Narodowe Czytanie 2021

  • 02.09.2021, 10:49
  • Beata Perzanowska
Narodowe Czytanie 2021
APK, Miejska Biblioteka Publiczna wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. G. Piramowicza w Augustowie i augustowskimi placówkami oświatowymi serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

4 września, o godzinie 10:00 w sali teatralnej I LO przy ul. Śródmieście 31 społeczność Augustowa już po raz kolejny włączy się w to literackie przedsięwzięcie. Lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, jest ”Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Fragmenty utworu przeczytają zaproszeni do udziału w akcji goście oraz, mamy nadzieję, Wy – mieszkańcy Augustowa. Całość uświetnią inscenizacje teatralne poszczególnych scen dramatu w wykonaniu uczniów augustowskich szkół średnich – Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie, Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Augustowie oraz aktorów Teatru Pneumatycznego.
Weźcie ze sobą „Moralność pani Dulskiej” z domowych bibliotek, wzorem lat ubiegłych, ostemplujemy książki pamiątkowa pieczęcią.


Serdecznie zapraszamy – WSTĘP WOLNY.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

 

Akcja Narodowe Czytanie odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Organizowana jest od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Aleksandra Fredry, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, Nowele polskie, czyli zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego. W ubiegłym roku czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

MBP w Augustowie

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe