W Augustowie odbyły się uroczystości 82. Rocznicy Sowieckiej Agresji na Polskę

  • 17.09.2021, 12:09 (aktualizacja 17.09.2021, 12:30)
  • Beata Perzanowska
W Augustowie odbyły się uroczystości 82. Rocznicy Sowieckiej Agresji na…
Dziś (17 września) przypada 82. Rocznica Sowieckiej Agresji na Polskę. Na augustowskim cmentarzu złożono kwiaty, zapalono znicze i oddano hołd Żołnierzom Polskim walczącym od 1 września 1939 roku z Niemcami i od 17 września 1939 z ZSRR, Obrońcom Ojczyzny przez nawałą bolszewicką 1920 roku i Sybirakom.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9. 00 na augustowskim cmentarzu przy Kwaterze Obrońców Ojczyzny. Tam młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie przypomniała historię rozpoczęcia II wojny światowej i zdarzeń z 17 września 1939 roku. Przedstawiciele białostockiego oddziału IPN, władz powiatowych, miejskich oraz szkół powiatowych  złożyli kwiaty i zapalili znicze. Hołd złożono także na innych mogiłach poległych i zamordowanych w wojnie 1919 -1920 oraz w II wojnie światowej. Dalsze uroczystości odbywały się już w Białobrzegach, w powiecie augustowskim przy Pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego. 

Organizatorami uroczystości był Starosta Augustowski, Sołtys Wsi Białobrzegi, Prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie i Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. 

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w numerze tygodnika Przegląd Powiatowy, który ukaże się w czwartek, 23 września. 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (61)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe