Pszczelarskie święto na Świętym Miejscu

  • 09.09.2021, 18:34 (aktualizacja 10.09.2021, 09:51)
  • Beata Perzanowska
 Pszczelarskie święto na Świętym Miejscu
W niedzielę, 29 sierpnia pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Augustowie po raz 11 obchodzili uroczyste zakończenie sezonu pszczelarskiego. Był to dzień w którym pszczelarze zgromadzili się, by podziękować za mniej lub bardziej udany sezon pasieczny.

Na Uroczysku Święte Miejsce tuż przy kapliczce odbyła się msza święta, celebrowana przez księży z parafii Janówka, w trakcie której poświęcono figurę Świętego Ambrożego- patrona Pszczelarzy. Tradycyjnie mszę święto uświetniły poczty sztandarowe augustowskiego koła oraz Terenowego Koła Pszczelarzy w Sejnach wraz z prezesem Krzysztofem Przeborowskim.

Po uroczystej mszy pszczelarze udali się na wspólną biesiadę do gospodarstwa Kingi Augustynowicz i Adama Pietruszkiewicza, podczas której wymieniali się doświadczeniami i wrażeniami z przebytego sezonu oraz wzięli udział w konkursach sprawności i wiedzy pszczelarskiej.

W imieniu zarządu augustowskiego koła chciałabym serdecznie podziękować osobom, które pomogły przy organizacji naszego corocznego święta: Katarzynie Judyckiej, Alfredowi i Danucie Judyckich, Marii i Józefowi Iwaszko, Annie i Cezaremu Filutowskim, Grzegorzowi Lewszykowi, Beacie Jaroś, Mirosławowi Zawadzkiemu i Tomaszowi Zawadzkiemu.

 

Kinga Augustynowicz

Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Augustowie

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe