Otwarcie ścieżki: "Dąbek dziedzictwo przyrodnicze Augustowa" (Video/ Audio)

  • 25.09.2021, 13:00
  • Bartosz Lipiński
Otwarcie ścieżki: "Dąbek dziedzictwo przyrodnicze Augustowa" (Video/ Audio) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Adam Sieńko oprowadza przybyłych na spotkanie mieszkańców.
W piątek - 24 września 2021 roku, w Augustowie odbyła się kameralna uroczystość związana z otwarciem nowej ścieżki "Dąbek dziedzictwo przyrodnicze Augustowa" w pobliżu jeziora Białego. Pod wiatą edukacyjną przy siedzibie Nadleśnictwa Augustów zgromadziło się wielu znakomitych gości, w tym mieszkańców. Pojawili się między innymi poseł Jarosław Zieliński, wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź, Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Wojciech Szostak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski, augustowscy samorządowcy, dyrektorzy powiatowych i miejskich placówek oświatowych i kulturalnych w Augustowie, popularni przewodnicy turystyczni, pracownicy Nadleśnictwa. Na początku spotkania jego uczestnicy wysłuchali interesującej prelekcji Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów Wojciecha Szostaka. Po części oficjalnej uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się na spacer nową ścieżką, po której oprowadził ich Adam Sieńko - leśnik z 40 letnim stażem w Lasach Państwowych, doktor nauk leśnych. Pan Sieńko z podziwu godną pasją powiedział zebranym o kolejnych etapach ścieżki i zaprosił augustowian do korzystania z wyjątkowej atrakcji. Poniżej publikujemy nagranie video/ audio i zdjęcia.

Bartosz Lipiński

Część oficjalna:

Wystąpienie nadleśniczego Wojciecha Szostaka cz. 1:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystąpienie nadleśniczego Wojciecha Szostaka cz. 2:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystąpienie nadleśniczego Wojciecha Szostaka cz. 3:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Wystąpienie posła Jarosława Zielińskiego:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Wystąpienie nadleśniczego Wojciecha Szostaka cz. 4:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Poniżej opublikowaliśmy zdjęcia z wydarzenia.

*O ścieżce można przeczytać również na stronie internetowej Nadleśnictwa Augustów, m.in. pod linkiem: https://augustow.bialystok.lasy.gov.pl/pl/dabek-dziedzictwo-przyrodnicze-augustowa

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Patofil
Patofil 25.09.2021, 08:57
A gdzie nasze gwiazdy rady miejskiej? To przecież im najbardziej edukacji potrzeba. Może w końcu nie opowiadałyby farmazonów o gospodarce leśnej.
ooloo
ooloo 25.09.2021, 20:01
To zwykła biomasa.
Kapuśniak
Kapuśniak 24.09.2021, 20:55
A władz miasta nie było. Czyżby organizatorzy bali się, że później przeczytają na fejsbuku, że to obecne władze miasta doprowadziły do powstania ścieżki na Dąbku?
ooloo
ooloo 24.09.2021, 19:44
Mam czasem okazję posłuchać wypowiedzi tych przechrzt zwanych banitami. Normalnie "tytani intelektu" aż ręce opadają. Zwłaszcza ten co łysemu włosy wygryzł.
Kudłaty
Kudłaty 24.09.2021, 22:23
Który to łysemu włosy wygryzł?
ŁYSY
ŁYSY 25.09.2021, 02:26
Powiedział niemy głuchemu,
że Szczerbaty wygryzł włosy łysemu.
Czytelnik
Czytelnik 24.09.2021, 19:04
Wspaniała inicjatywa Lasów. Edukacja i rekracja w jednym. To zadaje też kłam narracji Ich Miasta i banitów, którzy w ostatnich miesiącach niezwykle krytycznie i w sposób nieuprawniony przez brak dostatecznej wiedzy wyrażali się o działalności naszego Nadleśnictwa. Tym większe słowa uznania dla Pana Nadleśniczego i jego współpracowników. Jestem dumny z działalności Nadleśnictwa Augustów i prowadzonej przez Nich działalności.
Elżbieta
Elżbieta 24.09.2021, 18:25
Byłam na dzisiejszym spotkaniu. Było cudownie, znakomita atmosfera, kontakt z przyrodą, doskonali mówcy, wszystko na najwyższym poziomie. Polecam każdemu spacer tą scieżką. Gratuluję organizatorom ścieżki i dzisiejszego spotkania. Do ponownego zobaczenia miłym Państwu.

Pozostałe