Bezwstydnicy miejscy

  • 02.09.2021, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Bezwstydnicy miejscy Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy "Przegląd Powiatowy" nie przemilczał żadnego ważnego wydarzenia ostatnich tygodni. Czy to samo można powiedzieć o mediach publikujących laurki na temat burmistrza finansowane ze środków publicznych?
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1160 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Od połowy tygodnia nastąpi poprawa pogody. Będzie sporo słońca, choć temperatury raczej nie przekroczą 20 stopni Celsjusza.

Stojące niewiasty

Internet zauważył niegrzeczne zachowania naszych polityków. Otóż na zdjęciach z otwarcia magistratu widać, jak część męska zgromadzonych siedzi wygodnie pod baldachimem, gdy kobiety za nimi stoją. Problem wydaje się szerszy.

„Mam takie obserwacje i przemyślenia. Coś się w tej naszej kulturze pomieszało. Różne uroczystości, imprezy otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, zasłonięcia itp., oczywiście świta ważnych świeckich i kościelnych. Panowie siedzą, pod dachem, parasolem, a kobiety stoją. Jakoś mnie to oburza i smuci. 😕 ” - napisała jednak z internautek.

Jesteśmy konserwatywną społecznością, ale konserwatyzm nie musi oznaczać braku kultury i ogłady. Znane mi kobiety nie wymagają szczególnego traktowania, spodziewają się traktowania równego. Wzorce kulturowe nakazują jednak traktować płeć piękną z większą estymą. Zdjęcia rozpartych polityków na tle stojących kobiet nie przynoszą splendoru. Panowie politycy, uwaga, pamiętajcie o kobietach nie tylko w Dniu Kobiet.

Drugi stan wojenny

W poniedziałek, 14 stycznia 1981 roku miałem pisać klasówkę z geografii. Profesor Alina Bibińska była wymagającą, ale też niezwykle dowcipną nauczycielką. Kartkówki zaczynały się poleceniem, by wyjąć kartki, narysować marginesy z prawej strony każdej strony. Tę klasówkę zapamiętałem tak dokładnie, gdyż generał Jaruzelski spowodował, że w niedzielę, 13 grudnia zamiast przygotowywać się do sprawdzianu, chodziłem po mroźnych augustowskich ulicach i przyglądałem się uzbrojonym żołnierzom. Jeśli zapowiedzi rządu się sprawdzą i prezydent wprowadzi w naszym powiecie stan „wojenny”, jak omyłkowo zapowiedział minister Kamiński, będzie to mój drugi stan wyjątkowy w życiu, prawie 40 lat po pierwszym. Obu stanów nie zamierzam porównywać. Stan wojenny z 1981 roku był nielegalnym zamachem stanu, obecny stan wyjątkowy ma chronić naszą granicę przed hybrydową wojną Łukaszenki. Tamten był straszny, ten może okazać się śmieszny. Regulacje na szczęście nie obejmą Augustowa, a jedynie 15 wsi położonych najbliżej granicy. Wielu z nas ma rodziny lub znajomych w tych miejscowościach. Będą tam obowiązywać ograniczenia w poruszaniu się osób niezameldowanych. Restrykcje zakończą się po 30 dniach. Spodziewane ograniczenia opisujemy w tekście „Stan wyjątkowy w powiecie augustowskim”.

Arogancja tupeciarzy

Pod koniec każdego roku podsumowujemy najważniejsze wydarzenia polityczne w Augustowie. W tym roku postanowiliśmy podsumować letni sezon polityczny. Politycy zafundowali nam tyle „atrakcji”, że czekanie do końca grudnia jest raczej nieuzasadnione. Mamy w mieście u władzy wyjątkową ekipę. Na tyle wyjątkową, że musieliśmy bardzo pobieżnie pokazać takie smaczki, jak przyrównanie radnych opozycji do much łasych na ekskrementy, obrażanie wojewody, wyklinanie sądów, straszenie radnych opozycyjnych. Mamy do czynienia z licznymi precedensami, które wydawały się niemożliwe. Dzisiaj wiemy, że ekipa z Tomaszem Dobkowskim na czele nie ma problemu z wyobraźnią w dziedzinie przekraczania wszelkich granic przyzwoitości. A może nie chodzi tu o wyobraźnię, ale zwykłą butę, zadufanie, zarozumiałość, arogancję, obcesowość, tupet, megalomanię, impertynencję, zuchwalstwo, nieskromność, nonszalancję, przemądrzałość, gaskonadę, nadętość, pyszałkowatość, ważniactwo, lekceważenie, wyniosłość, próżność, nadęcie, pychę, zarozumialstwo i śmieszność na koniec. Bo jak mam potraktować przechwałki burmistrza w sprawie Domu Turka, czy w sprawie ścieżki rowerowej do Ślepska? Chyba uśmiechem politowania. A może trzeba się jednak złościć i protestować? Może trzeba głośno wyrażać brak zgody na takie bezczelne zagrywki polityczne, wykrzyczeć brak akceptacji na ciągłe kłamstwa i manipulacje? Jedno jest pewne, nie możemy politykom na takie zachowania pozwalać.

Zapraszam do lektury tekstów „Sądne lato dla rządzących” i „Ścieżka na drodze do prawdy”. Oba artykuły powinny być przyczynkiem do wstydu dla nas wszystkich.

Tajna misja Karolczuka

Mamy inny przykład, bardziej bolesny, bo dotyka tragicznej historii Augustowa. Burmistrz oznajmił, że dzięki jego staraniom Dom Turka został przekształcony w muzeum Obławy Augustowskiej. Problem polega na tym, że zarówno dokumenty jak i twórcy muzeum mówią co innego. Według nich rola burmistrza Karolczuka w przejęciu budynku nie jest godna pochwały. Wiele wskazuje na to, że burmistrz przeszkadzał w tym projekcie. W wywiadzie udzielonym dla portalu żony radnego Dobkowskiego burmistrz powiedział, że jego działania były tajne, ale nie rozwinął tego wątku. Zapewne część mieszkańców uwierzy w przechwałki burmistrza, ale znaczna część będzie odczuwała a to złość, a to zażenowanie śmiesznością słów burmistrza.

O procedurze przejęcia Domu Turka z rąk prywatnych opowiada poseł Jarosław Zieliński. Rozmowa wyjaśnia, kto przyczynił się do tego projektu, a kto przeszkadzał.

W tym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” piszemy także o parciu burmistrza na szkło, o napadzie na bank, opisujemy, jak stuknął się Tomasz Dobkowski.

Mamy bardzo złe wieści w sprawie drogi s8, dobre wieści o młodych kajakarzach. Mikołaj Walulik seryjnie kolekcjonuje medale mistrzostw Polski. Świetne wyniki osiągają nasi narciarze wodni.

Mamy dla Was jeszcze więcej tematów. Warto kupić „Przegląd Powiatowy”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak Filip z konopii
Jak Filip z konopii 03.09.2021, 06:59
Chodkiewicz ma nowy image jak marzenie. Schludny garniturek, okulary ochroniarza z filmu Kiler. Taki trochę vintage, ale oryginalne. Złośliwi mogą to krytykowac jako styl weselny o 4 nad ranem, ale wyróżnia się.
Brawo Redakcja
Brawo Redakcja 02.09.2021, 23:45
Obserwuję piękną bitwę na FB Chodkiewicza. Redaktor Przekop samotnie pięknie punktuje zagonczykow Naszego Miasta. Mamy tam hejtera Kajetana, ostatnią deskę ratunku Magdalenę, odszczekuje się sam Chodkiewicz. Hetmańskie nazwisko na nic, gdy trafisz na inteligentnego rywala. Przekop jak Lewandowski w starciu z piłkarzami Sparty. Sam ich gromi choć faulują.
wnikliwa
wnikliwa 03.09.2021, 19:19
I nie mogą przeżyć, że PP przestał pisać im laurki. Dobrze, że wymieniono redaktora naczelnego, bo rolą mediów jest patrzenie władzy na ręce, a nie organizowanie kampanii wyborczej.
Ogrzewanie mocno w górę
Ogrzewanie mocno w górę 02.09.2021, 21:35
Augustowianie płacą dziś już setki milionów złotych za niekompetentną i nieodpowiedzialną politykę Dobkowskiego i Karolczuka. Do tej pory tego nie czuli, bo to "tylko" stracone dotacje. Teraz poczują. Ogrzewanie i ciepła woda drożeją o 21 procent od wczoraj. Winna będzie Unia Europejska i Cieślik. Może jeszcze Przegląd. Głupie wybory niekompetentnej władzy zawsze uderzają najbiedniejszych.
ogrzewanie_coraz_niżej
ogrzewanie_coraz_niżej 03.09.2021, 15:56
setki milionów? to już z 10 budzetów zapłacili.. hehehe.. ? ale forum wszystko zniesie.. buhahahahaha
Karolczuk wtopił kilkaset milionów
Karolczuk wtopił kilkaset milionów 03.09.2021, 20:26
Drogi przyjacielu, matematyka jest trudną nauką. Większość ludzi ma z nią problem. Zatem jak chłopu na miedzy. Fundusze Norweskie miały przynieść 10 mln Euro, to znaczy 45 mln złotych. Ale Fundusze Norweskie mogą być przeznaczane tylko jako wkład własny do innych projektów finansowanych z zewnątrz. Poziom finansowania wynosi zwykle 80-90 procent.
Zatem z obliczeń wynika, musisz uwierzyć, jeśli nie umiesz sam obliczyć, że straciliśmy około 300 mln złotych w różnych inwestycjach. Radni
opozycji, jak większość ludzi nie umieją liczyć, lub nie umieją tego wytłumaczyć. Burmistrz Karolczuk stracił kilkaset milionów. Nie ma wątpliwości.
codziennie_wszyscy_tracą
codziennie_wszyscy_tracą 04.09.2021, 14:19
to w takim razie ja ostatnio straciłem 200 mln zł bo nie skreśliłem właściwych cyfr w Eurojackpot. to tak idąc twoim tokiem myślenia wybitny matematyku
300 milionów Karolczuka.
300 milionów Karolczuka. 04.09.2021, 17:09
Burmistrz nie grał w totka, burmistrz popełnił skandaliczny błąd we wniosku na praktycznie przyznaną dotację z Funduszy Norweskich. Ta głupota kosztuje nas 300 milionów złotych. Dwa całe budżety roczne i 10 budżetów inwestycyjnych. Taki zuch ten Karolczuk.
???
??? 05.09.2021, 19:05
Czy to był błąd? czy raczej celowe działanie?
zuch
zuch 05.09.2021, 11:59
praktycznie przyznaną? masz takie pojęcie o przyznawaniu dotacji unijnych, co..... czyli wszystkie samorządy co startują w konkursach unijnych a dotacji nie dostaną to znaczy że stracili a ich włodarzy trzeba pogonić. Niezły tok rozumowania. Czyli moja dobra rada do wszystkich burmistrzów, prezydentów i wójtów... Nie bierzcie udziału w konkursach dotacyjnych. To dla waszego dobra.
Błąd we wniosku
Błąd we wniosku 05.09.2021, 17:23
Fundusze Norweskie zostały zaprzepaszczone przez głupi błąd we wniosku. Bardzo głupi. To jest winą Karolczuka.
Warszawiak
Warszawiak 02.09.2021, 21:20
Mam pytanie. Przyjechałem do Augustowa na tydzień. Czemu w centrum miasta dwie trzecie żarówek w latarniach nie świeci? Blackout?
pozdrawiamy Warszawę
pozdrawiamy Warszawę 03.09.2021, 07:41
Gratuluję heroizmu. Nie wiem czy aż tydzień wytrzymasz, ale co się dziwów naoglądasz, to Twoje
Goscie nam zbędni są
Goscie nam zbędni są 02.09.2021, 23:10
Tak ma być. Gdyby nie Ich Miasto żadna żarówka by się nie paliła. Uważaj na krzywe chodniki i śmieci. Miłego wypoczynku.
Leć do światła
Leć do światła 03.09.2021, 07:47
Najważniejsze że Rybacka wyasfaltowana i widna . Dlatego gdzie indziej jest ciemno aby przyjezdny mógł tam lecieć jak ćma do światła.
Miejscowa
Miejscowa 02.09.2021, 22:05
Odpocznij w ciszy a nastrój jest dobry jedynie przy przygaszonych światłach . Doceń to czego u Ciebie nie ma ... miłego pobytu.
Gdzie są dobre czołówki do kupienia?
Gdzie są dobre czołówki do kupienia? 02.09.2021, 21:29
Na Partyzantów po zmianie oświetlenia na ledy zrobiło się bardzo nastrojowo. Prawdę powiedziawszy całkiem ciemnawo. Coś będą jeszcze poprawiać, czy trzeba się przyzwyczaić i kupić latarki?
Słabo jest
Słabo jest 02.09.2021, 18:18
Dobrze że Dobkowski już zwija żagle, bo przyszło by umrzeć ze śmiechu. ten koleś sam siebie przechodzi. Klaun po prostu.
Pinokio
Pinokio 02.09.2021, 18:10
Filipek znowu chyba nakłamał. Przegląd powinien zapytać go o cytowane jakieś badania, nie wiadomo kogo w sprawie turystów. Znowu poszedł po bandzie.
Filip klamczuszek.
Filip klamczuszek. 02.09.2021, 13:04
Chodkiewicz trafiony i zatopiony przez mieszkankę Ślepska. Otóż nieprawdą jest, że mieszkańcy starali się u starosty o ścieżkę rowerową. Starali się o chodnik u burmistrza. Starosta zdobył kasę i załatwił problem mieszkańców, a Filip jak zwykle wszystkie fakty przekręcił. Wstyd i wstyd
Ale się uśmiałem!!!!!!!
Ale się uśmiałem!!!!!!! 02.09.2021, 11:24
Znowu idą w bezwstyd. Najpierw chcieli zablokować sprzedaż Domu Turka, bo niby plan nie pozwalał. Jak do sprzedaży doszło, bo plan pozwalał, teraz "zamieniają" plan, by przykleić się do sukcesu i zdjąć z Karolczuka brzemię psuja i nieudacznika. Robi się coraz śmieszniej i radośniej. Dobkowski na deser stwierdził, że to Cieślik blokował a nie Karolczuk. Z krzesła mało nie spadłem ze śmiechu. Kabarety niech się uczą od Dobkowskiego, Chodkiewicza i Karolczuka.
Forth
Forth 01.09.2021, 12:25
Wczoraj na komisji przyblokowali Kleczkowskiego ,kiedy próbował dopytać o podwyżki 20 % za ogrzewanie.
Trzeba umieć
Trzeba umieć 02.09.2021, 07:15
Te podwyżki to kolejny sukces światłej ekipy Ich Miasta. W okolicznych miastach podwyżki będą o ok. 10%, u nas prawie 30. Trzymajcie się ludzie za kieszenie, bo Dobkowski rządzi.
Firma_transportowa
Firma_transportowa 01.09.2021, 13:34
Pnie Kleczkowski .. dlaczego paliwo jest prawie po 6 zł!!!! jak za PO tyle kosztowało paliwo to pana parta protestowała, ale wtedy baryłka ropy była po 150 dolarów. tera baryłka ropy jest po 6 0dolarów a paliwo w Polsce jest po 6 zł. .panie Kleczkowski.. dlaczego pan nie protestujesz???!!!!
Bob_budowniczy
Bob_budowniczy 01.09.2021, 13:18
niech zorganizuje protesty za wzrost o 100% materiałów budowlanych.. w tej chwili bardziej się na tym zna...
Zadna praca nie hanbi
Zadna praca nie hanbi 02.09.2021, 06:52
Zadna praca nie hanbi. Masz inne zdanie Bob?
Bob
Bob 02.09.2021, 11:59
Oczywiście.. to jest moje motto bo zajmowałem się w życiu wieloma pracami żeby zarobić na utrzymanie (zwłaszcza na studiach). Ale chodzi o to , ze przy obecnych rządach podwyżki dotyczą praktycznie wszystkiego i skoro pan Kleczkowski zajął się branżą budowlaną to w tej materii widzi te podwyżki najlepiej. Bo jeżeli podpisze z kimś umowę na wykonanie jakichś prac budowlanych łącznie z dostarczeniem materiałów budowlanych i okaże się że materiały te poszły w górę o 100% to może zbankrutować , wywiązując się z umowy po cenie z umowy lub narazić się na karę jeżeli odstąpi od umowy (jeżeli umowa taki punkt zawiera). Nie czytasz ze zrozumieniem ?
Mirek
Mirek 02.09.2021, 14:49
Temat zastępczy - materiały budowlane....a tu mowa o gigantycznym podwyższeniu opłaty za ciepło!
Brawo Marcin
Brawo Marcin 02.09.2021, 07:17
Kleczkowskiego wywalili z każdej posady, to chłop wziął się i założył firmę budowlaną. Ja bym chciał, by u mnie zrobił remont. Przynajmniej uczciwy majster.
KLER
KLER 02.09.2021, 13:03
Panie Kleczkowski. Na 100-metrówie Monciaka w Sopocie (jeżeli pan zna to miejsce) jest kilka razy więcej punktów gastronomicznych niż w całym Augustowie... O czym w ogóle jest ta dyskusja? czyje interesy pan reprezentuje? ja wiem czyje.. hahaaha ale oni piją najwięcej proszę mi wierzyć.
Brawo
Brawo 02.09.2021, 12:57
mam pytanie.. czy pan Kleczkowski korzysta z restauracji? korzysta z tych usług? daje zarobić augustowskim przedsiębiorcom? czy wie o czy mówi?
Patojablonka
Patojablonka 02.09.2021, 17:21
U ciebie na pewno nie zje 🤮🤢
Czarek
Czarek 01.09.2021, 00:15
Piszta co chceta, a ja i tak bede głosować na Nasze Miasto. To najlepsza siła polityczna w mieście, która kieruje nas w kierunku rozwoju i dobrobytu, dlatego ma mój głos i stoje na stanowisku, że nie można ich krytykować bez powodu.
tutejszy
tutejszy 02.09.2021, 12:37
Czarku,cokolwiek bierzesz,bierz połowę.
życzliwy
życzliwy 01.09.2021, 20:05
A jaka tam siła polityczna, zaledwie grupa prymitywnych patobiznesmenów, którzy wszystko robią pod siebie lub swoich znajomków i kolesi, manipulująca grupką nieprzesadnie bystrych czopków. Także Czarku, z serca życzymy, byś w dniu wyborów doznał uciążliwej i ciągłej ***zki, ale to takiej solidnej, żeby uniemożliwiła ci wyjście z domu. Na drugi dzień może ci się błyskawicznie poprawić, żebyś się nie odwodnił zanadto.
Grosse
Grosse 01.09.2021, 12:31
Przecież oni brzydzą się polityką .
Jak jest każdy widzi
Jak jest każdy widzi 01.09.2021, 07:24
Nas niekoniecznie, ale siebie na pewno kieruje w stronę dobrobytu. Powodów do krytyki jak widać jest wiele. Dlatego nie ma mego głosu, mego i większości mieszkańców.
Arek
Arek 01.09.2021, 07:20
Trafiłeś w dziesiątkę ,bo nikt ich nie krytykuje bez powodu.
Pytańsko
Pytańsko 31.08.2021, 23:38
Jak tam dzisiejsze komisje? Czy ktoś śledził dyskusję, czy antydemokratyczne zmiany mające zakneblować usta opozycji takie jak brak możliwości odczytania interpelacji na sesji i ograniczenie wolnych wniosków będą przepchnięte?
Wowa
Wowa 01.09.2021, 12:51
Kleczkowskiego zakneblowali za podwyżki
Przepraszam Walulika
Przepraszam Walulika 31.08.2021, 23:10
Panie redaktorze pisze pan czasami z takim sarkazmem o sytuacji w mieście i jest to na swój sposób piękne, bo miło się to czyta. Świadczy to o pana inteligenacji, ale powiem szczerze, że możemy się śmiać, a mnie chce się płakać. Jednego dzisiaj żałuję. Kiedy zespół Naszego Miasta mieszał z błotem poprzedniego burmistrza, to w pewnym momencie dałem się nabrać i myślałem o byłym włodarzu negatywnie, tak jak obecnie rządzący miastem. Dziś wiele bym dał, aby to poprzedni burmistrz znów stanął na czele miasta i przy okazji rozliczył swoich przeciwników politycznych, którzy nienawistnie go atakowali.
popieram
popieram 01.09.2021, 06:27
To co zrobiły obecnie sądy Walulik zrobił to po roku panowania. Wtedy był sam ale prawdziwy. Trzeba mówić prawdę trzeba gonić tych szkodników szkodzących Naszemu Miastu.
Hendryk
Hendryk 31.08.2021, 22:50
Prawdziwe pasmo sukcesów widoczne na powyższych zdjęciach. Prawda zamiast fałszu i laurek dla samych siebie w propagandowych biuletynach wydawanych na koszt mieszkańców.
rolnik
rolnik 31.08.2021, 21:15
Trzeba głosić prawdę. Nie można odpuścić, chociaż nieraz ręce i inne kończyny opadają. Ale jak najszersze grono ludzi musi się dowiadywać na bieżąco, że takich nieudaczników, nieskutecznych i zakłamanych niedoimków, prymitywnych i bezczelnych arogantów oraz zwykłych szkodników zachowujących się często bez żadnej żenady zwyczajnie po chamsku, ze sporą domieszką psychopatii, jak obecna ekipa, u władzy w naszym mieście jeszcze nigdy nie było. Trzeba zrobić wszystko aby jak najszybciej przeszli do niechlubnej historii. Zanim zupełnie zaorają i zniszczą to miasto. Trzeba siać by zebrać plon.

Pozostałe