Konferencja prasowa w sprawie inauguracji programu Cyfrowa Gmina

  • 27.09.2021, 12:14 (aktualizacja 27.09.2021, 13:18)
  • Beata Perzanowska
Konferencja prasowa w sprawie inauguracji programu Cyfrowa Gmina
W augustowskim magistracie odbyła się dziś (27.09.) konferencja prasowa inaugurująca rządowy program Cyfrowa Gmina.

W konferencji uczestniczyli minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa i Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. 

Mówi minister Janusz Cieszyński: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Wojciech Szajnar:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Minister Adam Andruszkiewicz podkreślał zaś podczas konferencji, że minister Cieszyński mocno wspiera województwo podlaskie w kwestii cyfryzacji i nieprzypadkowo program inaugurowany jest w Augustowie. 

-Jesteśmy dumni z tego, że ten ogromny program ogólnokrajowy jest właśnie inaugurowany w Augustowie, w województwie podlaskim. Nasze województwo w ostatnich latach zrobiło bardzo duży krok jeśli chodzi o rozwój cyfrowy. Należy w tym miejscu wspomnieć o cyfryzacji szkół. Do naszego województwa trafiły środki w kwocie około 15 mln złotych, za które zakupiono tysiące sztuk laptopów i tabletów dla naszych uczniów. Jeśli chodzi o program Cyfrowa Gmina, to do naszego województwa trafi ponad 26 milionów złotych, które przyczynią się do cyfrowego rozwoju naszych gmin, miast i powiatów. Te środki są naprawdę znaczące -mówił Adam Andruszkiewicz. 

Po konferencji przyszedł czas na pytania dziennikarzy: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po konferencji jej uczestnicy spotkali się z w augustowskim magistracie z przedstawicielami samorządów, na którym zostały przedstawione szczegóły programu. 

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukaże się w czwartek, 30 września. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grom
Grom 01.10.2021, 11:37
a jakie zdanie na temat terrorystów odsyłanych spod Lipska i okolic w wieku 3-8 lat aby zamarzli w lesie ma radny z tego terenu?
https://kobieta.wp.pl/zdjecia-…
nikoś
nikoś 28.09.2021, 18:41
Wygląda jak pokaz siły . Zobaczcie, kto za nami stoi, "krzyczy" zdjęcie. Może i środki są znaczące dla Augustowa ale najważniejsze są dobre kontakty aby uzyskać to co jest najbardziej potrzebne.
wefreg
wefreg 28.09.2021, 08:41
Czy ktoś jeszcze na jakiekolwiek obietnice zwraca uwagę?
eeee
eeee 28.09.2021, 08:41
Aby tylko Burmistrz nie zapomniał o R.Z.Augusta, bo to że światłowód, będzie na Młyńskiej i Rybackiej to nie wątpię, ale Rynek Zygmunta Augusta jest zapomniany przez obecne władze. Brudny i zaniedbany.

Pozostałe