Przedsiębiorcy na start!

  • 12.09.2021, 11:44
  • Beata Perzanowska
Przedsiębiorcy na start!
W Sali Pośrednictwa i Poradnictwa Grupowego Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie (Świetlica Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie, ul. Wojska Polskiego 54) w dniu 16.09.2021 r. zostaną przeprowadzone Warsztaty ”Zakładam własną firmę”.

Osoby zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej będą mogły skorzystać z szeregu porad i informacji związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Planowany przebieg spotkania przedstawia się następująco:

9.00 - Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Suwałkach (propozycje form aktywizacji zawodowej dla osób pozostających bez pracy).

11.00 – Urząd Skarbowy w Augustowie (formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej, formalności przy rejestracji firmy, formy opodatkowania, zasady naliczania i rozliczania VAT).

13.00 – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Augustowie (prawa i obowiązki przedsiębiorcy względem ZUS, zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, wybór formy ubezpieczenia i rozliczenia).

W trakcie spotkania pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie przedstawią również warunki ubiegania się o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły uzyskać odpowiedzi na pytania związane ze sporządzeniem wniosku o dotację, kryteriami naboru uczestników projektów, kwalifikowaniem wydatków i zasadami rozliczenia z otrzymanego wsparcia.

Osoby uczestniczące w warsztatach zobowiązane są do zachowania reżimu sanitarnego. Podczas spotkania obowiązuje ich zakrywanie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk. Zapraszamy!

Sławomir Różański

Powiatowy Urząd Pracy w Augustowie

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe