Kilka tygodni temu do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która doznała przykrych obrażeń z powodu niebezpiecznego ustawienia znaków drogowych na ścieżce rowerowej przy wyjeździe z Augustowa do Suwałk. Znaki ustawione są niemal na zakręcie i zajmują sporą część ścieżki. Kobieta jadąc rowerem wjechała w jeden ze znaków. Znaki są ustawione w bardzo niebezpieczny sposób i zajmują sporą część ciągu pieszo-rowerowego. Chcąc nie wjechać na część przeznaczoną dla pieszych nie sposób nie zderzyć się z tymi znakami. To właśnie przydarzyło się naszej Czytelnicze. Przypominamy tę historię.
-Jechałam ścieżką i w pewnym momencie zobaczyłam dwa znaki. Niestety, są one tak zamontowane, że nie sposób z nimi się nie zderzyć. Uderzyłam w jeden z tych znaków i się przewróciłam. Zdarłam sobie kolano. Z tego co rozmawiałam z ludźmi, w tym miejscu bardzo często dochodzi do takich zdarzeń. Nie dość, że znaki zajmują sporą część ścieżki i nie ma jak ich ominąć, jak ktoś idzie częścią dla pieszych, to nie widać ich z daleka, bo są tuż za zakrętem. Może ktoś w końcu zrobi z tym porządek. Ja tylko lekko zostałam poturbowana, ale przecież może dojść do nieszczęścia. Proszę tylko sobie wyobrazić, gdy ktoś będzie jechał szybko, uderzy w te znaki i upadnie na głowę. Przecież można tam nawet zginąć. Tylko czekać, aż dojdzie do tragedii -mówiła zgłaszająca nam interwencję kobieta.
Ta część ścieżki znajduje się przy wyjeździe z Augustowa do Suwałk. Opisaliśmy tę sprawę i wysłaliśmy zdjęcia oraz opis całej sytuacji do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy odpowiedź w tej kwestii z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Pismo wysłał nam z upoważnienia marszałka Zbigniew Piotrowski, dyrektor wspomnianego departamentu. Cytujemy jego treść:
„uprzejmie informuję, że w powyższej sprawie przeprowadzono 7 września br. wizję w terenie. Komisja, w skład której weszli przedstawiciele PZDW i tut. Departamentu ustaliła usunąć 3 tablice U-3b w rejonie km 1+900 (strona lewa), ze względu na możliwość stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu rowerzystów lub pieszych, na przedmiotowym odcinku ciągu pieszo-rowerowego. Usunięcia znaków dokona Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.”
Tak więc po raz kolejny, dzięki naszej interwencji i publikacji artykułu udało nam się rozwiązać problem mieszkańców Augustowa i turystów, z którym borykali się od lat.
Cieszymy się z tego ogromnie.
Nasza interwencja przyniosła wspaniały efekt PREMIUM
Kilka tygodni temu pisaliśmy artykuł na prośbę naszej Czytelniczki. Kobieta doznała przykrych obrażeń z powodu niebezpiecznego ustawienia znaków drogowych na ścieżce przy wyjeździe z Augustowa do Suwałk. O sprawie powiadomiliśmy stosowne służby. A teraz dzięki naszej interwencji kłopotliwe znaki mają zniknąć.
- Beata Perzanowska
- 14.09.2021 18:15

Data dodania:
14.09.2021 18:15
Temperatura: 25°C Miasto: Augustów
Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy
Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji.
Pani Wiesławo jesteśmy z Panią.
Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Po co jest starostwo!
Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy?
Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32
Źródło komentarza: Białoruskie standardy
Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi
Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚
Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: patologia ałgóstowska
Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42
Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk
Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej.
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04
Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Autor komentarza: Tak
Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię.
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Tadeusz Jaworski
Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów?
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06
Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026
Autor komentarza: Tadeusz Jaworski
Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ?
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54
Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza
Autor komentarza: Felek
Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM.
Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07
Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza
Autor komentarza: leśny ludek
Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma.
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: jogurt
Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel".
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Skyr
Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć.
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: www
Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem.
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02
Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie!
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49
Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Gienek
Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂
Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47
Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Autor komentarza: Szymon Teżewski
Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi.
Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać.
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ?
Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu.
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Mieszkanka
Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba.
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39
Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS
Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków.
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56
Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze