Jeździmy za szybko

  • 21.09.2021, 17:58
  • Beata Perzanowska
Jeździmy za szybko KPP Augustów
Augustowscy policjanci z ruchu drogowego skontrolowali jednego dnia 63 pojazdy. Mundurowi ujawnili 56 wykroczeń, z czego blisko 40 dotyczyło przekroczeń prędkości. Wyeliminowali również z ruchu drogowego kierowcę volvo, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

We wtorek, 14 września, po raz kolejny augustowscy funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Działania augustowskiej „drogówki” miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość. Oprócz tego, mundurowi reagowali na każde wykroczenie, zwłaszcza te, które w sposób rażący zmniejszają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków.

W ramach działań, policjanci skontrolowali 63 pojazdy. Ujawnili 56 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego blisko 40 dotyczyło przekroczeń prędkości. W ręce funkcjonariuszy wpadł też kierowca volvo, który zdecydował się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Źródło www.augustow.policja.gov.pl

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe