Marian Dyczewski: „Zebrały się czarne chmury” (VIDEO)

  • 29.09.2021, 09:57
  • Dziennik Powiatowy
Marian Dyczewski: „Zebrały się czarne chmury” (VIDEO) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Marian Dyczewski
Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej w najnowszym nagraniu porusza rozmaite tematy społeczne, gospodarcze i polityczne, dokonując własnej oceny bieżącej sytuacji miasta Augustowa. Marian Dyczewski krytykuje obecne standardy panujące w augustowskiej radzie miejskiej i zachowanie przewodniczącej rady Alicji Dobrowolskiej. Apeluje również do radnych Tomasza Dobkowskiego i Mirosława Zawadzkiego z ugrupowania Nasze Miasto o rezygnację z mandatów radnych zgodnie z zarządzeniem wojewody. Nadmienia o braku inwestycji prorozwojowych w mieście i krytycznie ocenia koszty powstania bazy sportów wodnych. W opinii Mariana Dyczewskiego koszty budowy bazy są wyższe od oficjalnie podanych, gdyż jak twierdzi do ich wartości należy doliczyć środki finansowe przekazane na zagospodarowanie otaczającego bazę terenu (zieleń, plac, dojazdy, etc.), co jego zdaniem może prowadzić do konstatacji, że całe przedsięwzięcie mogło kosztować nawet 9 mln zł. Prezes TMZA podnosi także ważki temat związany z potrzebą budową nowego cmentarza, a także dworca autobusowego oraz remontu dworca kolejowego. Wskazuje na pilną potrzebę zgazyfikowania miasta. Marian Dyczewski apeluje do burmistrza i radnych, aby wzięli się do pracy i podejmowali działania na rzecz społeczeństwa Augustowa. Poniżej publikujemy nagranie z wypowiedzią społecznika - Mariana Dyczewskiego.

Komentarz prezesa TMZA Mariana Dyczewskiego:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziennik Powiatowy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
trj5y7j
trj5y7j 30.09.2021, 17:04
Jest Burmistrz i dwóch zastępców. Gmach duży, gabinetów u nas ci dostatek. Proponuję, by powołać jeszcze zastępców zastępujących zastępców burmistrzów w liczbie istniejących dzielnic. Tak, aby każda dzialnica miała odrębneco vice-vice-burmistrza z zastrzeżeniem, że centrum ma dwóch, a Lipowiec czterech.
Powagi!
Powagi! 30.09.2021, 11:03
Powoływanie tego Pana jako jakikolwiek autorytet to granda! Potwarz! Proszę popytać jego pracowników.
Sybirak
Sybirak 29.09.2021, 21:14
Sybirakom inwalidom odmawia się pomocy. A czy chociaż z imienia i nazwiska ktoś ich zna?! Czy ktoś im na święta chociaż czekoladkę przyniesie?! Czy ktoś się interesuje jak żyją, z czego żyją?! A ulicę chcą nazwać na ich część?!!!!! Gdzie honor i człowieczeństwo?!!!!
65uj56
65uj56 30.09.2021, 16:58
Sybirakom i Krechowiakom to wianek przy pomniku i dużo fotek po gazetach i internetach, a tak to nikt ich nie obchodzi.
Sybirak
Sybirak 29.09.2021, 21:09
Sybirakom inwalidom odmawia się pomocy. A czy chociaż z imienia i nazwiska ktoś ich zna?! Czy ktoś im na święta chociaż czekoladkę przyniesie?! Czy ktoś się interesuje jak żyją, z czego żyją?! A ulicę chcą nazwać na ich część?!!!!! Gdzie honor i człowieczeństwo?!!!!
Drożyzna ciepla i śmieci
Drożyzna ciepla i śmieci 29.09.2021, 14:58
Myslę że Wojciech Walulik powinien wystartować w przyszłych wybprach. Ma duze szanse. Mieszkańcy widzą jak obecnie zarządzane jest miasto. Elyta stworzyła raj dla siebie i nic więcej się nie liczy. O arogancji tychże elyt to juz nie wspomnę
Mieszkanka
Mieszkanka 29.09.2021, 10:47
Panie Marianie, doskonała wypowiedź. Odsłuchałam ją z największą przyjemnością. Robi Pan znakomitą robotę dla tego miasta. Niech Pan to kontynuuje. Kłaniam się Panu nisko.
Finansista
Finansista 29.09.2021, 09:38
Czyli trzech burmistrzów będzie robić dokladnie to samo co robił sam Walulik. I to jest pierwszy sukces
Kolejny Nikodem
Kolejny Nikodem 29.09.2021, 08:49
Sieczkowski wspomoże bufonade i chamstwo magistratu. To przykład złego urzędnika, który nie boi się posługiwać kłamstwem.
Mirek Miękiszon
Mirek Miękiszon 28.09.2021, 19:35
Szapapaż. Burmistrz abdykował, powołał Nadburmistrza dla niepoznaki na stanowisku II Zastępcy i udał się na zasłużony odpoczynek. Brawo! Szach i mat! Niech żyje Nasze Miasto!
Zygi Stardust
Zygi Stardust 28.09.2021, 19:24
Prorok jaki, czy co? Gratulacje dla Pana Mariana, za fenomenalne wyczucie czasu.
Kosmos zdobyty
Kosmos zdobyty 28.09.2021, 17:44
mamy trzech leni i kombinatorów na szczytach. Czyżby Filip był do odstrzelenia, czy też karolczuk idzie w odstawkę. Każdą razą dobrał sobie kolejnego miglanca i dysfunkcyjnego urzędnika.
alleluja_i_do_przodu
alleluja_i_do_przodu 28.09.2021, 18:10
większych nierobów i miglanców to świat nie widział. ale oszukiwać to potrafią i tego im nikt nie odbierze. to po prostu trzeba wyssać z mlekiem matki
tylko-stąd_emigrować
tylko-stąd_emigrować 28.09.2021, 17:25
Marian. Mówisz i masz ,że zacytuję:'Marian Dyczewski apeluje do burmistrza i radnych, aby wzięli się do pracy i podejmowali działania na rzecz społeczeństwa Augustowa." .. no i się wzięli i powołali II zastępcę burmistrza za kilkanaście tys. miesięcznie... także Marian patrz co mówisz, albo milcz dla dobra Augustowa bo powołają III zastępcę...
ech
ech 29.09.2021, 08:34
Trzech burmistrzów w takiej dziurze? No to teraz nie pozbieramy się od sukcesów!
34g34
34g34 28.09.2021, 18:11
Jak się takie miliony wydaje na bazy i na siedziby to trzeba się cieszyć, że nie ma 5 wice. Wszak Augustów powierzchniowo jak Białystok.
Taczki
Taczki 28.09.2021, 17:22
Brawo. Władze miasta są skompromitowane.
Nowy vice burmistrz
Nowy vice burmistrz 28.09.2021, 16:29
A miasto ma drugiego vice burmistrza
Sieczka w głowie
Sieczka w głowie 29.09.2021, 10:09
Dramat !!!
Papiak
Papiak 28.09.2021, 19:35
Ktoś może przybliżyć temat?
Kazik
Kazik 28.09.2021, 13:11
Pan Marian w świetnej formie.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.09.2021, 12:12
Brawo Marian. Tak Trzymaj.

Pozostałe