Najpiękniejsze ogrody w gminie Augustów

  • 23.09.2021, 12:32 (aktualizacja 23.09.2021, 12:50)
  • Beata Perzanowska
Najpiękniejsze ogrody w gminie Augustów Ogród Ewy i Zbigniewa Tabaka
Już od kilku lat Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie nagradza i wyróżnia najpiękniejsze ogrody mieszkańców gminy. W tegorocznej edycji konkursu „Mój ogród -to nasza piękna wieś” wzięło udział osiem ogrodów . Znamy zwycięzców zielonych zmagań.

Ogrody zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu „Mój ogród -to nasza piękna wieś” oceniała komisja konkursowa w składzie Krystyna Buksińska, Elżbieta Sierzputowska i Małgorzata Kalisz. Jury dwukrotnie oglądało zgłoszone posesje. Ocen dokonywało 2 lipca, a potem 24 sierpnia 2021 roku. Po tych wizytach przeszedł czas na wybranie najpiękniejszych ogrodów w gminie Augustów. I tak pierwsze miejsce zdobył ogród Teresy i Stanisława Kondrackich z Grabowo Kolonie, drugie miejsce trafiło do posesji Ewy i Zbigniewa Tabaka z Żarnowa Pierwszego, a trzecie przyznano ogrodowi Moniki i Marcina Siemaszko z Żarnowa Drugiego. Nie tylko zwycięzcy otrzymali nagrody w konkursie. Podarunki trafiły też do wszystkich uczestników zmagań czyli do Joanny i Macieja Kowalewskich z Żarnowa Trzeciego, Iwony i Szymona Roszkowskich z Glinisk, Małgorzaty i Kazimierza Karbowskich z Żarnowa Drugiego, Marleny Dębskiej z Rutek Nowych oraz do Grażyny i Marka Mikołajczyk z Netty Pierwszej. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się bardzo uroczyście podczas tegorocznych Dożynek Gminnych. Dyplomy i upominki ufundowało Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie, a kwiaty doniczkowe sponsorował Robert Dzieniszewski z Gospodarstwa Rolnego w Żarnowie Drugim.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe