żywemu nie przepuści" złożą apelację . Obstawiam że złożą apelację bo to takie Kargulowe plemię
baca
baca 10.10.2021, 01:45
To poniosą kolejne koszty, bo nie mają szans na inny wyrok w świetle orzecznictwa w podobnych sprawach. Ciekawe, kto im prawnie doradza, że nie odwiódł ich od tego z góry przegranego procesu.
Wolne media !
Wolne media ! 07.10.2021, 16:01
Dobrze, że jest dziennik powiatowy i nieustraszony redaktor, bo na sesjach opozycji zabiera się prawa głosu - głosu mieszkańców! Ci ludzie radni koalicji myślą, że są pempkiem świata, że są nieomylni ! Tylko ludzie prymitywni nie dostrzegają swojej małości! Gratulacje panie redaktorze i calej redakcji DP
piękny dzień
piękny dzień 07.10.2021, 15:07
Gratulacje Krzysztofie, gratulacje cała Redakcjo. Dzięki za Waszą dobrą robotę. To banalne co napiszę, ale jest to rzeczywiście zwycięstwo wolności słowa i jednocześnie wielka kompromitacja ludzi maluczkich, ludzi o rozumkach równie małych jak wielkie jest ich wybujałe ego prowincjuszy, którym wydaje się, że rządzą połową wszechświata, a w rzeczywistości są zwykłymi prymitywami i cwaniakami nie rozumiejącymi co to dobro wspólne, współpraca, szacunek i empatia. Nie zdziwmy się gdy zaczną teraz ujadać jak kundelki, którym ktoś przeciągnął kijem po płocie posesji. To już bez znaczenia, wszystko co z siebie wydalą, tylko jeszcze bardziej ich pogrąży.
jasno i ożywczo
jasno i ożywczo 07.10.2021, 16:29
Trafnie powiedziane. Podpisuję się.
Zamiast biegać po sądach i ośmieszać się, lepiej zabrać się do roboty. Sam pusty PR i wieczne ujadanie na poprzedników nie zastąpi efektywnej pracy. A z tymi efektami jakoś kiepsko. Miała być strefa, która zmieni Augustów w Łódź - i nie wyszło, zaraz trzeba będzie oddawać kasę. Inwestycje nie mieszczą się w kosztach i trzeba potrójnie dopłacać. Miliony dotacji przepadają. Tak to każdy potrafi rządzić.
Swoją drogą ciekawe, co za prawnik doradzał im, żeby iść z tą sprawą do sądu. Kiepski jak obecne władze - przecież ta sprawa od początku była przegrana.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.10.2021, 14:47
Kompromitacja towarzystwa wzajemnej adoracji .
Brawo Krzysztof .
Brawo
Brawo 07.10.2021, 14:46
Brawo Krzysztof! Prawda zawsze zwycięża!

Pozostałe