Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:03
Reklama

Dwie ścieżki rowerowe do Ślepska

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Augustowa od kilku lat sygnalizowali potrzebę wykonania ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Ślepska. Niebawem to marzenie zostanie urzeczywistnione. Jest również niezwykle ambitny plan wyremontowania całej ulicy Rajgrodzkiej, czyli jednej z najdłuższych ulic w mieście oraz innych ważnych dróg powiatowych na terenie miasta. Tymczasem na portalu internetowym urzędu miejskiego pojawił się intrygujący artykuł.
Dwie ścieżki rowerowe do Ślepska
Na zdjęciu: wicestarosta Dariusz Szkiłądź

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Powstanie bardzo oczekiwana ścieżka

Budowa długo oczekiwanej ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie staje się faktem. O wykonanie tej inwestycji od kilku lat zabiegali mieszkańcy dzielnicy. Jest to bardzo potrzebne zadanie, ponieważ ścieżka prowadzić ma także do popularnej stoczni jachtowej na Ślepsku, która zatrudnia setki mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Na pewno część pracowników przedsiębiorstwa z dużym entuzjazmem odbiera informację o inicjatywie powstania ścieżki, bo tworzy to możliwość dojeżdżania do miejsca pracy rowerem w bezpiecznych, komfortowych warunkach. O tej ważnej inwestycji rozmawiamy z wicestarostą augustowskim Dariuszem Szkiłądziem.

-Rozpoczynamy prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie. Ścieżka będzie przebiegała od Kapliczki Klęczącego Pana Jezusa aż do hali produkcyjnej stoczni jachtowej na Ślepsku. Zostanie wykonana w parametrach powyżej 2,5 metra, a w niektórych fragmentach nawet do 3 metrów szerokości. Będzie lekko oddalona od jezdni, powstanie przy niej oświetlenie. Myślę, że z tej inwestycji będą zadowoleni nie tylko mieszkańcy okolicznych posesji, ale całe społeczeństwo Augustowa. Zadanie ma kosztować około 5 mln zł. Przetarg został rozstrzygnięty bardzo korzystnie, bo początkowo zakładaliśmy nieco wyższe koszty. Udało się nam oszczędzić pół miliona złotych –ocenia Dariusz Szkiłądź.

Rajgrodzka zostanie odremontowana

Okazuje się, że powiat augustowski nie poprzestanie na wybudowaniu ścieżki. Bez wątpienia radosną informacją dla mieszkańców Augustowa jest to, że w przyszłym roku ma dojść także do remontu całej ulicy Rajgrodzkiej, czyli jednej z najdłuższych i najczęściej użytkowanych dróg w mieście. Co istotne, będzie to kolejna w tej kadencji spektakularna modernizacja ulicy powiatowej w Augustowie po tym, gdy przed dwoma laty gruntownej przebudowy doczekała się ulica Wojska Polskiego. Dariusz Szkiłądź deklaruje, że zaplanowany remont Rajgrodzkiej ma zostać wykonany w podobnym standardzie. Doskonale pamiętamy, ile dyskusji i zwrotów akcji towarzyszyło inwestycji w centrum miasta. Wicestarosta zapowiada, że tym razem nie dojdzie już do podobnych scen jak w 2019 roku, kiedy powiat i miasto nie mogły dogadać się w kwestii partycypowania w kosztach. Jałowe dyskusje, przepychanki nigdy się nie powtórzą.

-W przyszłym roku zamierzamy wykonać remont całej ulicy Rajgrodzkiej. Planujemy zacząć prace od końca ulicy Jonkajtysa i sfinalizować je na końcu Rajgrodzkiej. Aktualnie trwają już prace projektowe. Chcielibyśmy, aby ta droga została wykonana w podobnych parametrach i standardzie, jak było w przypadku remontu ulicy Wojska Polskiego, z nasadzeniami drzewek etc. Rajgrodzka jest też reprezentacyjną ulicą Augustowa, z której wyjeżdża się na Olecko czy na Ełk. Zwrócimy się do burmistrza z pytaniem o chęć partycypowania w tej inwestycji. Jeśli się zgodzi, będziemy szczęśliwi. Jeżeli nie, to poradzimy sobie –komentuje wicestarosta.

Powstaną dwie ścieżki?

Tymczasem na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się artykuł o powstaniu ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Rajgrodzkiej. Czyżby burmistrz zamierzał wybudować drugą ścieżkę rowerową? Okazuje się, że chodzi o tę samą ścieżkę. Burmistrz wyszedł zapewne z założenia, że nieważne, kto buduje, pochwalić się trzeba. Tekst podpisany przez Kajetana Kłoczko zawiera w sobie elementy propagandy sukcesu (np. podtytuł: „Miasto daje milion!”), ale też zaskakujące sformułowania np. „Mieszkańcy zabiegali w powiecie o budowę ścieżki od lat. Temat ruszył z miejsca, kiedy do rozmów włączył się burmistrz. Aby przekonać samorząd powiatowy do podjęcia inwestycji, zadeklarował wysokie wsparcie finansowe w kwocie miliona złotych”.

Dariusz Szkiłądź uważa, że działania miasta w tej sprawie to element gry, której celem jest kapitał polityczny. Wicestarosta podkreśla, że powiat nie dał się wciągnąć do reżyserowanej rozgrywki. Trudno dziwić się tej opinii, kiedy np. w artykule opublikowanym przez urząd miasta możemy znaleźć fragment: „dotychczas żadne władze powiatu augustowskiego nie zdecydowały się na realizację tej ważnej inwestycji. Zdecydowana postawa mieszkańców, ich gorące zaangażowanie w temat oraz wsparcie władz miejskich zaowocowały wreszcie podjęciem właściwych decyzji”. Dariusz Szkiłądź docenia fakt, że miasto dołożyło milion złotych na inwestycję, ale otoczka wydarzenia go zniesmacza.

Starosta nie chciał być elementem gry

-Pan burmistrz Mirosław Karolczuk przekazał milion złotych powiatowi augustowskiemu na realizację ścieżki. Jak zwykle przy tego typu okazji próbował ugrać na tym kapitał polityczny. Zaprosił władze powiatu do nowego urzędu miasta, byśmy podpisali z nim porozumienie przy udziale mieszkańców. Nie skorzystaliśmy z zaproszenia z prostego powodu. Nie będziemy uczestniczyć w grze, w którą w sposób ewidentny próbują wciągnąć nas panowie Karolczuk i Chodkiewicz. Doświadczenia z obecnej kadencji samorządu pokazują, że współpraca powiatu z miastem jest bardzo trudna i tak naprawdę napotykamy stale na same problemy ze strony magistratu. Doszliśmy już nawet do takiego przeświadczenia, że nie oczekiwaliśmy od miasta żadnego wsparcia na tę inwestycję. Mogliśmy wykonać ją sami, zamiast liczyć na czyjąś łaskę. Pan burmistrz chwali się większym od naszego budżetem, więc wsparcie przez niego budowy ścieżki nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie wymagało to organizowania spotkania, jakiejś nadzwyczajnej oprawy, celebry czy uroczystego składania podpisów –uważa Szkiłądź.

Ambitny plan powiatu augustowskiego

Do końca bieżącej kadencji samorządu powiat augustowski planuje zrealizować remont kilku ważnych i popularnych ulic w Augustowie. Długo oczekiwanej modernizacji ma doczekać się ulica Kopernika, planowana jest przebudowa newralgicznej (po przeprowadzce magistratu do budynku byłego Gimnazjum nr 1) ulicy Młyńskiej. Wypięknieją też ulice wokół Bazyliki. Na szczególną uwagę zasługują plany dotyczące remontu ulicy Kościelnej w centrum miasta, leżącej nieopodal kapitalnie przebudowanej Wojska Polskiego. Ponadto powiat zamierza wykonać również duże inwestycje poza miastem, m.in. zakończyć zadanie w gminie Nowinka.

-Powiat augustowski chce wykonać w aktualnej kadencji samorządu spektakularne inwestycje w Augustowie. Złożyliśmy wnioski o środki zewnętrzne na kwotę 15 mln zł i chcemy wydać te pieniądze na zadania w mieście. Planujemy pozyskać pieniądze z Funduszu Rozwoju Dróg i skorzystać z możliwości oferowanych przez program Polski Ład. Zakładamy remonty m.in. ulicy Kopernika, Wierzbnej, Młyńskiej, dróg otaczających Bazylikę, czyli ulicy Kościelnej, Ks. Skorupki i Ks. Ściegiennego wraz z oświetleniem i parkingami. Jeżeli władze miasta będą chciały się dołożyć, to tak zrobią. Na pewno nie będziemy wchodzili w żadne przepychanki słowne z burmistrzem i jego ekipą, jak bywało to w przeszłości. Zawsze chcieliśmy dobrej współpracy, a kończyło się to prowokowaniem konfliktu ze strony panów Karolczuka, Chodkiewicza i ich koalicjantów. W planach mamy również bardzo duże inwestycje poza Augustowem. Naszym celem jest między innymi dokończenie realizowanego przedsięwzięcia infrastrukturalnego w gminie Nowinka, poprzez powstanie ścieżki rowerowej z Płociczna do Bryzgla. Jestem spokojny, że zakładane przez nas zadania powiodą się –twierdzi wicestarosta.

*Artykuł ukazał się w 34/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 03.09.2021 07:35
Panie Dariuszu ma Pan rację. Po co się z nimi przepychać, kłócić, zabiegać o łaskę? Jak jest okazja pozyskania pieniędzy zewnętrznych, a powiat jest w tym skuteczny, to robić samemu inwestycje i nie tracić czasu na dyskusje z drugą stroną, Ich Miastem lub banitami. Mieszkańcy docenią starania Powiatu Augustowskiego na rzecz miasta Augustowa. Remonty wymienionych przez Pana ulic zostaną przyjęte z ogromnym zadowoleniem.

Czerep 03.09.2021 08:04
Oni żywią się konfliktem (patrz: dzialalność na fejsbuku), dlatego przepychanki przy wspólnych inwestycjach z powiatem są nieodłącznym elementem gry ze strony środowiska Ich Miasta.

S
leśny ludek 03.09.2021 07:07
Spotkania nie wymagało? Super, brawo, tak trzymać! Natomiast rozumiem, że zapraszanie Zielińskiego, wbijanie łopat i pozowanie do zdjęć pod znakiem Strabagu, było wymagane i konieczne?

egerg5 03.09.2021 09:04
Tak. W inwestycjach i innych działaniach powiatu lans Zielińskiego jest obowiązkowy. Starosta polubił go chyba, bo nawet na rozpoczęcie roku szkolnego do ACE zaprosił.

Historyk 03.09.2021 15:51
dzieciak ma robotę , ojciec ma robotę.. to lubi.. ale historia oceni..

Rolki... 03.09.2021 06:43
Prośba-asfalt ! A nie znów jakiś "polbruk", albo kostka !!!

Dziękujemy 02.09.2021 23:08
Dziękujemy powiatowi za budowę ścieżki. Inwestycje zaplanowane do wykonania przez powiat na terenie Augustowa to naprawdę imponujące remonty, które będą bardzo korzytne dla wszystkich mieszkańców miasta.

Gjcv 02.09.2021 20:39
„Nie wymagało to organizowania spotkania, jakiejś nadzwyczajnej oprawy, celebry czy uroczystego składania podpisów„. Aż dziw bierze. Ale na koniec chyba jakaś wstęga będzie

Vcjg 02.09.2021 20:58
Na pewno nie będzie przypisywania sobie cudzych zasług.

Olgierd 02.09.2021 17:20
Dzisiejsza sesja na sali i od razu jakby grzeczniej. Atmosfera spokojniejsza, większa kultura, ogłada. Mam wrażenie, że niektórym radnym koalicji rządzącej było głupio za ich niekulturalne, a chwilami skandaliczne zachowania i wypowiedzi na sesjach zdalnych. Mając oponentów przy tym samym stole, bez możliwości schowania się za ekranem komputera dużo trudniej wypowiadać kalumnie. Powrót do sesji stacjonarnej wypadł na plus. Pytanie na jak długo.

smutne widowisko i oprawa licha 02.09.2021 17:42
Nie odniosłem takiego wrażenia. Chamstwo, buta, prymitywizm i bezczelność te same co zdalnie. Ale czego tu oczekiwać, cham chamem pozostanie, z gunwa bicza nie ukręcisz. To już nie jest rada miasta, to jej parodia, grupa żałosnych, usłużnych marionetek na usługach grubego i psychopaty.

Czereśniak 02.09.2021 15:44
Tak odwrócą kota ogonem, że wszystkie inwestycje powiatowe, wojewódzkie, krajowe, a nawet europejskie przypiszą Mirosławowi i Ich Miastu. Nie zdziwiłbym się gdyby przypisali sobie zasługi za wejście Polski do NATO i Unii Europejskiej.

Fred 02.09.2021 16:17
Ciekawe czy przypiszą sobie zasługi za podwyżki ciepła, czy okaże się, że wszyscy są winni, tylko nie oni.

józef 09.09.2021 08:39
Winny już jest Unia Europejska. Ha, ha,ha!

Ludzie sukcesu 02.09.2021 18:58
I Mur Chiński zbudowali i mur berliński zburzyli . I Zygmunt August należał do Naszego Miasta

Jacek_K 03.09.2021 17:40
wszystkie inwestycje to są PISU!!!!!!!!

julek 06.09.2021 09:45
Nie wiem czy mieszkańcy słyszeli ale ostatnio wiele się mówi o tym, że dwa zuchy z urzędu wykreowali na wice miss Polski dziewczynę z Augustowa

powodzenia 02.09.2021 15:05
W sumie dobra strategia. Olewać szkodników, nieudaczników i pieniaczy i robić swoje. Mieszkańcy już wkrótce to ocenią.

Pytanie 02.09.2021 14:37
Czy dobrze usłyszałem i zrozumiałem wypowiedź pana Marcina Kleczkowskiego? Czy pan skarbnik podczas sesji w Augustowie był obecny online również na posiedzeniu rady miejskiej w Suwałkach?

Zdziszek 02.09.2021 14:50
Może chodzi o tzw. bilokację.

W ząbek czesany 02.09.2021 17:18
I stąd ten rzadki włos rozwiany ???

zaiste kibelek 02.09.2021 17:47
Jeżeli to prawda, a łatwo to zweryfikować bo wszystko nagrane, to należy się za to dyscyplinarka lub co najmniej nagana. Czekamy na reakcję światłego kierownictwa.

Lol 03.09.2021 07:18
Panu Leszkowi też zdarzało się uczestniczyć w zdalnej sesji z segregatorami ze starostwa w tle. Ciekawe czy Jego pracodawca zastosował karę dyscyplinarną?

Patofil 03.09.2021 07:02
Za taki numer to w normalnej firmie leci sie z roboty od razu.

Temperatura: 16°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama