Przekonaj się co dzieję się w Puszczy Augustowskiej

  • 22.09.2021, 11:54
  • Beata Perzanowska
Przekonaj się co dzieję się w Puszczy Augustowskiej
Augustowska Akademia Leśna zaprasza w czwartek, 23 września na kolejne spotkanie. Tym razem tematem wykładu będzie „Czy tylko gospodarka, a może coś więcej dzieje się w Puszczy”.

Przypomnijmy tylko, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych takich jak między innymi: pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach spotkań, po przedstawieniu tematyki przez przedstawicieli nadleśnictwa, podczas dyskusji uczestnicy będą mogli uzyskać informacje na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Do tej pory odbyło się już pięć spotkań podczas których augustowianie i turyści mogli zapoznać się z roślinnością Puszczy Augustowskiej, przyjrzeć się gospodarce leśnej, przekonać na czym polega tradycyjne bartnictwo czy dowiedzieć się jak stosować bogactwo runa leśnego w ziołolecznictwie czy kuchni. Kolejne spotkanie akademii odbędzie się 23 września o godzinie 17.00 w świetlicy Nadleśnictwa Augustów przy ulicy Turystycznej. Należy też podkreślić, że cykl wykładów zakończy puszczański egzamin uczestników akademii wraz z przekazaniem stosownych dyplomów. Zakończenie Augustowskiej Akademii Leśnej zaplanowane jest na październik. Wtedy też odbędzie się wspólne ognisko.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe