Podpisz wniosek za dobrą przyszłością

  • 17.09.2021, 11:34 (aktualizacja 17.09.2021, 11:53)
  • Beata Perzanowska
Podpisz wniosek za dobrą przyszłością
Dziś, 17 września o północy mija termin składania wniosków i uwag do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Konsultacje są bardzo istotne dla naszego regionu, gdyż można w nich się wypowiedzieć co do przyszłości powstania drogi ekspresowej Białystok-Augustów -Raczki. Przypomnijmy, że o powstanie tej drogi zabiegają mieszkańcy województwa podlaskiego, wszystkie podlaskie samorządy oraz podlascy parlamentarzyści.

17 września 2021 roku upływa termin konsultacji publicznych projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku (z perspektywą do 2033 roku). Swoje wnioski i uwagi do tego programu mogą zgłaszać instytucje i osoby indywidualne. W tym projekcie jednak nie ma budowy drogi ekspresowej Białystok -Augustów -Raczki o którą od jakiegoś czasu zabiegają mieszkańcy województwa podlaskiego, a która połączyłaby turystyczne miasto Augustów i miasto Suwałki ze stolicą regionu, czyli Białymstokiem. Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i aktualnie Przewodniczący Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego zgłosił na obowiązującym wzorze formularza konsultacyjnego wniosek dotyczący konieczności uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim o odcinek Białystok-Augustów-Raczki (połączenie z drogą S61 Via Baltica). Poseł apeluję też do wszystkich, by wzięli udział w konsultacjach. Na jego stronie internetowej www.jaroslawzielinski.pl można znaleźć wzór wypełnionego wniosku i przesłać go na adres: [email protected] 


 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tubylec
tubylec 19.09.2021, 06:46
ktoś tam będzie bra.ł pod uwagę te konsultacje???Szczególnie jak popiera to Zieliński...

Pozostałe